Fotó: uefa.com

Eb 2024: Magyarország-Svájc 1-3 - végeredmény

Így állnak fel a mieink a szombaton 15.00-kor kezdődő Svájc elleni Eb-mérkőzésre.
Budai László 2024. június 15., szombat 13:54
Szerző: Budai László 2024. június 15., szombat 13:54

II. FÉLIDŐ:

Ilyen nincs... Orbán hibája után Embolo emelt a hálóba. Három pontot ajándékoztunk ezen a napon Svájcnak... Vége.

Nagyon látványosan húzzák az időt a svájciak.

Kerkez-Ádám, Szalai-Dárdai csere a hajrára. A Bolla-Varga-Ádám-Sallai négyessel rohamozunk.

Kleinheisler folytatja Nagy Ádám helyén, két váltás a svájciaknál is. Most szinte felrobban a stadion, űzi-hajtja a közönség a csapatot. Közben Szalai "besárgul".

OOOTTT VAN! Szoboszlai beadását Varga fejelte 4-5 méterről a hálóba a 65. percben! (1-2)

Hatalmas esély volt: Sallai beadását Varga fejelte centikkel a jobb felső mellé a 62. percben. Nagyon nagy kár érte. Éledezünk.

Lang helyén Bolla folytatja, majd a második félidő eleje egy Gulácsi védéssel indult.

I. FÉLIDŐ:

A félidő legvégén védelmi bizonytalanság után Aebischer lőtte ki a bal alsó sarkot 20 méterről, Gulácsi nem érte el (0-2). Félidő.

A hajrában Szoboszlai pontrúgása után Orbán fejelhetett, veszélyes volt, de Sommer a helyén volt (lehet, les lett volna, ha bemegy).

Sajnos kapkodva, sok hibával játszunk egyelőre.

Az első 20 perc végén volt egy nagy svájci lehetőség Kerkez eladott labdája után, Vargas ziccere után Gulácsi mentett.

A 13. percben vezet Svájc: Duah kapott nagy labdát, és a hálóba lőtt Gulácsi mellett. Elsőre lest ítéltek, a VAR-vizsgálat után megadták (0-1).

Az első 10 percben Svájc birtokolta többet a labdát, de nekünk volt egy Sallai lövésünk, ami 18 méterről ment fölé. Korábban Widmer kapott sárgát egy Kerkez elleni belépő után.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT:

Lassan megtelik a magyaroknak kijelölt szektor, elsőre úgy tűnik, több svájci jutott jegyhez erre a találkozóra, mint magyar drukker, persze, a mieink ezt majd biztosan kompenzálják a hangjukkal. Meglepő volt, hogy a kezdés előtt az óriáskivetítőn Mucsi Zoltán színművész küldött biztató szavakat a magyar csapatnak és szurkolóknak. Ezt követően a Reptér c. sláger csendült fel, amit természetesen a teljes magyar tábor énekelt.

KEZDŐCSAPAT:

Marco Rossi szövetségi kapitány kihirdette a kezdőcsapatát a magyar válogatott első, Svájc elleni Eb-mérkőzésére. Eszerint Dárdai Márton nem kezd, Szalai Attila viszont igen, a sérült Nego Loicot pedig nem Bolla Bendegúz, hanem Fiola Attila pótolhatja.

Nemcsak a mieink, hanem Svájc is kihirdette a kezdőjét, ezt is alább láthatod.

2024-es Európa-bajnokság

A-csoport, 1. mérkőzés

Magyarország-Svájc 15.00

Magyarország: Gulácsi – Orbán, Lang, Szalai – Fiola, Nagy Á., Schäfer, Kerkez - Szoboszlai, Sallai - Varga B.

Svájc: Sommer – Schär, Akanji, Rodriguez – Widmer, Xhaka, Freuler, Ndoje – Aebischer, Duah, Vargas.

Csákvár
Hosszabbítás
Új szerződésben állapodtak meg a télen az osztrák harmadosztályból hazatérő Dencinger Norberttel.
Kapus érkezett
Deczki Máté személyében 24 éves kapust igazoltak. A játékos a legutóbbi két évben az NB III-as Hódmezővásárhely alapembere volt.
Botka Endre
A magyar-skót Eb-mérkőzés után egy szaúdi és egy emírségekbeli klub is érdeklődni kezdett Botka Endre iránt. (Nemzeti Sport)