Fotó: fehervarfc.hu

Felkészülés: 35 méteres gól is kellett a Vidi sikeréhez, másodosztályú csapat verte a Diósgyőrt

Így alakult a Vidi és a Diósgyőr csütörtök délutáni felkészülési mérkőzése.
Budai László 2024. július 11., csütörtök 19:48
Szerző: Budai László 2024. július 11., csütörtök 19:48

A román másodosztályban szereplő Csíkszereda már az 1. percben bevette a Diósgyőr kapuját csütörtök délutáni, egymás elleni edzőmeccsükön: egy szép indítás után középen Jozef Dolny érkezett, majd öt méterről középről a hálóba passzolt - számolt be róla a dvtk.eu.

Bár a Diósgyőr számos helyzetet kialakított a folytatásban, nem sikerült eredményesnek lennie, így 1-0-s vereséget szenvedett.

A Fehérvár már jobban kezdte a bolgár Hebar elleni összecsapást: bár Kastrati ziccerét még fogta az ellenfél kapusa, a 14. percben Bedi tört be a 16-oson belülre, elhúzta a kapus mellett a labdát, aki csak szabálytalanul tudta megállítani - a jogos 11-es mögé Christensen állt és magabiztosan helyezett a kapu jobb oldalába (1-0).

Pár perccel később egyenlítettek a bolgárok: Kabov megpattanó 8 méteres lövése került a kapuba - írta élő közvetítésében a Vidi honlapja.

A második félidőre kellett várni az újabb gólig: az 54. percben a bolgárok kapusa hibázott egy könnyűnek tűnő beadásnál, a kipattanót Pető Christensen elé tette, akinek lövését még védte a kapus, a kavarodás végén Katona helyezett a hálóba (2-1).

De ismét egalizált a Hebar: Mihaylov élesen belőtt szabadrúgása kötött ki a Vidi kapujában.

Ezután azonban már csak a fehérváriak tudtak gólokat szerezni. Előbb Pető helyezett a kapuba, majd Larsen lőtt 35-ről óriási gólt, végül Kovács P. lövése került a bal kapufáról a hálóba. A Vidi így magabiztosan, 5-2-re nyert.

Felkészülés

Csíkszereda (román II.)-DVTK 1-0

DVTK: Sentic - Ferencsik, Drezgic, Chorbadzhiyski, Sanicanin - Klimovich, Vallejo (Bárdos, 69.), Feuillassier - Kampetsis, Edomwonyi, Pozeg Vancas.

Fehérvár-FC Hebar 5-2 (Christensen - 11-esből, Katona, Pető, Larsen, Kovács, ill. Kabov, Mihaylov)

Fehérvár: Tóth (Veszelinov, 61.) - Melnyik (Huszti, 77.), Serafimov, Spandler, Schön - Csongvai, Bedi (Larsen, 73.) - Katona (Babos, 70.), Christensen (Stefanelli, 65.), Kastrati (Pető, 50.) - Gradisar (Kovács P., 65.).

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.