Fotó: fradi.hu

ETO-Fradi: A VAR és Zachariassen dermesztő ziccere is beleszólt a teltházas csata végeredményébe - videó

1-1-s döntetlennel ért véget az ETO és a Ferencváros győri bajnoki mérkőzése vasárnap, az OTP Bank Liga 11. fordulójának zárómeccsén.
Csakfoci.hu 2024. október 27., vasárnap 19:40
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 27., vasárnap 19:40

A csütörtökön fontos EL-sikert jegyző Ferencvárosra a bajnokságban sem várt könnyű feladat, hiszen a remek formába lendült ETO várt a Fradira, méghozzá telt ház előtt (a megnyitásra került nyugati lelátó telt meg a győri stadionban).

A vendégcsapat a meccs első negyedében valósággal leráborozott a győri térfélen, a házigazda szinte teljesen átadta a kezdeményezést az FTC-nek, ám Pascal Jansen csapata ezzel nem igazán tudott élni. Azért akadt dolga Gyurákovics kapusnak, például Kady vagy Saldanha lövésénél, majd a félidő hajrárára fordulva Traoré 16 méteres kísérletét is kitolta a jobb alsóból a győriek kapusa.

Aztán, szinte a semmiből vezetést szerzett az ETO! Ouro lőtt kapura jó 20 méterről, a labda alighanem csemege lett volna Dibusznak, ám megpattant Cissé lábán, így becsapta a magyar válogatott kapust és a kapu jobb oldalában kötött ki (1-0).

Jansen hármat is cserélt a szünetben, de az ETO növelte majdnem az előnyét, ám Stefulj óriási erejű lövése elzúgott a léc fölött. A 64. percben Bitri hibázott nagyot a 16-oson belül, Varga Barna lecsapott a labdára, ám ziccetben végül a bal kapufa mellé lőtt.

Nem sokkal később viszont már jött a Fradi egyenlítő találata: a 66. percben Abu Fani indította remekül és hosszan Traorét, aki két győri védőt is lehagyva került nagy helyzetbe, majd közelről a hálóba lőtt, úgy, hogy a győri kapus is beleért még a labdába (1-1).

Beszorult a Győr, az FTC pedig a 79. percben 11-eshe jutott, sőt, Bitri piros lapot is kapott, miután Erdős játékvezető szerint gólhelyzetben akasztotta Zachariassent. A győriek tüntettek, a ferencvárosiak pedig készültek megszerezni a feltehetően győztes góljukat, ám ekkor a VAR jelzésére a bíró hosszasan megnézte a jelenetet, majd visszavonta ítéletét.

A Fradi azonban így is megkapta az esélyt, hogy győzzön az ETO otthonában, ám a 90. percben, Varga remek visszagurítása után Zachariassen 6 méterről rontott óriási ziccerben, így maradt az 1-1 a végére egy izgalmas végjátékot hozó csata eredményeként.

OTP Bank Liga, 11. forduló:

ETO FC Győr - Ferencváros 1-1 (Ouro 45., ill. Traoré 66.)

ETO: Gyurákovics - Marku, Bitri, Szépe, Heitor, Stefulj - Sahli (Bumba, 67.), Tóth R. (Anton, 84.), Ouro (Boldor, 84.), Gavric (Vianna, 93.) - Krivokapic M. (Diarra, 46.)

FTC: Dibusz - Makreckis, Cisse (Gruber, 64.), Gartenmann, Ramirez - Rommens (Abu Fani, 46.), Maiga (Zachariassen, 59.) - Traore, Kady, Ben Romdhane (Varga B., 46.) - Saldanha (Misidjan, 46.)

Paks - Kecskemét 1-0

Nyíregyháza - ZTE 1-1

Jansen: "Félmunkát végeztünk", Bognár: "Ez volt a legrosszabb meccsünk" - így látták az edzők
Így látták a szakvezető a vasárnapi NB I-es meccseket Nyíregyházán, Pakson és Győrben. Edzői értékelések.
Kerkez aligha lesz a Chelsea vagy az MU játékosa
Fabrizio Romano szerint a Chelsea jelenleg nem akarja, a Manchester United pedig túl drágának tartja őt.
Máté Csaba
Eldőlt a sorsa a DVSC nyeretlen vezetőedzőjének - itt a hivatalos bejelentés.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leül az edző és a vezetőség, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.