Fotó: Fehérvár FC

Felkészülés: A kétgólos Vidi-előny sem tartott ki a törökök ellen - akciódús első félidőt hozott a meccs

A fehérváriak a 3-0-hoz is közel jártak az első játékrészben, végül 2-2-es döntetlent játszottak a Göztepe ellen.
Budai László 2024. július 17., szerda 12:28
Szerző: Budai László 2024. július 17., szerda 12:28

Eseménydús első félidőt hozott a Fehérvár és a török élvonalba visszajutott Göztepe egymás elleni mérkőzésének első félideje.

A Vidi kiválóan kezdett: a 15. percben Christensen remek indítása után Katonát ütötte el a kapus a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt Christensen félmagasan a kapu bal oldalába lőtte (1-0).

Pár percre rá már kettő volt a fehérváriak előnye: Katona jobb oldali, megpattanó beadása után megint csak Christensen lőtt közelről a hálóba (2-0).

Sőt, közel volt a Vidi a 3-0-hoz is, de Gradisar közeli lövésénél a kapus a jobb alsónál nagyot védett. Ezután azonban feltámadt a Göztepe.

A 33. percben Serafimov kezezéséért ítélt büntetőt a játékvezető, és bár Antonio lövése a bal oldali kapufát találta el, a kipattanót Ildiz a kapu jobb alsó sarkába lőtte (2-1).

Ezután Cardoso 7 méteres lövését Tóth Balázs ütötte szögletre bravúrral, ám a következő helyzet már török egyenlítést hozott.

A 44. percben egy jobbról elvégzett szabadrúgásvariáció végén Kanatsizkus emelt a kapu jobb felső sarkába (2-2).

A második félidőben sokáig csak egyszer-egyszer forogtak veszélyben a kapuk. A törökök részéről egy bal oldali beadás után Cardoso csúsztatott a kapu mellé, míg a másik oldalon Csongvai passza után Larsen 18 méteres lövése szállt a bal felső fölé. A végén még egy Serafimov-fejest kellett védenie az ellenfél kapusának, de az állás már nem változott (2-2).

Felkészülés

Fehérvár-Göztepe (török I.) 2-2 (Christensen 16. - 11-esből, 22., ill. Ildiz, Kanatsizkus 44.)

Fehérvár: Tóth B. - Melnyik, Serafimov, Spandler, Schön - Csongvai, Bedi - Pető (Larsen, 46.), Christensen (Kovács P., 76.), Katona (Babos, 67.) - Gradisar (Stefanelli, 76.).

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.