A Kecskeméti TE újdonsült vezetőedzője, Gera Zoltán tisztában van vele, hogy a csapat és ő maga is nagy kihívás előtt áll, de meg van győződve arról, hogy az OTP Bank Liga utolsó helyén álló együttest ki tudja rángatni a hullámvölgyből, ezért is fogadta el a szerinte egyébként követendő filozófiát magáénak valló klub hívását.
A szerdán – az egy nappal korábban felmentett – Szabó István utódjául kinevezett 45 éves szakember elmondása alapján pár napja beszélt először a klubvezetéssel, amely „meggyőző” elképzelésekkel kereste meg őt.
- Nagyon fontos volt, hogy olyan közegbe csöppenjek és olyan közegben tudjak dolgozni, ahol támogató a légkör. Ezt pedig megtapasztaltam a közös beszélgetések során – nyilatkozta az M4 Sportnak az NB I-ben először munkát vállaló Gera, aki szerdán találkozott először a kerettel, de nem „vakon érkezett” a hírös városba.
- Ismerem a játékosokat. Tudom, kik játszanak hétről hétre. Úgyhogy képben voltam természetesen a játékosokkal is. Nagyon jó társaságba kerültem, nagyszerű hozzáállású, mentalitású játékosok, akik az elmúlt időszakban bizonyították, hogy lelkesedéssel, jó mentalitással milyen sikereket lehet elérni. Nyilván azért vagyok itt, mert valami ebben megtört. Az én feladatom, illetve az a közös feladatunk, hogy a Kecskemét újra olyan pozícióban találja magát, amivel mindenki elégedett – így Gera.
A KTE – amely vasárnap 13 órától a Puskás Akadémiát fogadja – kilenc fordulót követően egy győzelemmel, két döntetlennel és hat vereséggel, öt megszerzett pontjával a tabella utolsó helyén áll, így jól tudja, nem lesz egyszerű feladata.
- Ne beszéljünk mellé: nem áll jól a csapat, de mérlegeltem, és meg vagyok róla győződve, hogy a csapattal együtt közösen ki tudunk jönni ebből a hullámvölgyből – mondta, hozzátéve, a „családtól is megkapta a zöld jelzést”, hogy újra munkát vállaljon.
Méltatta a klub szemléletét és az alapvetően a magyarokra alapozó játékospolitikáját, ami ugyancsak csábító volt, ráadásul úgy látja, „itt mindenki a feladatával foglalkozik, a szakma a szakmával, a háttér a háttérrel”.
- Nemcsak azért mondom, mert most már itt vagyok, hanem eddig is követendő, pozitív példa volt a kecskeméti filozófia.
A játékoskeretet illetően úgy fogalmazott, számára a legfontosabb, hogy nincs hozzáállásbeli probléma, jó összetételű, „gondosan összeválogatott” társasággal dolgozhat. Elsőleges feladatának azt tartja, hogy helyrebillentsék a csapat önbizalmát, ezért mihamarabb szeretnének pontot, pontokat szerezni.
- A legfontosabb talán az, hogy lelkileg is kicsit felrázzuk a csapatot, hogy újra megérezzék a siker ízét – mondta. – Ne beszéljünk mellé: nagy kihívás lesz ez az életemben, de nemcsak nekem, a klubnak is. De szeretem a kihívásokat! Egész játékospályafutásom során nagyon sok kihívást éltem át, sosem hátráltam meg ezektől, most sem fogok.
Nemcsak a csapat helyezését, a programját tekintve sincs irigylésre méltó helyzetben az új vezetőedző, hiszen a Puskás után a Paks, a Fehérvár, majd a Ferencváros következik a bajnokságban (köztük pedig egy Karcag elleni kupameccs).
- Nagyon nagy szüksége van most a csapatnak a támogatásra. És emlékszem, mert elég sokat jártam ide, hogy szeretik itt a futballt, és bízom benne, hogy a csapat mögé állnak a szurkolók. A következő feladat adott (a Puskás Akadémia – a szerk.), nem szeretnék túlságosan előre tekinteni, hogy utána ki következik. Minden napnak megvan a maga baja. Most ez a kihívás.
Az egykori nagyszerű labdarúgó 2018-ban kezdte edzői pályafutását, 2019 júniusa és 2024 februárja között pedig ő volt az U21-es válogatott szövetségi edzője. Gera a Vasas kedvéért hagyta ott a korosztályos együttest, a piros-kékeknél azonban mindössze 17 tétmérkőzés jutott neki, s augusztus 21-én távozott a klubtól, amely nem sokkal később Pintér Attilát nevezte ki utódjául.