Fotó: fradi.hu

Felkészülés: Magyar gól, kihagyott 11-es és bolgár kapufa is volt a Fradi edzőmeccsén

A zöld-fehérek 1-1-es döntetlent játszottak a bolgár CSKA 1948 Sofia ellen.
Budai László 2024. július 6., szombat 19:05
Szerző: Budai László 2024. július 6., szombat 19:05

Az első félórában a magyar bajnok próbálkozott többet a Ferencváros-CSKA 1948 Sofia felkészülési mérkőzésen, de a kaput nem veszélyeztették a zöld-fehérek. A vezetést pedig a bolgárok szerezték meg, Vaszilev kapott remek labdát a bal oldalon, lapos beadását elvétették középen a Fradi-védők, így a brazil Pedrinho 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-1).

A gól után felpörgött a Ferencváros. Előbb a jól kilépő Gruber elől mentettek az utolsó pillanatban, majd Makreckis jobb oldali beadásáról maradt le éppen középen Kodro - írta tudósításában a fradi.hu.

A szünetben teljes sorcserét hajtott végre Pascal Jansen vezetőedző. Ez pedig bevált, ugyanis a 49. percben Ben Romdhane remek keresztlabdája Pászkát találta meg a bal oldalon, ő betört a tizenhatoson belülre, és egy szép csel után jobbal kilőtte a kapu bal oldalát (1-1).

A 62. percben egy veszélyes szófiai lehetőség alakulhatott volna ki, de Aaneba blokkolt. Négy peccel később Ben Romdhane remekül indult meg, betört a tizenhatoson belülre, ahol buktatták. A megítélt büntető mögé a sértett állt, de a kapufáról kipattant a labda.

A hajrára a Szófia is belelendült: előbb Iliev tekerése a kapufán csattant, majd Thalis próbálkozott a félpályáról, de emelése fölé ment, így maradt az 1-1.

Felkészülési mérkőzés

FTC-CSKA 1948 Sofia 1-1 (Pászka 49., ill. Pedrinho 33.)

FTC, I. félidő: Dibusz – Makreckis, Abena, Raul Gustavo, Ramírez – Pappoe, Abu Fani – Szevikjan, Kehinde, Gruber – Kodro

FTC, II. félidő: Radnóti - Kaján, Aaneba, Knoester, Pászka - Loncar, Esiti, Tóth A., Ben Romdhane (Gojak, 75.) - Pesics, Bassey.

Fradi: Csapatot kereshet magának a 35-szörös válogatott középpályás
Az FTC nem számít Amer Gojakra, akiért várja az ajánlatokat.