Fotó: fradi.hu

Felkészülés: A Fradi 30 perc alatt lerendezte a gálamérkőzést az NB III-as ellenfél otthonában

A Ferencváros szombat délután 2-0-ra győzött a Balatonfüred ellen megrendezett Centenáriumi Gálamérkőzésen.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 7., szombat 16:54
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 7., szombat 16:54

A Ferencváros Balatonfüredre kapott meghívást egy gálamérkőzésre, amelyen a jelenleg az NB III Észak-nyugati csoportjában szereplő klub fennállása 100. évfordulóját ünnepelte. A mérkőzésre a fradi.hu beszámolója szerint több, mint 1000 néző érkezett.

Az első lövés a Balatonfüredtől érkezett, de Kalmár próbálkozása után Cissé blokkolt. Ezután Zachariassen elől szedte fel a labdát a hazaiak kapusa. A 8. percben Saldanha harcolt ki szabadrúgást, a pontrúgást Raul Gustavo vállalta el, majd laposan, ballal a kapuba lőtt (0-1). Ezt követően Owusu centerezését Zachariassen lőtte a kapura, de Iváncsics bravúrral védett. Pappoe is helyzetet teremtett, ismét játékba kellett avatkoznia a kapusnak. A 23. percben Pappoétól kapta vissza a labdát Saldanha, akinek a lövésébe lábbal még bele tudott érni Iváncsics. A 29. percben Pappoe adott remek labdát Zachariassennek, a norvég pedig magabiztosan megduplázta az előnyt (0-2).

A kapuban Szécsi Gergő, a védelemben Kaján Norbert, Szalai Gábor és Stefan Gartenmann, valamint Pászka Lóránd folytatta. Csatár poszton Saldanha helyét Kady vette át a Fradiban. A kapitányi karszalagot Ramírez után Tóth Alex kapta meg a második játékrészre. Az 50. percben Kehinde cselezte be magát az ellenfél büntetőterületén belülre, a lövés már nem volt jó. A Balatonfüred is támadást indított, Berzsenyi szelidítette meg a labdát, fordulás után lőtt, Szécsi lábbal védett. A 62. percben Pászka harcolt ki egy büntetőt, Kady lövését azonban kivédte Iváncsics, majd Zachariassen fejesénél is hárított. A szöglet után Pászka lőtt kapásból, nem sokkal ment mellé!

A 66. percben Zachariassen lejött, Civic lépett pályára. Egy indítás után Kehinde remekül vette át a labdát, a lövést azonban védte Iváncsics. A 76. percben Kady szabadrúgása ment felé. A 79. percben Szécsi védett egy fejes után, majd kisebb tűzijáték alakult ki a vendégek kapuja előtt, Burucz lövését a közönség bent látta, de csak hátulról súrolta a hálót. A 81. percben Knoester és Maiga is lehetőséget kapott, de az eredmény már nem változott.

Az FTC legközelebb szeptember 15-én, vasárnap 15.30-kor a Budafok vendégeként lép pályára a MOL Magyar Kupában.

Felkészülési mérkőzés

Balatonfüred-FTC 0-2 (Raul Gustavo 8., Zachariassen 29.)

Balatonfüred: Iváncsics - Majer, Farkas, Burucz, Tóth G. - Imre I. (Tóth. L., 65.), Irmes, Berzsenyi, Markó, Schmidt - Kalmár (Rédling, 65.)

FTC: Varga Á. (Szécsi, a szünetben) - Makreckis (Kaján, a szünetben), Cissé (Szalai, a szünetben), Raul Gustavo (Gartenmann, a szünetben), Ramírez (Pászka, a szünetben) - Tóth A. (Knoester, 81.), Pappoe (Knoester, 81.) - Owusu, Zachariassen (Civic, 65.), Kehinde - Saldanha (Kady, a szünetben)

Felkészülés: Máté először irányított, román csapattal ikszelt a Loki, az Újpest kiütéssel nyert, a Győr simán kikapott - eredmények, videó
Az ETO FC Győr, a DVSC és az Újpest is felkészülési mérkőzést játszott szombat délelőtt.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."