Fotó: DVSC

Edzőmeccsek: A DVSC sokkal jobb volt a Rapid ellen, mint tavaly, de megint kikapott; az Újpest második szombati meccsét megnyerte - eredmények

A Loki fordulatos mérkőzésen kapott ki 3-2-re a Rapidtól. Az Újpest egy 11-esből szerzett találattal verte a St. Pöltent. A Kecskemét ikszelt a Békéscsabával.
Budai László 2024. július 13., szombat 18:53
Fotó: DVSC
Szerző: Budai László 2024. július 13., szombat 18:53

Újabb edzőmérkőzéseket játszottak az NB I-es csapatok szombat délután.

A DVSC a 32-szeres osztrák bajnok és 14-szeres kupagyőztes Rapid Wien ellen játszotta második ausztriai felkészülési mérkőzését (a két csapat tavaly az EKL-selejtezőjében is összefutott, a Rapid a bécsi 0-0 után Debrecenben 5-0-ra nyert). Az első játékrészben 60, a másodikban 45 percet játszottak a felek.

A 8. percben a házigazdák szerezték meg a vezetést, egy kavarodás után Beljo közelről talált Megyeri kapujába. Ezt követően azonban több lehetősége is volt a Lokinak, előbb Dzsudzsák szöglete után Ferenczi veszélyeztetett, majd egy remek indítás után Bárány Donát ziccerben lőtt a kapu mellé. A 21. percben viszont már összejött az egyenlítés, Domingues szöglete után Romanchuk talált a hálóba. Nem sokkal később Szécsi duplázhatta volna meg a DVSC előnyét, ám közelről a kapusba bombázott.

A 45. percben közel jártunk a vezetés megszerzéséhez, amikor komoly tűzijáték alakult ki a hazaiak kapuja előtt, ám Ojediran, Stojkovic és Szécsi próbálkozását is vagy egy védő, vagy a kapus mentette. A 60. percben azonban góllá érett a Loki-fölény, Domingues tökéletes beadása után Dzsudzsák Balázs volt eredményes 10 méterről (1-2).

A 69. percben egyenlített a Rapid, egy jobbról érkező beadást Bischof fejelt a kapuba (2-2). A 75. perc után több fiatal debreceni játékos is pályára lépett. Komolyabb lehetőség nem alakult ki a második félidőben, a 101. percben viszont Dursun egy 17 méteres átlövésből megszerezte a Rapid győztes gólját. Újabb találat már nem született, a Rapid Wien 3-2-es sikert aratott - számolt be a meccs alakulásáról a dvsc.hu.

Az Újpest az osztrák másodosztályban szereplő St. Pölten  ellen lépett pályára, de a mérkőzés első félidejében lehetőség egyik oldalon sem adódott.

A második játékrész egy hazai átlövéssel és egy hatalmas Banai-bravúrral indult. Három perce is alig tartott a második félidő, amikor Csoboth Kevin labdát szerzett a félpályán, majd rágyorsított, hamar a tizenhatoson belül találta magát, ahol szabálytalanul borította fel a St. Pölten védője. A tizenegyest Mucsányi Márk végezte el, és higgadtan a bal alsóba gurított.

A csereként beálló és most debütáló Karamokónak sem kellett sok, hogy helyzetbe kerüljön, percekkel beállása után ziccerben ugorhatott ki, a befejezés viszont nem sikerült tökéletesre, illetve Kurz kapus bravúrja is kellett ahhoz, hogy ne legyen gól azt esetből.

A félidő második felére már határozottan átvették a kezdeményezést a lilák, több időt töltött a labda a St. Pölten térfelén, sőt, a tizenhatosának környékén. Bár próbálkozott az osztrák csapat is, a csereként beállt Genzler Gellértet megtornásztatni is csak ritkán tudta. A nap második találkozóját tehát kapott gól nélkül, győzelemmel zárta az Újpest, és megkezdi a felkészülést az Al-Ahli ellen - írta tudósításában az Újpest honlapja.

A Kecskemét az NB II-be visszajutott Békéscsabával találkozott és utóbbi csapat előtt adódott először lehetőség, egy eladott labda után Zádori tört kapura, de Varga védeni tudott. A folytatásban Májer is aktív volt, szép cselek után tüzelt a 13. percben, de Uramról kijött a próbálkozás. A 18. percben már nagy bravúrt kellett bemutatnia a vendégkapusnak, egy szöglet után megcsúszott a labda, a hosszún Meszhi érkezett, de közeli lövését védte a hálóőr. A 28. percben megszerezte a vezetést a Békéscsaba, Czékus jobbról, 18 méterről lőtte ki védhetetlenül a bal felsőt (0-1).

A gól után újabb sanszok adódtak a kecskemétiek előtt, de Májer éles szögből leadott lövéséből, illetve Leoni fejeséből sem született gól, a félidőt pedig egy Varga-védés zárta keretbe.

Szünet után a Békéscsaba szinte teljes sort cserélt a végéig, Szabó István összesen három fiatalt és egy kapust ültetett a padra. Azonnal megvoltak a KTE-helyzetek: Meszhi átlövését Póser ütötte ki öt perc elteltével. Rögtön ezután Helmich hozta helyzetbe magát egy szép csellel, de ballal a rövid alsó mellé passzolt. A félidő közepén Májer egy külön csatát is vívott Póserrel, három jó lövéssel, köztük egy szabadrúgással is tesztelte a békéscsabai portást, aki mindannyiszor védeni tudott. A hajrában aztán jött a megérdemelt egyenlítés, egy labdaszerzés után gyors akciót vezettek a KTE-sek, melynek végén Kovács Kolos egy csel után a jobb alsóba lőtt (1-1). A hajrában mindkét oldalon adódott még meccslabda, ám mivel ezek kimaradtak, nem változott az eredmény - számolt be az összecsapásról a kecskeméti klubhonlap.

Felkészülés

Rapid Wien-DVSC 3-2 (Bejlo 8., Bischof 69., Dursun 101., ill. Romanchuk 21., Dzsudzsák 60.)

DVSC: Megyeri – Stojkovic, Lagator, Romanchuk, Ferenczi – Ojediran, Szuhodovszki – Szécsi, Dzsudzsák, Domingues – Bárány. Csereként pályára lépett: Engedi, Manrique, Kohut, Senaga, Szűcs, Polozsij, Hornyák, Shaghoyan, Vajda.

SKN St. Pölten-Újpest FC 0-1 (Mucsányi 49. - 11-esből)

Újpest FC: Banai (Genzler) – Kobouri (Máté), Eckl, Keita (Mucsányi Miron) – Baranyai, Árki, Mucsányi Miron (Nunes), Kollarik (Karamoko) – Csoboth (Simon B.), Dénes – Mucsányi Márk

Kecskeméti TE-Békéscsaba 1-1 (Kovács K. 80., ill. Czékus 28.)

KTE: Varga B. - Nagy K., Meszhi, Vágó, Leoni, Kotula, Derekas, Zsótér, Helmich, Májer, Szendeff.

Csere: Pálfi (k), Vattay, Polyák, Kovács K.

A korábbi szombati edzőmeccsekről az alábbi cikkben olvashatsz

Edzőmeccsek: Az Újpest fiatalja közel járt az újabb csodagólhoz, hat találat a ZTE meccsén, győzött a Vidi és a KTE - videó
A Kecskemét és a Fehérvár győzött, a ZTE és az Újpest ikszelt a szombati felkészülési mérkőzésen.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.