Fotó: fehervarfc.hu

Felkészülés: A Vidi 0-3-ra is állt a BVSC ellen, de elmaradt a súlyos vereség; győzött az MTK

A zuglói együttes a szünetre háromgólos előnyre tett szert a Vidi elleni edzőmeccsen, végül egyet megőrzött belőle a végéig.
Nyikes Zoltán 2024. október 11., péntek 16:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 11., péntek 16:24

A válogatott szünetben zárt kapus edzőmeccsen fogadt a Fehérvár FC az NB II-es BVSC-Zuglót - az NB I-es csapat keretéből  ezúttal hiányoztak a felnőtt és utánpótlás-válogatottaknál szereplő játékosok.

A Vidi klubhonlapjának beszámolója szerint az első nagy helyzet Stefanelli nevéhez fűződött, aki a 18. percben egyedül tört kapura, de mellé lőtt. A 22. percben egy védelmi hibát követően vezetést szerzett a vendégcsapat: Batai Tamás szemfülesen labdát szerzett, majd a hálóba lőtt (0-1). A félidő hajrája is a BVSC-é volt: a 41. minutumban Kocsis Bence a hosszú felsőbe tekert (0-2), majd két perccel később Pekár László közelről a harmadik vendéggólt is megszerezte (0-3).

A második játékrészre hét helyen is változtatott Pető Tamás, a fehérváriak vezetőedzője, és végül sikerült is faragni a hátrányból. A 77. percben Holender bal oldali beadásánál Babos emelkedett a legmagasabbra, majd a kapuba bólintott (1-3). A 81. percben ismét Holendertől indult az akció a bal oldalon, végül a lábak sűrűjében ide-oda pattogó labdát Kovács Mátyás helyezte a hálóba (2-3). Újabb gól már nem született, a vendégek 3-2-re megnyerték az összecsapást.

Az MTK Budapest pénteken felkészülési mérkőzést játszott partneregyesületével, a Budafoki MTE-vel. Horváth Dávid vezetőedző ezúttal nem számíthatott azokra a játékosokra, akik a felnőtt vagy utánpótlás válogatottakkal készültek - írta a klubhonlap.

A találkozó jó iramú játékot hozott, és végül 2-1-es győzelemmel zárult az MTK javára. A mérkőzés első gólját Horváth Artúr szerezte egy távoli, tizenhatoson kívüli lövéssel, amely bombaként csapódott az ellenfél kapujába. A második találatot Végh Bence jegyezte egy pontrúgás után kialakult kavarodást követően. A Budafok a mérkőzés végéhez közeledve szépített, de az eredményen már nem tudott változtatni.

Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár

Fehérvár FC-BVSC (NB II) 2-3 (Babos 77., Kovács M. 81., ill. Batai 22., Kocsis 41., Pekár 43.)

Vidi: Nagy Gergely - Simut Mario, Huszti András, Spandler Csaba (Kasper Larsen 46.), Ivan Milicevic (Holender Filip 46.) - Csongvai Áron (Kalmár Zsolt 46.) - Katona Mátyás, Kovács Bence (Szabó Bálint 46.), Kovács Mátyás, Pető Milán (Babos Bence 46.) - Nicolas Stefanelli (Tóth Tamás Vid 46.)

BVSC: Megyeri Gábor - Hesz Olivér, Szilágyi Máté, Pekár László, Székely Krisztián, Benkő-Bíró Norbert, Király Ákos, David Nwachukwu, Mucsányi Miron, Batai Tamás, Kocsis Bence

MTK-Budafok 2-1 (Horváth Artúr, Végh Bence)

MTK: Csenterics – Hej, Bobál, Nagy Zsombor, Kovács Patrik – Horváth Artúr, Végh Bence – Molnár Ádin, Stieber Zoltán, Molnár Rajmund – Németh Krisztián

(cserék: Rácz, Varju, Beriashvili, Kádár, Antonov, Szőke, Bognár, Jurina, Kenesei)

Felkészülés: Az újpesti Brodic az edzőmeccsen sem lassított, a ZTE lesimázta NB II-es ellenfelét, Csertőivel megint nyert a Kövesd - eredmények, videó
Az Újpest, a ZTE és a Nyíregyháza is pályára lépett pénteken felkészülési mérkőzésen, utóbbi kettő egyaránt NB II-es csapat ellen.
Fradi
Muhamed Besic
Muhamed Besic a Shamrock Rovers csapatával edz Írországban, miután a nyáron távozott a Ferencvárostól.
Balogh Botond
Olasz sajtóhírek szerint az Inter is érdeklődik a fiatal magyar védő, Balogh Botond iránt.
Feczkó újra munkát kapott a klubnál
Az NB II-es Kisvárdától a 2. fordulót követően távozó szakember a Várda LA-n a nemzetközi kapcsolatokért, illetve a külföldi akadémiákkal és egyesületekkel való kapcsolattartásért felel.