Fotó: dac1904.sk/hu

Felkészülés: Máté először irányított, román csapattal ikszelt a Loki, az Újpest kiütéssel nyert, a Győr simán kikapott - eredmények, videó

Az ETO FC Győr, a DVSC és az Újpest is felkészülési mérkőzést játszott szombat délelőtt.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 7., szombat 13:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 7., szombat 13:41

A válogatott mérkőzések miatti bajnoki szünetben felkészülési találkozót játszott a DVSC, amely ellenfele a román másodosztályban szereplő FC Bihor volt a Nagyerdei Stadionban. Sok volt a hiányzó, ezzel együtt Máté Csaba vezetőedzőnek és stábjának sok információval szolgált a mérkőzés, amelyen pályára lépett az új igazolás, Kocsis Gergő is – írja a dvsc.hu.

A találkozó elején a Loki ragadta magához az irányítást, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést, a 12. percben Gidea lőtt közelről a bal alsóba (0-1). A 23. minutumban jött az egyenlítés, Kocsis Gergő beadása után Bárány Donát fejelt mintegy 9 méterről a kapuba (1-1). Nem sokkal később már a DVSC-nél volt az előny, a 28. percben Bárány Donát duplázott, szépen lőtte ki az alsó sarkot (2-1). A szünetig több gól nem esett.

A második játékrészben is a Loki uralta a mérkőzést, azonban ekkor már kevesebb volt az említésre méltó esemény. A debreceniek vezettek néhány kifejezetten formás támadást (Neven Djurasek a felső lécet is eltalálta), de a hosszabbításban egyenlítettek a vendégek, 2-2 lett a vége.

Felkészülési mérkőzés, Debrecen

DVSC-FC Bihor (romániai) 2-2 (Bárány 23., 28., ill. Gidea 12., Iovita 91.)

DVSC: Megyeri (Pálfi, 46.) – Kocsis G., Pellumbi (Mona, 87.), Dreskovic, Ferenczi (Lénárt, 87.) – Kocsis D., Szuhodovszki (Djurasek, 55.), Braga, Dzsudzsák (Senaga, 55.), Domingues (Szűcs T., 46.) – Bárány (Silue, 46.). Vezetőedző: Máté Csaba.

Szintén szombat délelőtt mérkőzött meg egymással Világi Oszkár tulajdonos két csapata, az ETO FC Győr és a DAC, a helyszín Dunaszerdahely volt.

A sárga-kékek klubhonlapján található beszámoló szerint aktívan kezdett az NB I-es csapat, a második szöglete után éppen a nemrégiben a DAC-tól érkező Kaša talált a hálóba- 0-1. A 17. percben Bernát lövésénél Gyurákovics bemutatta első komolyabb védését, ám hét perccel később Ramadan lapos kísérleténél már ő is verve volt – 1-1. A Fradi korábbi szélsője egy szép egyéni akció végén egyenlített. A vendégek kapusa ezután Kacharaba fejesénél védett hatalmasat, a szünetig azonban még egyszer kapitulált. A 42. percben Trusa indította Mendezt, aki góllal fejezte be a szólóját – 2-1.

A második játékrészben a meleg és a cserék miatt is kevesebb helyzet született, izgalmas jelentekből azonban nem volt hiány, gólt pedig már csak a DAC rúgott. A 62. percben Marić-Bjekić hosszú és pontos labdája után mai Trusa került helyzetbe és a kapust is kicselezve kétgólosra növelte az előnyt. Tizenegy perccel később Bősze elfutott a jobb szélen, az ötösbe ívelt, Trusa pedig duplázott – 4-1.

Felkészülési mérkőzés, Dunaszerdahely

DAC Dunaszedahely (szlovák I.)–ETO FC Győr 4-1 (Kaša 5., Ramadan 24., Mendez 42., Trusa 62., Trusa 73.)

DAC: Filipe - Csinger (35. Marić-Bjekić), Kačaraba (46. Kachút), Ortiz (46. Modesto) - Bősze, Bajo (83. Balogh), Mendez (76. Beugre) - Tuboly, Ramadan (76. Pliushch) - Bernát (76. Szendrei) - Trusa (76. Barišić). Edző: Xisco Muňoz.
ETO: Gyurákovics - Krpić, Kaša, Heitor - Vera, Samsidin (54. Gavrič), Vingler, Štefulj (79. Vianna) - Kröhn (72. Marku), Benbouali, Bánáti (54. Anton).

Az Újpest Dorogon lépett pályára a Buzánszky Jenő Stadionban felkészülési mérkőzés keretében. Az NB I-es csapat hivatalos oldala egyelőre annyit közölt, hogy Vincent Onovo, az új igazolás Tom Lacoux, Mucsányi Márk és Dékei Márk góljaival 4-0-ra nyerték a Dorog elleni gálamérkőzést.

Felkészülési mérkőzés, Dorog

Dorogi FC (NB III)–Újpest FC 0-4 (Onovo, Lacoux, Mucsányi, Dékei)

10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."