Fotó: dvsc.hu

Felkészülés: Dzsudzsák nélkül verte a Loki a románokat, fiatal magyar játékos döntött - videó

A 19 éves Vajda Botond góljával verte a DVSC a román Petrolult a törökországi felkészülési mérkőzésen.
Nyikes Zoltán 2024. január 11., csütörtök 18:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 11., csütörtök 18:24

Csütörtök délután vívta a törökországi edzőtábor első felkészülési mérkőzését a DVSC, amely a román élvonalbeli Petrolul Ploiesti ellen lépett pályára. A találkozót korábbi kisebb betegség, illetve apróbb sérülés miatt elővigyázatosságból kihagyta Dzsudzsák Balázs, Megyeri Balázs, Bódi Ádám, Alexandros Kyziridis, Alexander Mojzis és Cibla Flórián is – írja a dvsc.hu.

Az első félidő legelején Bárány Donát 14 méteres lövését fogta a Petrolul kapusa, majd a 8. minutumban szintén a Loki saját nevelésű támadója került helyzetbe, de nem talált kaput. Inkább a Loki akarata érvényesült, az első negyedóra végén Stefan Loncar lövését védte a hálóőr. A folytatásban sem változott a játék képe, a 36. percben Bévárdi Zsombor közeli szabadrúgása után nem sokkal kerülte el a labda a kaput, igaz, a szünet előtt Erdélyi Benedeknek is be kellett mutatnia két jó védést.

A második játékrészben is a DVSC játszott fölényben és tetszetősebben, az 59. percben meg is szerezte a vezetést, Joao Oliveira passzával Vajda Botond tört be a 16-osra, majd 13 méterről kilőtte a jobb alsót (1-0). A folytatásban is a DVSC volt a jobb, a 73. percben Batai Tamás nem sokkal fejelt mellé. A hajrában már nem esett gól, a Loki megérdemelten győzött - írja a klubhonlap.

Srdjan Blagojevic csapata jövő hét kedden a lengyel Cracovia ellen folytatja a felkészülését.

Felkészülési mérkőzés, Törökország

DVSC-Petrolul Ploiesti (román) 1-0 (Vajda 59.)

DVSC, 1. félidő: Erdélyi – Kusnyir, Dreskovic, Pellumbi, Hornyák – Ojediran, Loncar – Bévárdi, Szuhodovszki, Domingues – Bárány. A
DVSC, 2. félidő: Engedi – Baranyai, Romanchuk, Lagator, Ferenczi – Tuboly, Manrique – Szécsi, Vajda, Joao Oliveira – Batai. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Ki lesz a Fradi kezdőcsatára tavasszal Kodro érkezése után? - így döntenének a Csakfoci-olvasók
A legtöbben úgy vélik, hogy Varga Barnabás kirobbanthatatlan lesz és ő marad a Fradi kezdőcsatára.

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.