Fotó: fehervarfc.hu

Felkészülés: 114. perces góllal verte NB II-es ellenfelét a Vidi, pályára lépett a magyar próbázó is

Az Ajka kétszer is egyenlített a 120 perces felkészülési mérkőzésen, végül egy tizenegyessel szerezte meg a győzelmet a Vidi.
Nyikes Zoltán 2024. július 5., péntek 13:23
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 5., péntek 13:23

A Fehérvár FC második nyári edzőmérkőzésére a Sóstói Stadionban került sor, zárt kapuk mögött, az ellenfél pedig a másodosztályú Ajka volt a 120 perces találkozón.

Az összecsapáson pályára lépett a Vidinél az új igazolás, Bedi Bence, valamint a próbajátékon szereplő Huszti András is. Az NB I-es csapat hivatalos oldalának közvetítéséből kiderült, hogy a 25. percben szerzett vezetést Pető Tamás együttese, ekkor egy szép támadás végén Schön talált a kapuba 13 méterről Kastrati passzát követően. Az Ajkának is volt lehetősége, a 39. percben Kovács Nikolasz kapott óriási ziccerpasszt, az ajkai játékos közeli lövését Tóth Balázs hatalmas bravúrral védte.

Az 50. minutumban Babos került nagy ziccerbe, közeli lövését bravúrral hárította Szabados. A kétszer 60 perces játékrész második felének elején egyenlített az FC Ajka, egy gyors támadás végén Szvoboda lőtt közelről a kapuba. Nem sokáig örülhetett az Ajka, egy sarokrúgást követően Kovács Patrik elé pattant a labda és hét méterről hatalmas gólt lőtt.

Ezt követően is gyorsan jött a válasz, a 67. percben egy szélről érkező beadást 6 méterről fejelt a kapuba Borsos. A 96. percben Szarka lövésébe vetődött bele Larsen tíz méterre a kaputól, majd Katona és Kovács Patrik kísérletét kellett hárítania az ajkai hálóőrnek. A 113. percben büntetőt harcolt ki Katona, amit a sértett végzett el, és bár az ajkai hálóőr érezte az irányt, nem tudta védeni a tizenegyest.

Felkészülési mérkőzés, Sóstói Stadion, Székesfehérvár

Fehérvár FC-FC Ajka (NB II) 3-2 (Schön 25., Kovács P., 64., Katona 114. - 11-esből, ill. Szvoboda 62., Borsos 67.)

Vidi: Tóth (Dala, 61., Veszelinov, 91.) – Melnyik (Huszti, 61.), Serafimov (Lakatos, 91.), Spandler (Larsen, 61.), Schön (Simut, 61.) – Csongvai (Kovács B., 61.), Christensen (Bedi, 61.) – Babos (Stefanelli, 61.), Pető (Berki, 61.), Kastrati (Katona, 61.) – Gradisar (Kovács P., 61.)

Ajka: Szabados – Kopácsi, Frák (Kitl, 61.), Nagy K., Pantovic, Kovács N., Csizmadia, Tóth G. (Borsos, 61.), Doncsecz (Szvoboda, 46.), Tar, Horváth P.

Kubatov: "Mindössze 5% az esély a szerződéskötésre a Gazprommal" - a Fradi-elnök szerint a focisták megérdemlik a fizetésüket, Dibusz helye veszélyben
A Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor adott hosszabb interjút az Index című műsorában Rónai Egonnak. Az FTC első embere elmondta, 5% esélyt lát arra, hogy lesz szerződés a Gazprommal, a focisták fizetése pedig azért nem nyilvános, mert a reakciók elfogadhatatlanok lennének.
Corbu Marius
A ciprusi APOEL csapatához igazolt a Puskás Akadémia kreatív középpályása, Corbu Marius.
Portugál játékos érkezett
A Puskás Akadémia korábbi játékosa, Joao Nunes az Újpest színeiben folytatja pályafutását.
Csapatnyi távozó
Számos távozót jelentett be a másodosztályú BVSC-Zugló; korábbi NB I-es futballisták hagyják el a klubot.