Az OTP Bank Liga előző tizenegy szezonjából nyolcszor 3000 alatt maradt az átlagnézőszám - ennek tükrében is figyelemreméltó a szezon eddigi mutatója: a bajnokság egyharmadánál jelenleg 4598 fő a meccsek átlagnézőszáma. Ez az adat már régiós összevetésben sem mutat rosszul. Ha folytatódna ez a tendencia, akkor 25 éve nem látott átlagot hozhatna az NB I - igaz, a lassan hidegebbre forduló időjárás szinte biztosan ront majd a meccsrejárási kedven.
Az emelkedő tendencia ráadásul nem csak a kiemelt találkozókat érinti, sőt, valamennyi csapatnál jelentősen nőtt összességében a hazai és idegenbeli mérkőzéseken rögzített átlagnézőszám az előző idényhez, idényekhez képest. Kivételt jelent a DVSC és a Kisvárda hazai mérlege, bár utóbbinál fontos kiemelni, hogy a gyepszőnyeg betegsége és gyógyulása miatt eddig csak egy meccset játszott otthon a kisvárdai együttes.
(Forrás: magyarfutball.hu)
Az adatokat természetesen sok minden befolyásolja (függ az élvonal mezőnyének összetételétől, a futballt övező hangulattól, az időjárástól, és még folytathatnánk), az egyik ilyen tényező, hogy erős októbert hagyhattunk magunk mögött. 20.357 szurkoló látta például múlt hétvégén, a Groupama Arénában a Ferencváros és az Újpest 239. derbijét (3-0), ezzel a magyar labdarúgás legnagyobb rangadójának legújabb fejezete idénycsúcsot döntött a nézőszámot tekintve.
A szezon három legnézettebb találkozójára alig három hét alatt került sor, a derbi előtt az FTC-DVSC (12.793) és a Diósgyőr-FTC (12.178) rangadót is nagyon sokan látták a Groupama Arénában, illetve a DVTK Stadionban - derül ki a magyarfutball.hu statisztikájából.
(Forrás: magyarfutball.hu)
A Ferencvárosnál egyelőre a tavalyi 7723 fős átlagot is bőven veri ez az idény, de hasonló mértékben nőtt az érdeklődés Újpesten, és az sem mellékes, hogy ebben a szezonban már a DVTK is NB I-es, a borsodiak pedig egy egyelőre 6412 fős (tehát jócskán átlag fölötti) átlagnézőszámot is raktak a “közösbe”.
(Forrás: magyarfutball.hu)
A közel 4600-as átlag kapcsán érdemes megemlíteni, hogy az MLSZ korábbi tervei szerint nagyjából erre az időszakra kellett volna elérnie az NB I-nek a 6000-es átlagot a lelátókon, ettől minden bizonnyal jócskán elmaradnak majd az idei számok is, de most először sikerült legalább közelíteni a korábban kitűzött tervekhez.
Ugyanakkor a tendencia egyértelműen emelkedő, és az elmúlt 25 év legmagasabb számai felé haladnak az élvonalbeli csapatok.
Legutóbb az 1998/1999-es idényben járt ennél magasabban az NB I, akkor 5013 volt az átlag, ezt pedig szintén nagyon régen, a 2000/2001-es szezonban, majd egy évvel később tudta csak megközelíteni a hazai első osztály. Azóta viszont, közel 15 szezonon át jobbára a 3000 körüli, vagy akár az alatti (jellemzően 2500-2700 közötti) számok voltak a jellemzőek, így ez az idény a jelek szerint negyedszázados tekintetben is kiemelkedő lehet majd.