Fotó: dvtk.eu

Edzőmeccsek: Az előző idénybeli házi gólkirály megint a DVTK nyerőembere volt, Bognár csapata négyet kapott a csehektől - eredmények

A DVTK előző idényének házi gólkirálya, Bright Edomwonyi duplázott a kolozsváriak ellen. A Paks simán kikapott a Bohemianstól.
Nyikes Zoltán 2024. július 4., csütörtök 19:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 4., csütörtök 19:41

A DVTK lejátszotta első felkészülési mérkőzését a nyári edzőtáborban. Az NB I-es csapat hivatalos oldalának beszámolója szerint a hajrában a Diósgyőr Bright Edomwonyi révén értékesített két helyzetet, így győzelemmel zárta az Universitatea Cluj elleni mérkőzést.

A 84. percben Holdampf hosszú indításával Fekete lépett be a 16-oson belülre, amikor felborították. A tizenegyesnél Edomwonyi állt a labda mögé, és olyan pontosan lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát, hogy Kis kapusnak úgy sem volt esélye, hogy eltalálta az oldalt. Két perccel később a nigériai támadó lépett bele egy labdakihozatalba az ellenfél kapuja előtt, majd a megszerzett labdát közelről a hálóba passzolta.

Felkészülési mérkőzés, Bad Wimsbach-Neydharting, Ausztria

Universitatea Cluj (román I.)-Diósgyőri VTK 0-2 (Edomwonyi 84., 86.)

DVTK: Odyntsov (Sentic, 62.) – Gera, Szatmári, Lund, Bárdos (Chorbadzhiyski, 62.) – Holdampf, Komlósi (Ferencsik, 62.), Rharsalla (Fekete, 71.) – Bényei, Rakonjac (Edomwonyi, 62.), Pozeg Vancas (Franchu, 62.).

Vladimir Radenkovic: – A felkészülési időszak közepén, és természetesen sok edzéssel a hátunk mögött ma az első 20-25 percben egyáltalán nem voltunk frissek a pályán, ami teljesen normális ebben az időszakban. Ezt követően azonban elkezdtünk jobban játszani, és egyre közelebb kerültünk a gólhoz. A cseréket követően, és a jól beszálló cseréknek köszönhetően sikerült frissíteni a csapaton, és végül megnyertük a mérkőzést. Úgy vélem, jó munkát végeztünk ma.

A szlovéniai edzőtáborában már a második, összességében pedig a negyedik nyári felkészülési mérkőzését játszotta csütörtök este a Paksi FC, amely ezúttal a cseh első osztályú Bohemians Prahával találkozott.

A paksi klubhonlap jegyzőkönyve szerint a cseh együttes az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után Szabó Bálint tudott szépíteni. Ezt követően azonban újabb két gólt lőtt a prágai együttes, így a Paksi 4-1-re kikapott.

Bohemians Praha (cseh I.)–Paksi FC 4-1 (Drchal 6., Hruby 11., Ristovski 79., Zeman 82., ill. Szabó B. 55.)

Paks: Szappanos (Borsos 71.), Osváth (Kovács 71.), Lenzsér (Haraszti 65.), Kinyik, Szabó J. (Debreceni 79.), Silye (Kocsis 71.), Windecker (Skribek 65.), Mezei (Vécsei 65.), Szabó B. (Balogh 65.), Könyves (Ötvös 46.), Tóth (Böde 46.)

Cserék: Borsos, Kocsis, Ötvös, Kovács, Balogh, Vécsei, Haraszti, Skribek, Böde, Debreceni, Szekszárdi

NB I: A Puskás Akadémia korábbi középpályását igazolta le az ETO - hivatalos
A korábban a Puskás Akadémiánál két és fél évet eltöltő Miljan Krpic a szerb élvonalból kiesett Vozdovactól érkezett Győrbe.
Fehérvár
Az angol harmadik ligában szereplő Wrexham hivatalos felületén jelentette be, hogy szerződtette George Dobsont, aki pár napja visszamondta a Fehérvárral kötött előszerződését.