Fotó: MTK Budapest

Felkészülés: Fordulatos, hétgólos fővárosi rangadót nyert az MTK

A Honvéd hiába vezetett 2-0-ra is, az MTK végül 4-3-as győzelmet aratott ellene.
Budai László 2024. július 13., szombat 20:18
Szerző: Budai László 2024. július 13., szombat 20:18

Fordulatos mérkőzést játszott az MTK és az NB II-es Honvéd egymás elleni edzőmeccsükön.

A piros-feketék kezdtek jobban: a 10. percben Medgyes kapott jó kiugratást, majd 12 méterről, ballal lőtte ki szépen a hosszú sarkot (0-1). A 31. percben meg is duplázta előnyét a Honvéd: Benczenleitner ment el a bal oldalon, beadását Kerezsi kapásból, ballal lőtte a bal alsó sarokba. Demjénnek a picit megpattanó labdát nem volt esélye hárítani (0-2).

Öt perccel később azonban sikerült szépítenie a kék-fehéreknek: Bognár szabadrúgását Kata csúsztatta remekül a hosszú sarokba (1-2). Majd az 51. percben egy gyönyörű támadás után az egyenlítés is összejött: Bognár ugratta ki Horváth Artúrt, aki Polievka elé készített, ő pedig könyörtelenül lőtt a bal felsőbe (2-2).

Az 55. percben újra remek támadást épített az MTK, ennek végén Molnár centerezett erősen balról, Kovács Patrik pedig közelről lőtt a kapuba (3-2).

A második félidőben jóval aktívabbak voltak az MTK-sok: a 60. percben Bognár szabadrúgása után némi kavarodás alakult ki az ellenfél kapuja előtt, de Beriashvili végül nem tudta bekotorni a labdát. Két perccel később Polievka gyönyörűen ment el a bal oldalon, beadását Gyetván tolta ki.

A 69. percben Simon 20 méterről lőtt ballal, de Demjén szépen védett. Az ezt követő szögletből Benczenleitner fejelt kapufát, a kipattanót Kundrák kotorta be (3-3).

A fordulatos meccsen végül az MTK szerezte meg a győztes gólt: a 74. percben Polievka kitűnő átadását Németh rendkívül higgadtan gurította a bal alsóba (4-3). Horváth Dávid csapata így 4-3-ra nyert.

Az MTK szombaton, korábban még egy edzőmeccset játszott, azon 2-0-ra kikapott a Kozármislenytől.

Felkészülés

MTK Budapest–Budapest Honvéd 4-3 (Kata 36., Polievka 51., Kovács Patrik 55., Németh 74., illetve Medgyes 10., Kerezsi 31., Kundrák 70.)

MTK Budapest: Demjén – Varju, Beriashvili, Nagy Zsombor – Hej, Horváth Artúr, Kata (Németh, 46.), Bognár, Kovács Patrik (Anokye, 64.) – Polievka (Herczeg, 78.), Jurina (Molnár Rajmund, 46.)

MTK Budapest–Kozármisleny 0-2 (Schuszter 48., Daru 60.)

MTK Budapest: Csenterics (Rácz, 46.) – Stumpf, Végh, Kocsis – Molnár Ádin, Kovács Mátyás, Szőke, Merényi (Herczeg, 58.), Antonov – Stieber, Kenesei (Balogh, 46.)

Edzőmeccsek: A DVSC sokkal jobb volt a Rapid ellen, mint tavaly, de megint kikapott; az Újpest második szombati meccsét megnyerte - eredmények
A Loki fordulatos mérkőzésen kapott ki 3-2-re a Rapidtól. Az Újpest egy 11-esből szerzett találattal verte a St. Pöltent. A Kecskemét ikszelt a Békéscsabával.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.