Fotó: pfla.hu

Hornyák kiakadt a Diósgyőrre és a bunkerfocit játszó ellenfelekre; Pető: "Ha így játszik a továbbiakban is, hamarosan kopogtathat a válogatott ajtaján" – értékelések

Így értékelték a vezetőedzők a Puskás Akadémia-Diósgyőr és a Fehérvár-DVSC bajnokit.
Nyikes Zoltán 2024. október 26., szombat 23:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 26., szombat 23:13

Puskás Akadémia–Diósgyőri VTK 1-1

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Hornyák Zsolt (Puskás): – Egyértelműen óriási a csalódás, de főleg azért, mert az utóbbi időben az ellenfelek csak védekező felállásban jönnek hozzánk, rombolni, nem pedig támadni és játszani. De ezt akkor is meg kellett volna oldanunk, hiába figyelmeztettünk, hogy egy kontrából lehet ki tud majd hozni valamit az ellenfél, ez meg is történt. Levinek egyértelműen meg kellett volna állítani az ellentámadást, ez egyéni hiba volt. A Diósgyőr egy támadásból egy gólt lőtt, százszázalékos volt a helyzetkihasználása.

Az első félidőben puskáztuk ezt el, rá kellett volna még lőni egy-két gólt és akkor 5-0 is lehetett volna ez a meccs, mert az ellenfél nagyon passzív volt, csak a védekezésre koncentrált. Óriási a csalódás, a srácokon is ez érezhető. Azt sajnálom, hogy az edzőkollégáim többet gondolkoznak a védekezésen, mint a focin.

- Ha valaki ilyen taktikát választ, azt egyértelműen nehezebb megbontani, mi ezen voltunk 90 percig, de belecsúszott egy hiba védekezésben. Ilyen a foci, domináltunk egész meccsen, az első félidőben határozottabban kellett volna befejezni az akciókat és akkor 2-3 gólos előnnyel mehettünk volna szünetre. Az önbizalmunkkal így sem lesz gond, de mindenkinek magába kell szállnia, hogy milyen hibákat követett el ezen a meccsen. Jobban le kell védekezni a kontrákat, ezt ki kell még küszöbölni. (M4 Sport)

Vladimir Radenkovic (DVTK): – Tudtuk előre, hogy a Puskásban fizikálisan erős játékosok szerepelnek a középpályán, mi próbáltunk velük szemben "játszó" játékosokat felállítani, de az első 15 percben kiderült, hogy ez nem működik. Utána ugyan egyenlő erők küzdelmének tűnt, de a második félidőben megint kiderült, hogy nekünk erősítenünk kell, ezért történtek a cserék, a pályán lévők pedig meg is hozták azt a teljesítményt, amit vártam tőlük. Innentől kezdve nemcsak egyenlítettünk, hanem a védekezésben tudtuk kontrollálni, hogy az ellenfél ne tudjon helyzeteket kialakítani, az átmenetekben pedig jók voltunk, ebből született a gólunk is. Azt szerettük volna, hogy agresszívebbek legyünk, és ezért középre keményebb (Holdampf és Bényei), a szélre pedig gyors játékosokat (Rharsalla és Acolatse) állítottunk. Most egyenlítette ki az élet a dolgokat, az MTK ellen a mi szögletünk után kaptunk gólt, most pedig mi tudtunk eredményesek lenni egy védekező szöglet után. Ilyen mentalitással kell pályára lépni, főleg, ahogyan a második félidő első tíz percét követően játszottunk. (M4 Sport)

Fehérvár FC–Debreceni VSC 2-0

Pető Tamás (Fehérvár): – Boldog vagyok, nagyon fontos három pontot szereztünk. Sokat tettünk ezért már az elmúlt meccseken is, most végre a kapufáról befelé pattant a labda, nem kifelé. A mérkőzés egészét kontrolláltuk, megfelelő volt a hozzáállásunk és a helyzetkihasználásunk is. Gradisar a tavasszal kevesebbet játszott, nagyon mélyről jött fel, örülök, hogy újra gólokat szerzett. Ő minden edzésen és minden meccsen rengeteget tesz a sikerért, amikor nem szerez gólt, a mezőnyben akkor is szinte két ember helyett dolgozik.

A vezetőedzőnk újságírói kérdésre Csongvai Áronra is kitért: - Csongvai is fiatal játékos, de máris csapatkapitány, neki kell lennie az egyik vezérünknek. Pár hete volt egy komoly négyszemközti beszélgetésünk, azóta nagyon jó úton halad! Ha így játszik a továbbiakban is, hamarosan kopogtathat a válogatott ajtaján. (fehervarfc.hu)

Máté Csaba (DVSC): Értékelése az alábbi cikkben olvasható.

Máté Csaba sorsáról még a keddi MK-meccs előtt dönthet a Loki-vezetőség: "Szerintem minden lehetséges"
Így értékelte a DVSC vezetőedzője csapata újabb vereségét. Máté Csabát a jövőjéről is kérdezték.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leül az edző és a vezetőség, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.