Fotó: MLSZ

U21-es Eb-selejtező: Elmaradt a magyar válogatott bravúrja a spanyolok ellen - centiken múlt Lisztes gólja a 90. percben

1-0-s vendégsikerrel ért véget a Magyarország-Spanyolország U21-es Eb-selejtező kedden, a kecskeméti Sóstói Stadionban.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 10., kedd 19:53
Fotó: MLSZ
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 10., kedd 19:53

Már az első negyedórában bőven akadt dolga Hegyi Krisztiánnak a magyar kapuban, aki előbb Diego Lopez lövését kellett, hogy kiüsse, majd nem sokkal később Omorodion elől szedte fel a labdát veszélyes helyzetben. Közben a Porto olimpiai bajnok támadója majdnem kiharcolt egy 11-est is, ám a játékvezető végül nem ítélt büntetőt az A-válogatottból átkerült Yaakobishvili belépőjét követően.

A 21. percben viszont már megszerezték a vezetést a vendégek, akik ekkor már a nyolcadik(!) szögletüket végezték el, amit Hegyi kiöklözött, ám érkezett Navarro, és 20 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda még Baráthon is megpattant (0-1).

Torre veszélyes szabadrúgása, majd a másik oldalon Vancsa veszélyes beadása kecsegtetett góllal, utóbbi aztán az első kaput eltaláló magyar lövést jegyezte a 27. percben. A spanyolok Huijsen fejesével, majd Turrientes szabadrúgásával jelezték, hogy nem mondtak le a további gólokról sem.

A fordulás után nem sokkal Navarro 6 méterről hagyott ki nagy helyzetet, majd pár perccel később Hegyi védett nagyot Torre 19 méteres löketénél. Jöttek a cserék, majd a 70. percben Hegyi újabb védése (Lopez próbálkozott), és úgy tűnt, marad a 0-1. Végül maradt is, de a 90. percben közel járt a magyar válogatott az egyenlítéshez: Lisztes 16 méteres tekerése centikkel kerülte csak el a jobb felső sarkot.

A spanyolok győzelmükkel továbbra is magabiztosan vezetik az Eb-selejtező csoportot, de a belgák sikere miatt még nem jutott ki matematikailag a kontinenstornára. Az viszont eldőlt, hogy Szélesi Zoltán csapata nem lesz ott a jövő évi Európa-bajnokságon.

Az ősszel még további két mérkőzése lesz a magyar U21-es válogatottnak, október 10-én a máltaiakat fogadja Budapesten, október 15-én pedig Belgiumban lép pályára.

A kilenc csoportgyőztes Eb-résztvevővé válik, a csoportmásodikak közül a legjobb három szintén, a további hat pedig a rájátszásban küzdhet a fennmaradó három helyért. A jövő évi Európa-bajnokság házigazdája Szlovákia, amelynek válogatottja automatikus résztvevő.

U21-es Eb-selejtező, 8. forduló:

Magyarország - Spanyolország 0-1 (Navarro 21.)

Magyarország: Hegyi K. - Szabó A., Yaakobishvili A., Baráth P. - Eördögh, Vitális, Kosznovszky, Benczenleitner - Komáromi, Gruber (Dénes Cs., 66.), Vancsa (Kerezsi, 66.)

Spanyolország: Iturbe - Juanlu, Cubarsi, Huijsen, Carreras - Turrientes, Nico Gonzalez - Navarro, Torre, Diego Lopez - Omorodion

A csoport állása: 1. Spanyolország 22 pont, 2. Skócia 16 (17-6), 3. Belgium 16 (11-5), 4. Magyarország 10, 5. Kazahsztán 6, 6. Málta 0

Afrikába mehet a Fradi-védő
Egy, a marokkói Raja Casablanca ügyeiben "bennfentes" X-oldal szerint a 13-szoros bajnokcsapat a Ferencváros létszámfelettivé vált francia védője, Ismaël Aaneba kölcsönvételén dolgozik.