Fotó: kecskemetite.hu

Felkészülés: Döntetlent játszott a Kecskemét, kikapott a Nyíregyháza

A nyári felkészülés második edzőmeccsén az ukrán Rukh Lviv volt a Kecskemét ellenfele Szlovéniában, míg a Nyíregyháza szerb csapattal játszott.
Csakfoci.hu 2024. július 3., szerda 19:45
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 3., szerda 19:45

A 40. percben egy helyezkedési hibát követően ziccerbe került a Rukh, amit gólra is váltottak az ukránok (1-0) - írja a kecskemetite.hu. Gyorsan jött viszont az egyenlítés, öt minutummal később Májer és Kovács játszott össze, utóbbi beadását Pálinkás pörgette a léc alá (1-1). Kovács ezután két fejessel is jelentkezett, de nem ért célt, közvetlenül a szünet előtt azonban kitűnően tekert a hosszúra egy szögletet, amit Katona fejelt a rövidbe (1-2).

A hajrában több lövéssel is kísérleteztek az ukrán játékosok, ám végül egy lesgyanús indítás után találtak be, támadójuk jól vette át a labdát, majd elpöccintette azt Pálfi mellett a 110. percben (2-2).

Nem indult jól a Nyíregyháza szempontjából a meccs, a 7. percben a jobb oldalon vezetett támadást a szerb csapat, a beadás után pedig egy fejessel megszerezték a vezetést, 0-1 - olvasható a nyiregyhazaspartacus.hu tudósításában. Próbált egyenlíteni a Szpari, de a 32. percben ismét a Napredak volt eredményes egy beadás utáni pontos kapáslövésnek köszönhetően, 0-2. A 44. percben szépített a Szpari, Kovácsréti Márk végzett el szabadrúgást, és a laposan lőtt labdája megpattant egy lábon, és a hosszú sarokban landolt, 1-2.

A második félidőben is többet támadtak a mieink, és a 60. percben Babic csapott le egy labdára, Akinyemihez továbbított, aki centikkel lőtt mellé. A 77. percben leshatárról indult az egyik szerb támadó, és a rövid sarokba bombázott, 1-3.

Felkészülési mérkőzések:

Rukh Lviv (ukrán) – Kecskeméti TE 2-2 (kétszer 60 perc)

KTE: Kersák – Szűcs K., Szabó A., Belényesi, Katona, Kotula – Zsótér, Vágó, Kovács B. - Májer, Pálinkás.

cserék: Pálfi, Polyák, Papp M., Leoni, Nagy K., Nikitscher, Kovács K., Vattay, Meszhi

Nyíregyháza Spartacus - FK Napredak Krusevac (szerb) 1-3

Nyíregyháza: Tóth B. (Bese B. 58.), - Tamás (Baki 58.), Alaxai (Temesvári 58.), Gengeliczki (Rjasko 58.) - Gresó (Bertók 58.), Kovács M. (Nagy D. 58.), Kesztyűs (Horváth K. 58.), Nagy B. ( Navratil 58.) - Kovácsréti (Pinte 58.), Myke Ramos (Babic 31.) , Beke (Adeleke Akinyemi 58.)

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.