Fotó: ztefc.hu

Felkészülés: Az újpesti Brodic az edzőmeccsen sem lassított, a ZTE lesimázta NB II-es ellenfelét, Csertőivel megint nyert a Kövesd - eredmények, videó

Az Újpest, a ZTE és a Nyíregyháza is pályára lépett pénteken felkészülési mérkőzésen, utóbbi kettő egyaránt NB II-es csapat ellen.
Nyikes Zoltán 2024. október 11., péntek 14:15
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 11., péntek 14:15

Az Újpest a szerb élvonalbeli IMT Beogradot fogadta péntek délelőtt a Megyeri Úton.

A lila-fehérek már a nyolcadik percben vezetést szereztek, amikor is Simon Krisztián jobbról érkező lapos beadása elakadt egy védőben, aki el is esett a labdában, így a lesipuskás Brodicnak már nem volt nehéz dolga néhány lépésről a jobb felsőbe bombázni. A horvát csatár tehát továbbra is jó formában, az NB I-ben eddig négy találatig jutott.

Mint utólag kiderült, ez végül a győztes gólt is jelentette, hiszen ezt követően már csak helyzetekig jutottak a felek. A lila-fehéreknél fiatal játékosok is lehetőséget kaptak csereként, a 18 éves Kollarik Tamás és Sarkadi Kristóf személyében.

Felkészülési mérkőzés, Újpest

Újpest FC–IMT Beograd (szerb I.) 1-0 (Brodic 8.)

Újpest FC: Banai – Baranyai, Duarte (Babós, 60.), Kobouri – Simon (Bese, 60.), Dékei (Kollarik, 80.), Onovo, Ljujic (Lacoux, 60.), Gergényi (Sarkadi, 70.) – Brodic (Tajti, 60.), Dénes.

A győztes gól

A Zalaegerszegi TE FC-re is feladat várt pénteken, Márton Gábor csapata az NB II-es Ajkát fogadta, a zalai klubhonlap beszámolója szerint pedig több olyan játékos is szerephez jutott, akik kevesebb játékpercet szereztek az eddigiekben.

A ztefc.hu azt írja, hogy már az első percekben vezetést szerzett az NB I-es csapat, miután Safronov nagyszerűen ugratta ki saját térfeléről a középen induló Corizet-t, akinek az első érintése hibátlan volt, előnybe került, bevezette a labdát a tizenhatosra és a megcélozta a hosszút. A próbálkozásba beleért a vendég kapus, a labda azonban így is a hálóban kötött ki. (1-0)

Kiemelik, hogy az Ajka bátran játszott és nem sokkal a gól után ők is jelezték győzelmi szándékukat egy kapufával, míg a 17. percben ismét Croizet villant, ezúttal kiváló meglátással ívelt Sajbán Máté elé a bal oldalon, aki a mellette érkező Kiss Bencét választotta. Kiss egy lövőcsellel két védőt is elfektetett majd bal lábbal passzolt a bal alsó sarokba. (2-0)

Rövid időn belül Nyíri és Croizet összjátékából nagyszerű beadás érkezett a jobb szélről, amit Spoljaric tudott rögtön kapura lőni, a labda nem sokkal haladt el a felső léc fölött. A 25. percben büntetőhöz jutott a ZTE egy buktatást követően, a tizenegyest Németh Dániel higgadtan értékesítette. (3-0) Az első félidő végéhez közeledve a negyedik gólt is megszerezte a hazai csapat Csonka András révén, aki 18 méterről helyezett a jobb sarokba (4-0)

A szünet után újabb gól már nem esett.

Felkészülési mérkőzés, Zalaegerszeg

Zalaegerszegi TE FC-FC Ajka (NB II) 4-0 (Croizet, Kiss, Németh D., Csonka)

ZTE, 1. félidő: Németh E. – Nyíri, Csóka Dá., Safronov, Csontos – Csonka, Kiss – Spoljaric, Croizet, Sajbán – Németh D.
II. félidő: Németh E. (Barbarics) – Nyíri, Safronov (Evangelou), Csóka Dá. (Várkonyi), Csontos (Medgyes) – Ipalibo, Bakti – Krajcsovics, Vogyicska, Sajbán – Croizet.

