Fotó: MTI/Illyés Tibor

Fontos siker Boszniában: Szoboszlai duplája döntött, megvan a magyar válogatott első NL-győzelme - videó

A magyar válogatott Szoboszlai duplájának köszönhetően megszerezte első győzelmét az idei NL-kiírásban.
Csakfoci.hu 2024. október 14., hétfő 22:39
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 14., hétfő 22:39

A mérkőzés már az első percben izgalmasan indult, amikor a bosnyák csapat egy gyors támadást vezetett, melynek végén Gazibegovic hat méterről próbálta eltalálni a hosszú alsó sarkot, ám lövése elment keresztbe.

A 10. percben Varga Barnabás került helyzetbe, egy felpattanó labdát 18 méterről lőtt középre, de a bosnyák kapus könnyedén megfogta a próbálkozást. A 13. percben Bolla is veszélyeztetett, egy szöglet után érkező kipattanót nagy erővel lőtt kapura, amit Vasilj oldalra ütött. Ezt követte Tahirovic 14. perces lövése, aki balról kapott visszapasszt, és nem sokkal lőtt a bal alsó mellé.

Az első negyed óra után a Rossi-csapat átvette az irányítást. A 19. percben Nagy Zsolt balról érkező beadását Sallai Roland estében próbálta kapura irányítani, de lövése fölé ment. A 32. percben fordult a kocka, Sallai passzolt Nagy Zsoltnak, aki azonban ismét nem találta el a kaput.

A 38. percben egy gyors magyar kontra során Nagy Zsolt passzolt Szoboszlai elé, aki ballal higgadtan a bal alsó sarokba helyezte a labdát, megszerezve a vezetést Magyarországnak (0-1). Nem sokkal korábban Sallai is próbálkozott egy lövéssel, de az mellé ment.

A félidő utolsó percében még Edin Dzeko próbálkozott, aki egy csel után a kapu fölé lőtt, így a magyar csapat 1-0-s előnnyel mehetett pihenőre.

A második félidő remekül indult magyar szempontból: Nagy Zsolt indult meg a bal oldalon, majd a 16-oson belül felrúgták, amiért büntető következett. A 11-est az 50. percben Szoboszlai nagy erővel a jobb sarokba rúgta (0-2).

Az 54. percben Dzeko közeli fejesét szedte ki Dibusz a bal alsóból. Szoboszlai szabadrúgás jól kanyarodott a kapu elé, de a hazai védők szögletre mentettek. Dibusz talán a meccs legnagyobb bravúrját mutatta be, a 70. percben Dzeko remek sarkazását nagy bravúrral hárította a magyar kapus a bal alsóból.

A 83. percben Gazdag és Gera léptek ki, és vitték a labdát egy bosnyák védőre, Gazdag a csapattársa elé készített, Gera ballal a visszazáró védőkbe lőtt. Nem sokkal később újabb újoncot avattunk: Szűcs Kornél folytatta Nagy Zsolt helyén. A folytatásban több helyzet nem született, a magyar válogatott megszerezte első győzelmét az idei NL-kiírásban.

Nemzetek Ligája, A-divízió

Bosznia-Hercegovina-Magyarország 0-2 (Szoboszlai 38., 50. - a másodikat 11-esből)

Magyarország: Dibusz - Botka, Orbán, Fiola - Bolla (Gera, 68.), Nikitscher, Schäfer (Nagy Á., 86.), Nagy Zs. (Szűcs, 86.) - Sallai (Gazdag, 68.), Szoboszlai - Varga B. (Ádám, 78.)

(cserék: Tóth, Szappanos, Szűcs, Balogh, Schön, Nagy Á., Ádám, Gera, Dárdai P., Gazdag, Kata, Csoboth)

Bosznia-Hercegovina: Vasilj - Bicakcic, Katic, Kolasinac - Gazibegovic (Omerovic, a szünetben), Gigovic (Tabakovic, 64.), Tahirovic (Basic, 80.), Burnic (Huseinbasic, 64.) - Hajradinovic (Saric, 80.), Bajraktarevic - Dzeko

(cserék: Hadzikic, Zlomislic, Mujakic, Kulasin, Huseinbasic, Tabakovic, Basic, Omerovic, Saric, Radeljic)

Owusu távozása a téma
Az azeri Sportal szerint Owusu vissza akar térni a Qarabaghoz, de másik két helyi csapat is leigazolná a támadót. Az Üllői129 úgy tudja, ezek az érdeklődések még nem jutottak el az FTC-ig.