Felkészülés: Döntetlennel zárta az edzőtábort az MTK

Az MTK pénteken felkészülési meccsen ikszelt szerb ellenfelével.
Csakfoci.hu 2024. július 5., péntek 18:29
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 5., péntek 18:29

Az MTK Budapest a szerb Cukaricki elleni mérkőzéssel zárta az edzőtábort - adta hírül a klubhonlap. A mérkőzés elején inkább a magyarok akarata érvényesült, míg a szerb együttes a gyors ellentámadásokra épített. A 16. percben Stieber emelt 20 méterről, de a labda picivel elszállt a kapu fölött.

A Cukaricki a 39. percben szöglet után jutott el helyzetig, de Kovac kanalazása nem találta el a kaput. Az első félidőben a mezőnyjáték dominált, egyik csapat sem tudta igazán feltörni a másikat. A második játékrész elején Bognár lőhetett jó helyről egy gyors kontra után, de beleléptek a védők, majd a másik oldalon Demjén ütött ki egy távoli szabadrúgást. Az 59. percben a Cukaricki szerezte meg a vezetést, miután Vinicius Mello testéről pattant a labda a kapuba egy bal oldali beadást követően (0-1).

A 67. percben egyenlített az MTK: Polievka, Stieber, majd Bognár volt a labda útja, utóbbi 18-ról szépen lőtt a jobb alsó sarokba (1-1). A 83. percben Anokye ment el a jobb szélen, szépen készített vissza Horváth Artúrhoz, aki kapásból a hosszú felsőt célozta meg, de picivel fölé ment a labda. Újabb gól már nem született, a budapesti együttes így két döntetlennel zárta az edzőtábort.

Felkészülés: 114. perces góllal verte NB II-es ellenfelét a Vidi, pályára lépett a magyar próbázó is
Az Ajka kétszer is egyenlített a 120 perces felkészülési mérkőzésen, végül egy tizenegyessel szerezte meg a győzelmet a Vidi.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.