Felkészülés: A Győr már egyre közelebb a DAC-hoz, meglepetést hozott az NB I-es és az NB II-es sereghajtó összecsapása - eredmények, videó

A Kecskemét vezetőedzője csalódott, a cserék után érthetetlen hibákat követtek el a Tatabánya ellen. A Győr ezúttal szorosabb meccset játszott a DAC-cal, mint szeptemberben.
Nyikes Zoltán 2024. október 12., szombat 13:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 12., szombat 13:13

Akárcsak a szeptemberi válogatott szünetben, ezúttal is összecsapott egymással Világi Oszkár tulajdonos két csapata, az ETO FC Győr és a DAC - akkor a szlovák bajnokságban játszó együttes 4-1-re nyert -, a helyszín ezúttal az NB I-es csapat stadionja volt.

A találkozó első góljára a 19. percben esett, ekkor Romaric Yapi jobbról, félmagasan érkező beadása mindenki előtt elment a kapu előtt, a hosszún pedig Mendez 11 méterről a bal alsóba helyezett, 0-1. A szünet előtt, a hosszabbításban növelte előnyét a dunaszerdahelyi csapat, Anton vesztett labdát a saját térfelének közepén, majd Jan Bernathoz került a játékszer, aki remekül ugratta ki a védők mögé bemozgó Szendrei Ákost, Petrás kapus pedig buktatta őt. A büntetőt Trusa a jobb alsóba lőtte, Petrás a másik irányba vetődött, 0-2.

A második játékrészt jól kezdte a Győr, a 49. percben Krivokapic passza után Bánáti Kevin nagy gólt lőtt éles szögből a léc alá, 1-2. Húsz percre rá azonban újra kettő volt közte, Pablo Ortiz hosszú indítását remekül vette le Matej Trusa, rögtön be is tudott törni a 16-oson belülre, az első középre passzába még belelépett Krpic, de vissza pattant a DAC-játékoshoz a labda, aki másodjára már kihagyhatatlan helyzetbe tudta hozni Mendezt, 1-3.

Felkészülési mérkőzés, Győr

ETO FC Győr-DAC Dunaszerdahely (szlovák I.) 1-3 (Bánáti 49., ill. Mendez 19., 69., Trusa 45+1. - 11-esből)

ETO: Petráš - Albion (Krohn, 71.), Kaša (Bitri, 71.), Krpič (Szépe, 71.), Boldor (Hector, 71.), Vianna (Štefulj, 71.) - Anton, Škvarka (Vingler, 46.), Diarra (Sahli, 71.), Bumba (Bánati, 46.) - Krivokapić (Benbouali, 71.).

DAC: Popović (Kaltsas, 80.) - Koncz (Majer, 46.), Kacharaba, Ortiz - Yapi, Bernát (Jenčuš, 66.), Tuboly (Udvaros, 80.), Mendez - Bassey (Zápražný, 66.), Szendrei (Almási, 46.), Trusa (Brnula, 80.). Edző: Xisco Muňoz.

A válogatott szünetben a sereghajtó Kecskeméti TE Tatabányán játszott edzőmeccset szombaton, ahol mindenkinek lehetőséget adott a szakmai stáb. Gól nélküli első félidőt követően, fordulás után a hazaiak találtak kétszer az NB I-es csapat kapujába a hajrában, így 2-0-ra nyertek - olvasható a rövid összefoglaló a kecskemetite.hu oldalon.

A Tatabánya szempontjából ez mindenképpen ígéretes eredmény a jövőre nézve, szüksége is lenne Gyürki Gergely csapatának a pontokra a bajnokságban, hiszen a vezetőedző a napokban ultimátumot kapott a vezetőségtől.

Felkészülési mérkőzés, Tatabánya

Tatabánya (NB II)-Kecskeméti TE 2-0

KTE: Kersák – Nagy K., Szabó A., Vágó, Belényesi, Zeke, Zsótér, Meszhi, Montiel, Berki, Lukács.
Csere: Varga B., Rjaskó, Papp M., Katona L., Kovács K., Kotula, Vattay, Bocskay, Pálinkás.

– A 70. percig irányítottuk a mérkőzést, számtalan helyzetet dolgoztunk ki, de gólt nem tudtunk szerezni. A szándék az volt ma, hogy mindenkinek tudjunk lehetőséget adni, de sajnos a cserék után érthetetlen hibákat követtünk el, amit az ellenfél ki is használt kontrákat követően. Csalódottak vagyunk, hiszen szerettünk volna egy győzelemmel hangolni a Puskás Akadémia elleni bajnokira. Le kell vonni ennek a meccsnek is a tanulságait és tapasztalatait is, mert van mit. Ennek megfelelően kell készülnünk a közelgő a bajnoki meccsre – mondta Szabó István vezetőedző.

A hivatkozás nem elérhető
404 Not Found
Az Arsenal csábítja nagy erőkkel
Kerkez Milos
Kerkez Milosért és Antoine Semenyóért 80 millió eurót kérne a Bournemouth - állítják Angliában.
Lőw az angol válogatottnál?
Hamarosan megszülethet a megállapodás az angol szövetség és Tuchel között, ebben az esetben pedig akár az is előfordulhat, hogy a szokásoknak megfelelően Lőw Zsolt is helyet kap a német edző szakmai stábjában.
Muhamed Besic
Muhamed Besic a Shamrock Rovers csapatával edz Írországban, miután a nyáron távozott a Ferencvárostól.