Futballünnep: Gólparádéval és Hobóval avatták fel a Nyíregyháza új stadionját - videó, fotó

3-3-s döntetlennel ért véget a Nyíregyháza és a Fehérvár vasárnapi NB I-es bajnokija, amely a Szpari új stadionjának első, teltházas mérkőzése is volt egyben.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 25., vasárnap 19:39
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 25., vasárnap 19:39

Igazi karneváli hangulat és több mint 8000 szurkoló várta a csapatokat a nyíregyházi stadionavatón. Amelyen a hazai csapat gyorsan tett róla, hogy megalapozza a jó hangulatot: a 4. percben, Farkas jobb oldali beadása után Eppel Márton lőtt a hálóba alig pár lépésről, a kissé elalvó Vidi-védőket megelőzve (1-0).

"Robbant" a lelátó, a hazai drukkerek pedig tovább űzték kedvenceiket az újabb gól felé. Különösen Kovácsréti volt elemében, aki hol a jobb, hol a bal oldalon feltűnve riogatta a vendégvédőket. A 26. percben helyzetbe is került egy ügyes akció végén, de a lövését blokkolni tudta Spandler. A 39. percben Kovács Milán és Bedi fejelt össze a pályán, a Vidi középpályását ápolni kellett, majd később kiderült, hogy eltört az orra és le is kellett cserélni a szünetben.

Ám még az első félidőben peches jelenet főszereplője lett: a 40. percben Kovácsréti távoli lövése épp Bedin megpattanva kötött ki a kapu jobb alsó sarkában (2-0).

A féléidő előtt az addig keveset veszélyzetető Vidi kapott esélyt a szépítésre és élt is vele: Alaxai nagy hibája után Gradisar indult meg a kapu felé, majd 11 méterről a bal alsóba lőtt - a VAR-szoba a lehetséges lesállást vizsgálta, de végül nem látott semmiféle szabálytalanságot (2-1).

A fordulás után majdnem megint két gólra nőtt a hazaiak előnye, miután Gresó bal oldali beadását Melnik 11 méterről a saját kapujára fejelte, de Tóth Balázs nagyot védett. Akárcsak az 59. percben, amikor kiszedte a bal alsóból Kovácsréti ballábas, 16 méteres lövését.

Megint nem volt benne tehát a vendéggól a meccsben, de mégis megszületett a második fehérvári találat: a 62. percben Huszti hatalmas bal oldali bedobását Kovács Milán pechesen a saját kapujába csúsztatta - öngól (2-2).

És ezzel nem volt a nagy fordulatoknak: Beke és Babic kimaradt nagy helyzete után jött a Fehérvár harmadik gólja. A 85. percben Alaxai is bevette a saját kapuját (Beséről pattant a védőre, majd a hálóba a labda, 2-3). Ám gyorsan jött a nyírségi válasz: a 88. percben Babic egy ellenféltől kapott labdát lőtt 17 méterről a kapuba, kialakítva a 3-3-s végeredményt.

A végén még Kovácsréti találta el a felső lécet, majd a két csapat játékosai ugrottak kicsit egymásnak (a lefújás után is), de az eredmény nem változott, egy emlékezetes és gólgazdag meccsel avatták fel a Nyíregyháza új stadionját.

A szurkolók Hobóval is készültek a teltházas stadionavatóra

Több mint 8000 szurkoló foglalhatott helyet az új nyíregyházi stadion első hivatalos tétmeccsén, telt ház volt, leszámítva a vendégszektort és egy, a vendégek miatt lezárt üres lelátórészt.

Több mint 3000 nap után rendezhetett NB I-es találkozót Nyíregyháza, amely sényői, balmazújvárosi és mezőkövesdi albérletben is futballozott azóta. A klub tulajdonosának, Révész Bálintnak a sokéves küzdelme az élvonalbeli szereplésért, illetve az új arénáért is révbe ért vasárnap. Ma ez neki, a városnak és a szurkolóknak is ünnep volt, utóbbiak pedig egy igencsak találó Hobó-idézettel is készültek a történelmi találkozóra...

Oly sokáig voltunk lenn, nem is tudjuk milyen fenn...

OTP Bank Liga, 5. forduló

Nyíregyháza-Spartacus – Fehérvár FC 3-3 (Eppel 5., Kovácsréti 40., Babic 88., illetve Gradisar 45., Kovács M. 60. - öngól, Alaxai 86. - öngól)

Szpari: Bese Bal. - Baki, Gengeliczki, Alaxai - Farkas (Navaratil, 65.), Toma (Kesztyűs, 65.), Kovács M., Nagy B. (Leoni, 78.) - Gresó (Babic, 77.), Eppel (Beke, 59.), Kovácsréti

Vidi: Tóth B. - Melnyik (Huszti A., 60.), Spandler, Serafimov, Milicevic (Stefanelli, 60.) - Csongvai - Katona (Simut, 74.), Bedi (Pető M., 46.), Christiansen, Holender (Larsen, 81.) - Gradisar

Afrikába mehet a Fradi-védő
Egy, a marokkói Raja Casablanca ügyeiben "bennfentes" X-oldal szerint a 13-szoros bajnokcsapat a Ferencváros létszámfelettivé vált francia védője, Ismaël Aaneba kölcsönvételén dolgozik.