Két éven keresztül volt Bernd Storck szövetségi kapitány segítője a magyar válogatottnál Andreas Möller, a korábbi világbajnok német válogatott játékos, akit tavaly októberben neveztek ki az Eintracht Frankfurt utánpótlás-igazgatójának. Az 52 éves szakember a Magyar Nemzetnek adott interjújában beszélt arról, hogyan telnek a napjai, mitől ilyen sikeres Storck Belgiumban, és a 2016-os Európa-bajnokságra is visszaemlékezett.
– Otthonról irányítom a munkát, nincs is más választásom. Edzések és meccsek sincsenek. Nem csak a gyerekeknek, a fiatal akadémistáknak nehéz, minket, öregeket is megvisel a járvány – aki kitért a Bundesligára is, amely akár már május 9-én újraindulhat az utánpótlás-bajnokságokkal együtt. – A kérdés ennél bonyolultabb. A döntés nem a liga kezében van, ugyanis a Bundestag határoz a szabadtéri rendezvényekről. Nincs kizárva a folytatás, a nézők viszont egyelőre csak a tévén keresztül követhetik a mérkőzéseket.
Azt állítja, hogy komoly szakmai kihívásnak tekinti az Eintrachtnál kialakított egységes képzési rendszer működtetését.
– Egy Bundesliga-csapatnál a vezetőedzői poszt nem az én utam – folytatja, majd arra a kérdésre, hogy mi lenne, ha Bernd Storck hívná, a „futballban bármi előfordulhat” alapigazsággal felelt, aztán az egekig magasztalta a Cercle Bruges-től nemrégiben távozó német szakembert. – Elképesztő ez az ember! Tavaly a Mouscronnal, idén a Cercle Bruges-zsel csinált csodát. Közelről ismerem, futballfüggő, azt hiszem, ez a legjobb szó rá, mindamellett remek motivátor.
A közös sikerükről, a 2016-os Eb-kvalifikációról még mindig olyan hévvel beszél, mintha csak tegnap történt volna.
Gera Zoltán személyében a karizmatikus vezért fedezte fel, a kellemes meglepetés kategóriája nála Nagy Ádám.
2017-es távozása óta nem járt Magyarországon, de a barátaival, például a válogatott csapatmenedzserével, Tömő Attilával olykor vált egy-két üzenetet, angolul. Pedig ha gyerekként jobban figyel, akár magyarul is folyhatna a társalgás.
– Az anyai nagyanyám Pécsről származik, az Osztrák–Magyar Monarchia idején költöztek a magyar oldalra. Három- és tízéves korom között szinte mindig náluk töltöttem egy-két hetet a nyárból. De sajnálom, nem ragadt rám sok minden a magyarból; amilyen szép az önök nyelve, éppen olyan nehéz is.
Ahhoz, hogy valaki jól megtanulja, tartósan az országban kell élnie. Mint például Michael Boris,
az utánpótlás-válogatott korábbi, az MTK jelenlegi edzője. Úgy hallom, ő már kezd megbirkózni a magyarral – bizonyítja Möller, hogy valóban nem szakadt el teljesen a magyar futballközegtől.