Fotó: fehervarfc.hu

Grzelak: "Legalább 11-12 percet kellett volna még játszanunk"; Borbély: "Az NB I-ben minden egyes meccs egy nagy iskola" - értékelések

AZ NB I 8. fordulójának nyitómérkőzésén Újpest-ETO (0-0) összecsapást rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Póczik Dávid 2024. szeptember 28., szombat 9:07
Szerző: Póczik Dávid 2024. szeptember 28., szombat 9:07

Újpest-ETO 0-0

Bővebben a mérkőzésről itt!

Bartosz Grzelak (Újpest): - Rendkívül csalódott vagyok a mai döntetlen miatt. Olyan, mintha elvesztettük volna ezt a találkozót, és két pontot valóban elhullajtottunk. Őszintének kell lennünk: ez a teljesítmény nem volt elég jó. Elemeznünk kell a teljesítményünket és jobb csapattá kell válnunk. Ez is egy bizonyítéka annak, hogy még sok kemény munka vár ránk. Megvoltak a helyzeteink, de a futball egy statisztikai játék, olyan értelemben, hogy minél több helyzetet tudunk kialakítani, annál nagyobb valószínűséggel találunk be. Hiába kerültünk helyzetbe, az utolsó lövés, csel, a 16-oson belüli munka nem zárult sikerrel.

Kis feszültség alakult a lefújás után, mert mi másként éltük meg a hosszabbítást. Egyfolytában ment az időhúzás a bedobásoknál, a cseréknél. Úgy éreztük, legalább 11-12 percet kellett volna még játszanunk, majd az utolsó támadásunknál lefújta a játékvezető a meccset, de nem a bíró hibája, hogy nem tudtuk megnyerni a mai mérkőzést.

(M4 Sport)

Borbély Balázs (ETO): - Nincs bennem hiányérzet, elégedett vagyok ezzel az egy ponttal, megharcoltunk érte. Az első 15-20 percet leszámítva kiegyensúlyozottan játszottunk. Ha visszatekintek, talán nekünk voltak nagyobb helyzeteink, de vétettünk hibákat hátul, ezekből az Újpest tudott helyzeteket kialakítani. Mi pedig kidolgozott szituációk után tudtunk nagy helyzetekbe kerülni. Az ötvédős rendszerrel stabilabbak lettünk, az NB I-ben minden egyes mérkőzés, perc egy nagy iskola és tapasztalat. Az első 20 percben láthattuk, van még mit tanulnunk, beszorított minket az Újpest, kellő önbizalom nélkül játszottunk. Bízok benne, ha a jövőben tudunk még fejlődni, odaérhetünk egy stabil középmezőnybe. (M4 Sport)

Szokatlan jelenetek Újpesten: Cserét kért a játékvezető, majd ölben vitték le az ETO védőjét - videók
Ritkán látható jelenetekből sem volt hiány az Újpest-ETO NB I-es mérkőzésen.
Hosszabbítottak a magyar tehetséggel
Fenyő Noah szerződését 2029 nyaráig meghosszabbította az Eintracht.
Kozármisleny
Őszintén beszélt a számokról a tulajdonos
Feleki Attila elárulta, maximum 500 ezer és 1 millió forintot fizettek játékosért, egyszer viszont 7 millióért adtak el valakit. Azt is elmondta, hogyan tudták megtartani Kirchner Krisztiánt, az előző szezon társgólkirályát.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.