Fotó: fradi.hu

Jansen: "Saldanha kezdő lesz, ha megdolgozik érte"; Bognár: A második büntető egy "ajándék" volt - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Székesfehérváron és a Groupama Arénában. Edzői értékelések.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 29., vasárnap 21:46
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 29., vasárnap 21:46

FEHÉRVÁR FC - PAKSI FC 1-2

Bővebb beszámoló itt!

Pető Tamás (Fehérvár): - Azt gondolom, hogy kezünkben volt a mérkőzés. 1-0 után lezárhattuk volna a találkozót, kihagytunk egy óriási helyzetet, aztán 1-1-nél is volt két nagy ziccerünk, amikkel megint csak le tudtuk volna zárni a mérkőzést. Aztán a 96. percben kaptunk egy gólt. Igazából mindent megtettünk, én azt gondolom, hogy tíz emberrel is jobbak voltunk az ellenfelünknél, de ezért nem adtak pontot. Szép volt az akció a gólunk előtt, ezekre a hosszú labdákra és mélységi indulásokra is készültünk. Örültem Filip góljának, szép volt, de hát nem tudok mit mondani sajnos...

A játékvezető így látta a büntetőket, biztosan jól döntött. Nem tudom, hogy kell-e ennél jobb, hogy kikockázzák a képet, fejberúgják a játékosomat, azt meg befújják kéznek... Valószínű, hogy a játékvezető másképp látta ezt a szituációt.

Az utolsó 15 percben ott voltak a helyzeteink, Stefanellinek kétszer is ott volt a lábában, hogy eldöntse a mérkőzést a mi javunkra. Nem sikerült, az ellenfelünknél pedig volt egy extra megoldás. Igazából ennyi, amit fölróhatok a játékosaimnak, de mondom, becsületesen dolgoztak, küzdöttek, úgyhogy igazából most ezután a mérkőzés után mást nem tudok mondani. (M4 Sport)

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Bognár György (Paks): - A barátságunk Pető Tamással megmaradt, ezen nem változtat semmi. Azt gondolom, hogy a második félidőben talán lehetett volna egy kicsit színvonalasabb is a játék mindkét csapat részéről. A küzdelem az megvolt, viszonylag élvezhető volt a meccs.

A második büntető az idézőjelben "ajándék" volt, mert abból én nem láttam semmit. Az első után viszont volt egy olyan szabálytalanság, amit vissza kellett volna fújni, vagyis egy másik 11-est kellett volna adni, tehát bőven rászolgáltunk erre, de azt gondolom, hogy inkább a helyzeteket emelném ki, amikkel eldönthettük volna már meccset előbb is.

A kapott gólnál elég furcsa volt, mert létszámban megvoltunk és a semmiből kaptuk a gólt egy perccel a félidő előtt, ráadásul akkor ugye a Haraszti Zsolti megsérült, és még én mondtam, hogy ne cseréljünk a szünetig, mert akkor egy cserelehetőséget elszúrunk. Várni akartunk a szünetig, de hát ennek nem sok köze volt ahhoz, hogy ezt a gólt kaptuk. Harasztinak aláfordult a bokája, ennyi. Györfi bemutatkozásának nagyon örülök, bíztatóan edz velünk már három-négy hete, mióta felhoztuk, és úgy éreztük, hogy eljött a lehetőség, hogy az NB I-ben is bemutatkozzon. És nem hogy nem okozott csalódást, szerintem a csapatunk egyik legjobbja volt. (M4 Sport)

FERENCVÁROS - PUSKÁS AKADÉMIA 3-0

Pascal Jansen (FTC): - A munkát elvégeztük. Egy európai kupameccs után mindig kihívás pályára lépni. Ami a legjobban tetszik, hogy megmutattuk, hogy végig egy csapat vagyunk, mert az első óra nagyon kemény volt számunkra, a Puskás nagyszerű munkát végzett az ellenfél, de az utolsó 30 percben lehetett látni, hogy a cserejátékosok sokat számítottak. Mondhatni a kemény munkát az első órában elvégezték a többiek, ők pedig befejezték a melőt. Szóval a csapatteljesítmény az, ami a legjobban tetszett nekem. Mindig egy egységként kell dolgoznunk, és néha szerencséd van edzőként, amikor játékosokat behozol. Ma a cserék jelentették a különbséget. Nyilván tudtuk, hogy Saldanha minőségi játékos, de azok a számok, amiket produkált az alatt az idő alatt, amit itt játszott, elég látványosak. De nagyon óvatosnak kell lennünk vele kapcsolatban.

Nagyon mozgalmas átigazolási időszakon van túl, nem volt egészen biztos benne, hogy hol fog majd játszani. Az edzéskörülmények is megváltoztak a számára a nyáron. Tudjuk, hogy mire képes, de meg kell győződnünk arról, hogy fitt marad. És remélhetőleg ugyanolyan sokat tud segíteni a csapatnak, mint ma. Mindenben felzárkóztatjuk, hogyan edzünk, hogyan játszunk, ügyelve arra, hogy mi is felismerjük a kvalitásait, és hogy mit tud hozzáadni a csapathoz. És a mai nap jó példa volt arra, hogy mit, mert elég könnyen gólt tud lőni. Mindig veszélyt jelent. Nagyon ügyes játékos. Szóval én is várom már az első 90 percét, de előbb meg kell dolgoznia azért, hogy odaérjen.

Hornyák Zsolt (PAFC): - A cserék váltották meg a játékot és a végeredményt is, de meg kell mondanom őszintén, a második félidőben kicsit passzívabbak voltunk előrefelé, vagy nem voltunk elég agresszívak letámadásban.

Nagyon kevés labda érkezett a szélekről, tehát nem voltak elég jók a beadásaink, de főleg az a baj, hogy mi két fatális hibát követtünk el az első és a második gólnál, és ezt nem engedhetjük meg, nemhogy a Fradival, de senkivel szemben sem. Ami az erősségünk volt, most a gyengeségünkkel vált. A három támadójátékos, akit a Fradi betett, megváltoztatta a játékot, de én azt gondolom, hogy ha nem követjük el azt az első két hibát, akkor ezt a meccset minimum döntetlenre lehozzuk.

Nagyon jól, extrán játszottunk, a hibák pedig a fociban mindig benne vannak, ha a játékosom bejön az öltözőbe, és bocsánatot kér a többiektől, az egy jó csapatmunkára vall.

Ez már a mélypont: A Honvédot megcsapta a kiesés szele az NB II-ben; új éllovasa van a bajnokságnak - eredmények
Kiesésre áll jelenleg a másodosztályban a Budapest Honvéd, amely otthon kapott ki a BVSC-től, közben a Békéscsaba bravúrral fordított az eddigi éllovas Szentlőrinc ellen. A tabellát így már a Kozármisleny vezeti az NB II-ben.
Magyar kapus igazolt külföldre
Bánfalvi Dániel
A Vasas-nevelésű, legutóbb az NB III-as Komáromban védő Bánfalvi Dániel a német ötödosztályú BSV Rehden együtteséhez igazolt.
Ki lesz az új edző?
Feczkó Tamás távozása óta több edzővel is tárgyalt a Kisvárda, de egyelőre senkivel nem született megállapodás.