Fotó: fehervarfc.hu

Felkészülés: A Vidi három góllal legyőzte a Gyirmótot - Schön szeme láttára talált be az új igazolás

Kovács Mátyás gólt lőtt és gólpasszt adott, de betalált a visszatérő Szabó Bálint is.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 5., csütörtök 17:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 5., csütörtök 17:57

A válogatott szünetet kihasználva a Fehérvár FC az NB II negyedik helyén álló Gyirmót FC Győr ellen játszott zártkapus edzőmeccset csütörtök délelőtt a Vidi edzőközpontjában. A mérkőzést a helyszínen tekintette meg a fehérváriak korábbi játékosa, Schön Szabolcs, aki néhány nap szünetet kapott az angol Bolton Wanderers-től, egyik első útja pedig Sóstóra vezetett, ahol a korábbi csapattársak nagy örömmel fogadták - írja a klubhonlap.

Schön meglátogatta a korábbi társakat. Fotó: fehervarfc.hu

Az első lehetőség a 8. percben a gyirmóti csapat előtt adódott, Miknyóczki szélről érkező beadást Molnár lőtte 12 méterről alig kapu mellé. Néhány perccel később a másik oldalon Kovács Patrik közeli fejese tévesztett célt. A 25. minutumban egy szép szabadrúgásvariációt követően Kiss Norbert 16 méteres bombája szállt kapu fölé. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a 38. percben viszont nagyon közel járt a vezetés megszerzéséhez a Vidi, Holender ziccerét azonban nagy bravúrral védte Rusák. Egy perccel a szünet előtt Dala Martin is bemutatott egy nagy védést, Molnár éles szögből leadott löketét hárította szép vetődéssel a fiatal kapus.

A második félidő elején egy perc alatt kétszer is bevette ellenfele kapuját a Vidi: a 60. minutumban labdát szerzett az NB I-es csapat, amellyel Kovács Mátyás lódult meg, majd 18 méterről, egy pattanás után nagyon nagy gólt lőtt (1-0). Szinte a középkezdés után ismét a Vidinél volt már a labda, az iménti gólszerző két szép csel után Stefanellit ugratta ki, aki nem habozott, kilőtte a jobb sarkot (2-0). A 70. percben Stefanelli is kiosztott egy asszisztott, a címzett nem más volt, mint a régi-új játékos, Szabó Bálint, aki nem hibázott, így góllal tért vissza a Vidibe (3-0).

A 75. percben újoncot avatott az NB I-es csapatban Pető Tamás, ugyanis pályára küldte az U19-es együttes fiatal játékosát, Horváth Tamást, de rajta kívül lehetőséget kapott a bizonyításra Virágh Milán és Kecskés Máté is.

Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár, edzőközpont

Fehérvár FC-Gyirmót FC Győr (NB II) 3-0 (Kovács M. 60., Stefanelli 61., Szabó B. 75.)

Vidi: Dala (Veszelinov Dániel 46.) - Melnyik (Huszti András 30.), Larsen (Virágh Milán Ferenc 75.), Spandler (Kecskés Máté 72.), Milicevic (Simut 30.) - Pető (Kovács B. 46.), Bedi, Kovács M. (Horváth T. 72.), Katona (Szabó Bálint 55.) - Kovács P. (Tóth T. 55.), Holender (Stefanelli 55.)

Gyirmót: Rusák (Kecskés, 46.) – Szegi, Csörgő, Hajdú, Helembai, Kiss, Katona, Kovács (Ominger B., 70.), Molnár (Hudák M., 70.), Adamcsek (Erdei, 80.), Miknyóczki (Pyshchur, 60.).

MTK Budapest
Remek üzletet kötöttek Miovskival
Polyák Balázs, az MTK klubmenedzsere elismerte, Cristiano Ronaldo csapata tízmillió dollárt fizetett volna Vancsáért, akiért egy PL-csapat is bejelentkezett. Kata iránt Hollandiából és az USA-ból érdeklődtek.
Nagy Zsolt az átigazolási terveiről
Nagy a jövőjéről elmondta, voltak hazai klubok, amelyek érdeklődtek iránta, de nem váltana a magyar élvonalon belül. Az öt legerősebb bajnokság közül bármelyikben megméretné magát.