Fotó: ujpestfc.hu

Felkészülés: Firmino volt az Újpest veszte a balhés edzőmeccsen, a Loki szlovák élcsapatot vert - eredmények, videók

Karamoko két ziccert is kihagyott a szaúdi Al-Ahli ellen a találkozó elején, a túloldalon azonban az 55-szörös brazil válogatott Roberto Firmino nem hibázott. A Loki a második félidőben lőtt két góljának köszönhetően verte a Zsolnát.
Nyikes Zoltán 2024. július 18., csütörtök 20:14
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 18., csütörtök 20:14

Az edzőtábor utolsó felkészülési mérkőzését a szaúdi bajnokság legutóbbi kiírásának dobogósával, a sztárokat felvonultató Al-Ahlival játszotta az Újpest. A szaúdiak kezdőcsapatában helyet kapott a Chelsea-től igazolt Edouard Mendy kapus, a 3-szoros brazil válogatott Roger Ibanez, a Manchester Cityvel többek között négy bajnoki címet és Bajnokok Ligáját nyert Riyad Mahrez, vagy épp a korábbi Liverpool-közönségkedvenc Roberto Firmino is.

A 4. percben egy hosszú indítást kapott Tamás a bal oldalon, majd középre passzolt a ziccerben érkező Karamokóhoz, a támadó azonban 11 méterről fölé lőtt. Négy percre rá Baranyai jobbról érkező lapos beadása után Karamoko ismét óriási ziccerbe került, de öt méterről nem találta el jól a labdát és a jobb alsó mellé lőtt.

Ami nem sikerült az újpesti játékosnak, az összejött a túloldalon a Liverpoolban is megfordult Roberto Firminónak, aki egy jobbról érkező beadást fejelt négy méterről a jobb sarokba, Joao Nunes és Gergényi között. A brazil támadó még a szünet előtt 13 méterről is célba vette a jobb alsót, de egy keveset tévedett.

A második félidő is egy szép Piscitelli-védéssel indult, majd az újpestiek egy magpattanó lövéssel veszélyeztettek. A 74. percben Dénes ballábas lövését védte a szaúdiak kapusa, majd nem sokkal később Besének rúgtak oda keményen az oldalvonalnál, majd ezt Ljujic nem hagyta szó nélkül és ezt követően tömegjelenet alakult ki a félpályánál. Négy percet kellett várni, hogy csillapodjanak a kedélyek és folytatódhasson a játék. A hosszabbításban Dénes kapáslövése az oldalhálóban kötött ki, ez volt az utolsó egyenlítési lehetőség

Felkészülési mérkőzés, Holzhaider-Stadion, Freistadt, Ausztria

Újpest FC–Al-Ahli (szaúdi I.) 0-1 (Firmino 11.)

Újpest FC: Piscitelli – Bese, Nunes (fehér, 74.), Gergényi – Baranyai (Simon K., 69.), Tajti (Radosevic, 69.), Geiger, Tamás (Dénes, 74.) – Ljujic (Keita, 79.), Csoboth (Mucsányi Márk., 69.) – Karamoko (Dékei, 74.).

Al-Ahli: Mendy – Al Asmari, Al Hamad, Al Johani, Baker, Darisi, Al Brikan, Firmino, Ibanez, Mahrez, Majrashi.

Firmino gólja 29:10-től, a tömegjelenet 2:09:39-től

A Szlovákiában élcsapatnak számító MSK Zilina (Zsolna) elleni felkészülési mérkőzés volt soron csütörtökön a DVSC ausztriai edzőtáborában. A DVSC hivatalos oldalának tudósítása szerint a 13. percben Hamzat Ojediran távoli lövése után fölé szállt a labda, majd a félidő feléhez közeledve elég sok volt a szabálytalanság, majd Dzsudzsák Balázs szabadrúgása után Dusan Lagator fejelt, a kapus a léc alól ütötte szögletre a játékszert. A szögletet követően a hosszú saroknál Oleksandr Romanchuk találta el a jobb kapufát. A 45. percben Dzsudzsák Balázs közeli kísérleténél bravúrral védett a szlovákok kapusa, így a szünetig nem esett gól.

A pihenő után, az 50. percben a Zilina dolgozott ki egy helyzetet, de Oleksandr Romanchuk a gólvonal előteréből menteni tudott. A 60. minutumban aztán megszerezte a vezetést a Loki, Brandon Domingues balról passzolt középre Szűcs Tamásnak, aki 16 méterről kilőtte a bal alsót (1-0).

A 66. percben jött a második debreceni gól is, Szűcs Tamás szerzett labdát, majd önzetlenül Bárány Donátnak passzolt, aki nem hibázta el a ziccert (2-0). A mérkőzés utolsó szakaszában megszaporodtak a cserék, Megyeri Balázsnak kellett védenie egy nagyot, majd a 85. percben Hranica egy bombagóllal szépíteni tudott (2-1). A DVSC összességében megérdemelten nyert.

A Loki a tervek szerint pénteken az osztrák Ried ellen lép pályára.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria

DVSC-Zilina (szlovák) 2-1 (Szűcs 60., Bárány 66., ill. Hranica 85.)

DVSC: Megyeri – Stojkovic, Romanchuk (Dreskovic, 80.), Lagator, Ferenczi – Ojediran (Szuhodovszki, 80.), Szűcs T. (Manrique, 74.) – Vajda (Pellumbi, 67.), Dzsudzsák (Shaghoyan, 74.), Domingues (Szécsi, 67.) – Bárány (Kocsis, 80.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Fradi: Jansen kijelölte a BL-selejtezős keretet, nagy kimaradók is vannak – itt a névsor
Pascal Jansen vezetőedző kijelölte az idei szezon első, a BL-selejtező második körére vonatkozó keretét.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.