Fotó: mtkbudapest.hu

Háromból három: 15 éve nem kezdett így a Győrben fordító MTK az NB I-ben - videó

Fordított és 2-1-re győzött Győrben az MTK Budapest, így a kék-fehérek 15 éve nem látott módon, három meccsből három sikerrel kezdték az OTP Bank Liga 2024/2025-ös idényét.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 11., vasárnap 17:48
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 11., vasárnap 17:48

Két perc sem kellett ahhoz, hogy az ETO megszerezze a vezetést,  a győriek egy szép Bumba-beadás és egy pontos Nenad Lukic-fejes után előnybe kerültek az MTK ellen, ezzel 3368 nap után találtak be újra Győrben, az NB I-ben (1-0). Az ETO ezzel először vezetett a bajnokságban, az MTK pedig először került hátrányba.

A győriek az első 15-20 percben veszélyesebben futballoztak, de az MTK szép lassan belemelegedett a találkozóba, majd egyenlíteni is tudott. A 35. percben a napokban igazolt szlovák ETO-kapus, Samuel Petráš vágta fel a ziccerben kiléő Bognárt, a sértett pedig némi VAR-ozás után, 11-esből megszerezte a vendégek egyenlítő gólját (1-1).

A fordulás után nem sokkal újabb - jogos - büntetőhöz jutott az MTK. Vera bal kézzel találta el Kovácsot a 16-oson belül, a játékvezető pedig a VAR-szoba megerősítése mellett 11-est ítélt a vendégeknek és sárgát adott a légiósnak. A mészpontra megint Bognár állt oda és kilőtte a jobb alsót úgy, hogy Petráš is beleért a labdába (1-2).

Az újabb vendéggólt már nehezen viselte a hazai közönség, a győri szurkolók tüntettek, eközben pár petárda és hanggránát is eldurrant, rövid ideig állt is a játék.

A mezőnyfölényben lévő ETO próbált menni előre az egyenlítésért, de rendre hiba csúszott az utolsó lövésekbe, passzokba, vagy épp az MTK-védelem, illetve Demjén kapus ért oda időben. A 78. percben azonban elsőre úgy tűnt, esélyt kaphat a győri csapat a 2-2-höz, ám hiába ítélt először büntetőt Rúsz Márton Vera esésénél, a VAR-vizsgálat egyértelművé tette, hogy nem történt szabálytalanság az esetnél.

A kilencperces ráadásban Vianna megpattanó lövésénél védett szépen Demjén, a másik oldalon pedig Jurina emelése okozott nagy riadalmat, de a labda végül elkerülte a kaput.

Így maradt az 1-2, az MTK harmadik meccsét is megnyerte az idényben, erre pedig az M4 Sport közvetítésében elhangzottak szerint 15 éve nem volt képes az NB I-ben a kék-fehér gárda. Az ETO viszont nehéz helyzetbe került rögtön a szezon elején, hiszen 0 ponttal áll a tabella utolsó helyén.

OTP Bank Liga, 3. forduló:

ETO FC Győr - MTK Budapest 1-2 (Lukic 2., ill. Bognár I. 36., 52. - mindkettőt 11-esből)

ETO: Petráš - Vera (Farkas B., 86.), Boldor, Szépe, Csontos - Tóth R., Diarra (Marku, 72.) - Skvarka (Vianna, 72.), Bumba (Bánáti, 33.), Gavric - Lukic

MTK: Demjén - Varju, Beriasvili, Nagy Zs. (Kocsis, 74.) - Hej, Kata, Horváth A., Bognár I. (Végh, 74.), Kovács P. (Molnár Á., 100.) - Molnár R. (Jurina, 64.), Polievka (Stieber, 64.)

Komárominak magyar kérője is volt
A Puskás Akadémiától a Mariborhoz klubrekordot jelentő összegért szerződő Komáromi Györgynek "volt egy rendkívüli ajánlata" itthonról, de a PAFC nem akarta erősíteni egyik riválisát. (Nemzeti Sport)
Dragan Vukmir
Vukmir újra kispadot kapott
Dragan Vukmir vette át a szerb másodosztályú Radnički Sremska Mitrovica vezetőedzői posztját.
Sallai Roland
Sallai Roland klubot váltott, a magyar válogatott támadó a Galatasaray együtteséhez igazolt a Freiburgtól.