Fotó: vasasfc.hu

Elképesztő jelenetek: Az Újpest játékosa a saját térfeléről talált be, a Vasas 0-3-ról fordított a bombagólok meccsén - videók

Az első 60 percet az Újpest nyerte 3-0-ra, a másodikat a Vasas 4-0-ra, így igencsak szórakoztató mérkőzést játszott a két csapat. Dékei Márk előbb a saját térfeléről talált be, majd 16 méterről lőtt kapufás gólt, míg a túloldalon Mamusits Patrik találata volt látványos.
Nyikes Zoltán 2024. július 6., szombat 13:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 6., szombat 13:00

Második nyári felkészülési mérkőzését játszotta szombat délelőtt az Újpest FC, a helyszín a Tábor utca, az ellenfél pedig a másodosztályú Vasas FC volt a kétszer 60 perces találkozón.

Elképesztően indult a találkozó, a negyedik percben álomgólt szerzett az Újpest 21 éves középpályása, Dékei Márk, aki a saját térfeléről, nagyjából 80 méterről ívelt a kapuba a kint álló Kiss Ágoston felett.

Dékei 2022 nyarán került vissza Fehérvárról a lila-fehérekhez, akiknél az előző szezonokban csak az NB III-as csapatban kapott lehetőséget, de a mostani felkészülési időszakban már a második gólját szerezte, miután legutóbb a Komárnónak is betalált.

A 17. percben tovább nőtt az Újpest előnye,és ez a gól is szépségdíjas volt, Matija Ljujic 24 méterről tekert a bal felső sarokba.

Ezt követően pedig folytatódott a Dékei-show, a 21 éves játékos ezúttal 16 méterről lőtt bombagólt, lövése a jobb kapufáról vágódott a hálóba az első játékrész utolsó perceiben.

A második félidőben mindkét csapat sokat változtatott, de ez a 60 perc már inkább a Vasasról szólt, elképesztő fordulat jött, az angyalföldi csapat előbb ledolgozta hátrányát, majd meg is nyerte a meccset.

Előbb Szánthó remek szabadrúgását még védte az újpesti kapus a 75. percben, de a kipattanóra érkezett Pintér és a hálóba fejelt. A 105. percben Mamusits is feliratkozott a bombagólt szerző játékosok közé, amikor 27 méterről kilőtte a jobb felső sarkot.

videók forrása: youtube.com/@ujpestfootballclub

Három percre rá Mamusitsot buktatták a 16-oson belül, amiért tizenegyest ítélt Vad II. István játékvezető, a büntetőt pedig Zimonyi a bal alsóba helyezte.

A mindent eldöntő találatot is a korábbi szövetségi kapitány, Pintér Attila fia, Pintér Filip szerezte, aki a 109. percben Zimonyi passzát követően gurított 14 méterről a bal alsóba. A Vasas így 4-3-ra megnyerte a harmadik felkészülési meccsét.

Felkészülési mérkőzés, Tábor utca

Újpest FC-Vasas FC (NB II) 3-4 (Dékei 8., 60., Ljujic 17., ill. Pintér 75., 109., Mamusits 105., Zimonyi 108. - 11-esből)

Újpest FC: Piscitelli – Bese, Fehér, Gergényi – Simon K., Tajti, Geiger, Tamás – Ljujic, Radosevic – Dékei.
2. félidő: Banai – Kovács, Kaczvinszki, Kobouri – Baranyai, Mucsányi Miron, Keita, Dénes, Simon B. – Kollarik, Mucsányi Márk

Vasas: Kiss – Baráth, Otigba, Lehoczky – Bodnár, Urblík, Hidi M, Berecz, Doktorics – Holender, Tóth
II. félidő: Molnár Zs. – Ódor, Vida, Puskás – Girsik, Molnár Cs., Rab, Szánthó, Bukta – Zimonyi, Pintér

NB II: Magyar játékosok sora érkezhet Kistelekiékhez Újpestről
A Csakfoci úgy értesült, hogy több játékos kölcsönadásáról tárgyal egymással az Újpest és a BVSC: Mucsányi Márk, Mucsányi Miron, Kovács Dominik és Kaczvinszki Dominik is a zuglóiaknál köthet ki.