Fotó: paksifc.hu

Hétgólos őrület az NB I-ben: A ZTE-nek nem volt ellenszere a paksi szögletekre - videók

Az első félidőben még visszajött a meccsbe háromgólos hátrányból a ZTE, a szünet után viszont már csak a Paks talált be. A vendégek háromszor is szögletből voltak eredményesek.
Nyikes Zoltán 2023. október 21., szombat 16:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 21., szombat 16:38

Az öt mérkőzés óta veretlen Paksi FC a válogatott szünet előtt Mezőkövesden diadalmaskodó Zalaegerszegre látogatott.

1. félidő

A 6. percben Gyurján passzolta el a labdát, amire lecsapott Beke, de kisodródott, így Mezeihez passzolt, aki Windeckerhez továbbított, ő pedig 13 méterről a jobb kapufát találta el.

A 27. percben Gyurján hatalmas kirúgása felért egy indítással is Mance felé, a paksiak azonban fölényben voltak, ám Kinyik és Szappanos egymásra várt, így a ZTE támadója megszerezte a labdát, de a jobb alsó mellé lőtt 16 méterről. Öt percre rá megszerezte a vezetést a Paks: Silye balról érkező beadása megpattant egy hazai játékoson, ami így kapura tartott, Gyurjan kiütötte, de épp Windecker elé, aki három méterről az üres kapuba fejelt, 0-1.

A 43. percig pedig további két gólt is szerzett Bognár György együttese, előbb Szendrei nagyon rossz helyre, épp Skribekhez fejelte a labdát a 16-oson belül, a vendégek támadója pedig kapásból a bal alsóba lőtt, majd Mezei szöglete után Windecker fejelt 7 méterről, Bedi mellett a hálóba, 0-3.

Nagyon úgy tűnt tehát, hogy háromgólos előnnyel mehet szünetre a Paks, ám itt még közel sem volt vége a játékrésznek, hiszen egy percen belül jött is a válasz: Croizet szinte a középkezdésből indult meg a kapu felé, majd jobbról középre kanyarított, ahol érkezett Mance és 7 méterről, kapásból a rövid felsőbe lőtt, 1-2.

És ez még nem minden, a hosszabbításban Medgyes beadása után Silye rántotta le Husztit a 16-oson belül, amiért 11-est ítélt Erdős játékvezető. A büntető mögé Mance állt és bal alsóba helyezett, 2-3.

2. félidő

Úgy kezdhette tehát a második félidőt a Zete, hogy újra meccsben volt, de aztán tizenöt perc elteltével ismét három volt közte a vendégek javára. Az 50. minutumban Mezei jobbról érkező szögleténél a labda mellé ütött Gyurján, így Hahnnak már csak a kapu torkából kellett a gólvonal mögé juttatnia a játékszert, 2-4.

Kilenc percre rá ismét Mezei szöglete okozott gondot, ekkor Szabó János a röviden megcsúsztatta, a labda a hosszú sarokban kötött ki, 2-5.

Az újabb mínusz három után pedig már nem tudott felállni a zalai együttes, Szappanost nem dolgoztatták meg a hazaiak, sőt inkább a tolnaiak álltak közelebb a hatodikhoz. Hahn például jó helyzetből kísérletezhetett 16 méterre a kaputól, de jócskán fölé lőtt, majd Osváth próbálkozását védte Gyurján.

A hajrában ismét a vendégek egyik szöglete okozott veszélyt, ekkor Szabó János azonban közelről nem tudott kellő erőt tenni a fejesébe, így védett Gyurján. Nem sokkal később Böde húzta meg Evangelou mellett és tört be a 16-oson belülre, ám ziccerben a védő becsúszva nagyot mentett az utolsó pillanatban.

A 87. percben Mance lövését Szappanos ütötte ki, újabb lehetőség viszont már egyik kapu előtt sem alakult ki, így a Paks elvitte a három pontot Zalaegerszegről.

NB I, 10. forduló

Zalaegerszegi TE FC-Paksi FC 2-5 (Mance 44., 45+2. - 11-esből, ill. Windecker 32., 43., Skribek 39., Hahn 50., Szabó J. 59.)

ZTE: Gyurján - Huszti (Szalay, 55.), Evangelou, Csóka, Medgyes - Bedi (Németh, 87.), Sankovic (Kovács B., 55.) - Szendrei, Croizet (Klausz, 72.), Sajbán (Meshack, 55.) - Mance.

Paks: Szappanos - Lenzsér, Kinyik, Szabó J. - Osváth, Windecker (Horváth, 92.), Papp, Mezei (Szabó B., 82.), Silye (Kovács, 46.) - Skribek (Hahn, 46.), Beke (Böde, 46.).

Premier League: A meccs egyik legjobbja volt, győzelmet ünnepelhetett Szoboszlai az első liverpooli derbijén - videók
Több mint egy félidőt játszott emberelőnyben a Liverpool, amely végül csak bedarálta az Everton a városi rangadón.

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)