Fotó: eto.hu

Felkészülés: Az ETO simán verte a Honvédot, a KTE hiába lőtt két gólt a horvátoknak, mégsem nyert - eredmények

Májer és Nikitscher is betalált a kecskemétieknél, ám egyik gólt sem adta meg a játékvezető, így döntetlennel zárult a Slaven Belupo elleni találkozó. Győrben az ETO a szünet után darálta be a kispestieket.
Nyikes Zoltán 2024. július 6., szombat 13:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 6., szombat 13:49

A szlovéniai edzőtábort a horvát élvonalban szereplő Slaven Belupo elleni felkészülési mérkőzéssel zárta le szombaton a Kecskemét. Az NB I-es klub hivatalos oldalának beszámolója szerint a két együttes kiegyenlített csatát vívott, melyen nem született gól.

Az első félidőben jobbára mezőnyben zajlott a játék, igazán nagy helyzetek sokáig nem alakultak ki. A 15. percben Májer talált be erőszakosságának hála, ám szabálytalannak látta a játékvezető, így nem adta meg a gólt. A folytatásban jobbára távolról jött egy-két lövés, ezek viszont nem hordoztak magukban nagyobb veszélyt. A 29. percben aztán egy gyors kontrát vezetett a Belupo, melynek végén csak a lövésbe csúszott hiba. A 36. percben egy szöglet után Lukács húzta középre a labdát az alapvonal környékéről, Nikitscher érkezett, de gólját nem adták meg, mivel a partjelző szerint kint volt a labda már előtte. A félidő végén Kersáknak kellett még védenie, egy ígéretes horvát lövést ütött ki a jobb alsóból.

Szünetben többet is cserélt Szabó István, sőt, gyakorlatilag a 60. percig szinte teljes csapatát kicserélte a terhelésnek megfelelően. A horvátok is többet változtattak, így fordulás után inkább a küzdelem dominált a pályán. Az 54. percben Banó-Szabó reklamált büntetőt, elég gyanús is volt az eset, de a játékvezető sípja néma maradt. A 71. percben Leoni beadására Papp érkezett jól, de fejese kevéssel a jobb felső mellett hagyta el a pályát. Ígéretes támadások ezt követően is akadtak a találkozón, de a két jól záró védelem ezúttal hibátlanul zárt, így maradt a 0-0 - írja a kecskemetite.hu.

Felkészülési mérkőzés, Radenci, Szlovénia

Slaven Belupo–Kecskeméti TE 0-0 (0-0)

KTE: Kersák – Májer, Szűcs K., Belényesi, Katona, Kotula, Nikitscher, Kovács B., Banó-Szabó, Pálinkás, Lukács.
Csere: Nagy K., Polyák, Vágó, Meszhi, Leoni, Helmich, Zsótér, Vattay, Kovács K.

Az ETO FC Győr a második felkészülési mérkőzését a Budapest Honvéd ellen játszotta az ETO Park camping pályáján, ahol magabiztos győzelmet aratott az NB I-es csapat.

Az ETO hivatalos oldalának beszámolója szerint az első félidőben csak helyzetekig jutottak a felek, gól nem született, erre a 49. percig kellett várni, amikor is Skvarka távoli bombája talált utat a vendégek hálójába. Az 51. percben Verával szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Bumba magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába.

A végeredmény a 63. percben alakult ki, ekkor Ráska érkezett egy lecsorgóra, belsővel a bal alsóba lőtt.

Felkészülési mérkőzés, ETO Park, Győr

ETO FC Győr-Budapest Honvéd (NB II) 3-0 (Skvarka 49., Bumba 51., Ráska 63.)

ETO FC Győr: Gyurákovics – Vera, Szép, Keresztes, Csontos, Anton, Vingler, Skvarka, Diarra, Bumba, Lukic.
60. perctől: Ruisz – Ráska, Koncz, Krpic, Vianna, Tóth R., Riquelme, Bánáti, Boschilia, Luc, Farkas B.

Budapest Honvéd: Gyetván – Branko, Szabó A., Pekár, Benczenleitner, Csilus, Sigér, Keresztes N., Medgyes, Krajcsovics, Lőrinczy.
Csere: Tujvel, Szabó T., Kocsis, Ene, Viacheslav, Menyhárt, Kundrák, Polák, Simon B., Nagy Z.

Elképesztő jelenetek: Az Újpest játékosa a saját térfeléről talált be, a Vasas 0-3-ról fordított a bombagólok meccsén - videók
Az első 60 percet az Újpest nyerte 3-0-ra, a másodikat a Vasas 4-0-ra, így igencsak szórakoztató mérkőzést játszott a két csapat. Dékei Márk előbb a saját térfeléről talált be, majd 16 méterről lőtt kapufás gólt, míg a túloldalon Mamusits Patrik találata volt látványos.
ETO
Új ügyvezető érkezik
Honlapunk információi szerint Jan van Daele, az ETO eddigi ügyvezetője ismét a DAC-ra koncentrálhat, ahol szintén betölti ezt a pozíciót. Győrben hamarosan kinevezik az utódját.
Német BL-csapatnál a távozó
A hazatérő középpályás egykori nevelőklubjánál kötött ki végül.
Kerkez Milos
A Daily Mail szerint a Liverpool sportigazgatója, Richard Hughes a magyar válogatott Kerkez Milos miatt is volt ott a Bournemouth-Southampton angol bajnokin.