Fotó: MTI

Jansen a Fradi-siker után: "Ahogy a gólt kaptuk, az számomra abszolút elfogadhatatlan" - edzői értékelések

AZ NB I 7. fordulójának nyitómérkőzésén MTK-Ferencváros (1-3) összecsapást rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 20., péntek 22:23
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 20., péntek 22:23

MTK Budapest-Ferencváros 1-3

Bővebben itt!

Horváth Dávid (MTK): - A mérkőzés végén mindig a számszerű eredmény az elsődleges, azt pedig elveszítettük. Játékban értékelhető teljesítményt nyújtottunk. Voltak hibák, tanulófázisban van ez a csapat. A két egyesület közti különbséget nemcsak három villamosmegálló kell hogy jelentse, hanem a tempóban, a visszatámadási sebességben is közelítenünk kellene a Ferencvároshoz. Voltak időszakok, amikor ezt megtettük, akkor jól nézett ki a mérkőzés képe. Ezzel a felfogással lépésről lépésre közelítünk ahhoz, amit el szeretnénk érni, hogy ilyen mérkőzéseken több jó időszakunk legyen - fogalmazott a szakvezető, hozzátéve, még bátrabb támadójátékra is szükség lett volna. (M4 Sport)

Pascal Jansen (FTC): - Ahogy az első gólt kaptuk, az számomra abszolút elfogadhatatlan, hiszen előtte volt 2-3 helyzetünk az ellenfél kapuja előtt, majd jött egy mélységi beadás az ellenfél részéről, amire mi nem reagáltunk. Egy ilyen kicsi csúszás is ilyen gólt eredményezhet. Erre viszont jól reagáltunk, és már az első félidőben tudtunk fordítani. Sebességben felül tudtunk kerekedni az ellenfélen, és amikor mi birtokoltuk a labdát, akkor a támadó harmadban megfelelően tudtuk befejezni a támadásokat.

Készen kell állnunk, hiszen nagyon kemény menet jön. 22 nap alatt 6 mérkőzést kell lejátszanunk, de az a helyzet, ami ma a 11-es előtt történt, az elfogadhatatlan, és nem megengedhető nemzetközi szinten.

(M4 Sport)

Az Újpest csapatkapitánya: "Együtt ültünk a rakétatámadások alatt Pesiccsel a bunkerben, de nem szeretem a Ferencvárost" – interjú
Jóval több pénzt kereshetett volna akár Ázsiában, akár más kérőinél, mégis Újpesten maradt, erről egy telefonhívással is meg tudták győzni a lila-fehérek csapatkapitányát, Matija Ljujicot. Az NB I góllövőlistáját vezető szerb középpályás a csakfoci.hu-nak elmondta, miért nem finomkodik, ha a Ferencvárosról van szó, hogyan élt át több rakétatámadást együtt a Fradi csatárával, Aleksandar Pesiccsel, miért lett azonnal jóban egyébként horvát csapattársával, Fran Brodiccsal és hogy hogyan zajlik egy reggeli az új újpesti klubvezetéssel. Interjú.