Fotó: pfla.hu

Hatodszor nyerte meg a Real Madrid a Puskás-Suzuki Kupát

Egy korai góllal sokáig vezetett a portugál Sporting Lisszabon a 16. Puskás-Suzuki Kupa vasárnapi döntőjében, de a második félidőben hat perc alatt fordítani tudott a Real Madrid, amely immáron egyedüli rekordbajnok a rangos utánpótlás-torna történetében. A házigazda a negyedik helyen végzett.
Csakfoci.hu 2024. május 20., hétfő 18:24
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 20., hétfő 18:24

Büntetőkkel dőlt el vasárnap a Puskás-Suzuki Kupa bronzmeccse. A Juventus gyors és látványos vezető góljára (Grelaud ívelt a hazai kapuba az 1. percben, 0-1) két cserejátékos révén válaszolt a házigazda Puskás Akadémia: Kenéz Kristóf jobbról, éles szögből kapura lőtt, Russo csak kiütni tudta a labdát, amely Zahorán Dávid elé került, aki futtából a hálóba lőtt (1-1) - írja a pfla.hu.

Több gólt már nem esett, hiába alakítottak ki több helyzetet a felcsútiak, így jöhettek a 11-esek. A Juventusnál  Leone, Vallana, Contarini és Giardino sem hibázott, míg a Puskásnál csak Somogyi és Sztojkov tudta értékesíteni a maga büntetőjét, így - akárcsak legutóbb - ismét a negyedik hely jutott a magyar akadémistáknak.

A fináléban két, világhírű utánpótlással rendelkező ibériai gárda csapott össze. A Sporting Lisszabon gyorsan vezetést szerzett: az 5. percben a portugálok csapatkapitánya, Camacho egy pazar labdaátvétel után 18 méterről lőtt a jobb felső sarokba (0-1).

A folytatásban a Real Madrid mezőnyfölényben játszott, a Sporting kontrázott, és végül a spanyolok tatktikája győzedelmeskedett. A Sergio López Sánchez által irányított Real a második játékrész elején hat perc alatt fordított Barroso és Diez találatával, és végül 2-1-re megnyerte a 16. Puskás-Suzuki Kupa döntőjét.

Így hatodszor (ez rekord) került a spanyol fővárosba a rangos utánpótlás-trófea, a Sporting pedig a második döntőjét vesztette el.

16. Puskás–Suzuki-kupa:

Döntő:

Real Madrid – Sporting Lisszabon 2-1 (Barroso 33., Díez 39., ill. R. Camacho 5.)

Real: A. Gómez – P. Almeida, Seco, Mena, Nkoghe – Mena, D. Martínez – J. Reyes, Díez, J. Arévalo – Barroso

Csereként pályára lépett: Vallejo, Pitarch, Galassi

Sporting: Tverdohlebov – Cabrito, M. Almeida, Lee, D. Santos – S. Nascimento, A. Cunha – Blopa, R. Camacho, F. Goncalves – D. Martins

Csereként pályára lépett: R. Melo, D. Costa, Coxi, T. Mendes