A Nyíregyháza péntek délelőtt 11 órakor az NB II-es Mezőkövesd otthonában lépett pályára felkészülési mérkőzésen. Az NB I-es csapat hivatalos oldalának beszámolója szerint esőben léptek pályára a csapatok, a Szparinál pedig több olyan játékos kezdett, akik sérülés után jönnek vissza, illetve az elmúlt időszakban kevesebb bajnokin szerepeltek.

Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, de Bányai fölé lőtt 16 méterről. A másik kapu előtt Tamás O. passza után Beke lövését blokkolták. Sajnos Tamás Olivér térde a 17. percben egy szabálytalanság után komolyan megsérült, nem is tudta folytatni a játékot – írja a nyiregyhazaspartacus.hu. Beke következő lövése szögletre pattant, a sarokrúgás után Alaxai fejelt fölé. Eppel került nagy helyzetbe a 30. percben, kétszer is bravúrral védett Deczki. Pinte 22 méteres próbálkozását is fogta a hazai kapus, kövesdi részről pedig Cibla és Csirmaz előtt adódott lehetőség, de blokkoltak a védők.

Jobban kezdte a második félidőt a Nyíregyháza, Eppel fejesét a léc alól tolta ki Winter, majd Beke lőtt centikkel mellé 20 méterről, míg Eppel újabb csúsztatása mellé ment, Jokic fejesét pedig fogta a kapus. A 72. percben megszerezte a vezetést a Mezőkövesd, Jokic hazagurításánál Bese nem találta el a füvön megpattanó labdát, mely a kapuba gurult, 1-0. A végére még jutott egy veszélyes Szpari szöglet, de az eredmény nem változott, a hazaiak nyerték az edzőmeccset.

Felkészülési mérkőzés, Mezőkövesd

Mezőkövesd (NB II)–Nyíregyháza Spartacus 1-0 (Jokic 72. - öngól)

Mezőkövesd: Deczki (Winter a szünetben) – Csirmaz (Vajda 87.), Kojnok (Ináncsi 22.), Bora, Jova, Zvekanov, Cibla (Cseri 60.), Zachán, Kállai(Bodnár 66.), Bartusz (Szalai 66.), Bányai (Jacsó 66.)

Nyíregyháza: Fejér (Bese a szünetben) – Tamás O.( Gengeliczki 18.), Alaxai, Keresztes (Jokic 69.) – Pinte, Kovács M., Radosevic (Katkó 80.), Leoni – Beke (Kovácsréti 65.), Eppel (Oláh 69.), Gresó (Nagy D. 65.)

Pető annyi bizalmat akar kapni a Vidinél, mint külföldi elődje: "Az ellenfeleink tudatosan utaznak a fiataljainkra, megpróbálják megfélemlíteni őket" - interjú
Pető Tamás nem keresi a nyilvánosságot, nagyon ritkán ad hosszabb interjút, a Csakfocival azonban most kivételt tett. A Vidi vezetőedzője őszintén beszélt a meghatározó játékosok elvesztése okozta problémákról, a magyar edzők nehézségeiről, a Fehérvár új szerepéről az NB I-ben, és arról is, hogy miért cseréli le minden meccsen a fiát. Kiderül, hogy kétszer is felmerült a neve az Újpestnél, de úgy érzi, most a lehető legjobb helyen van. Azt gondolja, hogy a Vidi fiataljai közül hamarosan többen is felnőtt válogatottak lehetnek, de elárulta azt is, mi motiválja őt leginkább és mit szól ahhoz, hogy egyesek NB III-as edzőnek tartják.
Muhamed Besic
Muhamed Besic a Shamrock Rovers csapatával edz Írországban, miután a nyáron távozott a Ferencvárostól.
Balogh Botond
Olasz sajtóhírek szerint az Inter is érdeklődik a fiatal magyar védő, Balogh Botond iránt.
Feczkó újra munkát kapott a klubnál
Az NB II-es Kisvárdától a 2. fordulót követően távozó szakember a Várda LA-n a nemzetközi kapcsolatokért, illetve a külföldi akadémiákkal és egyesületekkel való kapcsolattartásért felel.