Fotó: Paksi FC

Edzőmeccsek: Bognár György a hajrában simázta le fia csapatát, a Szparinál próbajátékos is betalált

A Paks a Budaörsöt, a Nyíregyháza a Cigándot verte több góllal szombati felkészülési mérkőzésén.
Budai László 2024. június 22., szombat 13:15
Szerző: Budai László 2024. június 22., szombat 13:15

A Paks játszotta le a 2024/25-ös szezonra készülő NB I-es csapatok közül az első edzőmeccset, Bognár György csapatának az ellenfele fia együttese, az ifjabb Bognár György vezette NB III-as Budaörs volt.

A találkozón Skribek góljával a Magyar Kupa-győztes szerzett vezetést, de Tóth közeli lövésével a Budaörs hamar egyenlített. Ezután sokáig döntetlen volt az állás, majd a 74. percben egy bal oldali beadás után Pesti továbbította a kapuba a labdát. A hajrában egy szöglet után még Debreceni fejjel, majd ezt követően egy szép átemeléssel Hahn is eredményes volt, így a vége sima hazai siker lett (4-1).

- A mai edzőmérkőzésünknek az volt a célja, hogy a fiatalokat, illetve a kölcsönjátékosokat megnézzük, hogy a következő szezonban melyik pozícióban tudnak továbblépni. Ilyen szempontból a találkozó elérte a célját, következhet a keretszűkítés - mondta a paksi edző, Bognár György a klubhonlapnak.

Edzőmérkőzés, 2024/25 nyár

Paksi FC-Budaörs (NB III) 4-1 (Skribek 19., Pesti 74., Debreceni 88., Hahn 90., ill Tóth 24.)

Paks, I. félidő: Borsos, Kovács, Kinyik, Lenzsér, Silye, Ötvös, Mezei, Skirbek, Horváth K., Mohos B., Tóth.

Paks, II. félidő: Simon, Szekszárdi, Vas, Debreceni, Gyurkits, Kocsis, Vécsei, Nagy M., Hahn, Földi D., Pesti.

A Paks után nem sokkal később az újonc Nyíregyháza is pályára lépett, ellenfele az előző NB III-as szezonban ezüstérmet szerzett Cigánd volt. A Szpai Beke és Kovácsréti góljával kétgólos előnyt alakított ki a szünetre - előbbi egy kipattanót vágott be, utóbbi 11-esből volt eredményes.

A második játékrész elején Cseh talált be rögtön, majd a legutóbb a Szentlőrincet erősítő, jelenleg a Nyíregyházával edző Daróczi értékesített egy ziccert, Herjeczki pedig büntetőből szerzett gólt. A Cigánd Juhász találatával szépített a végén, így 5-1-es Szpari-siker született. A Szpariban Daróczi mellett pályára lépett a legutóbb a Zalgirist erősítő, február óta szabadon igazolható Abdoul Aziz Doumbia is - számolt be róla a klub honlapja.

Fotó: Nyíregyháza Spartacus

Edzőmérkőzések, 2024/25 nyár

Nyíregyháza-Cigánd (NB III) 5-1 (Beke, Kovácsréti - 11-esből, Cseh, Daróczi, Herjeczki - 11-esből, ill. Juhász)

Nyíregyháza, I. félidő: Fejér – Baki, Alaxai, Temesvári, Gresó, Toma, Kovács M., Nagy B., Kovácsréti, Beke, Novák.

Nyíregyháza, II. félidő: Bese – Gengeliczki, Rjasko, Tamás, Daróczi, Kesztyűs, Dumbia, Herjeczki, Cseh, Németh, Oláh

Az NB I-es csapatok edzőmeccseit alábbi cikkünkben tudod böngészni.

NB I-es edzőmeccsek: Beindul a nagyüzem, kilenc csapat is a pályán szombaton – egy helyen a nyári felkészülés menetrendje
Szinte teljesen kialakult már az NB I-es csapatok nyári felkészülési programja. A könnyebb átláthatóság kedvéért folyamatosan frissülő menetrenddel jelentkezünk az edzőmeccsekről. A következő napok programja mellett az összecsapásokat csapatokra bontva is megtaláljátok. Jó böngészést!
Paks
Könyves Norbert
Pár napja még arról számolt be a Paks, hogy a klub elfogadta Könyves Norbert döntését, miszerint a támadó hazatér Debrecenben élő családjához.