Fotó: fradi.hu

"Játszik a Fradi!": Egy félidő alatt kivégezte a bajnok az NB I utolsó veretlen csapatát

A volt paksi Varga Barnabás mesterhármasának is köszönhetően a Ferencváros 6-1-re kiütötte vasárnap a Groupama Arénában Bognár György csapatát.
Dudás Gábor 2023. augusztus 27., vasárnap 19:26
Szerző: Dudás Gábor 2023. augusztus 27., vasárnap 19:26

Már az első tíz percben háromszor betalálhatott volna a Ferencváros a Paks ellen. A Puskás Akadémia elleni bajnokival ellentétben ezúttal a legjobbjaival pályára lépő bajnoki címvédő előbb Tokmac révén hagyott ki egy ziccert (illetve nagyot védett Szappanos), majd Pászka ravasz szabadrúgása csattant a felső lécen.

A 10. percben viszont már nem volt "kegyelem": a nagyon aktív Traoré jobbról húzott befeleé, becsapott két védőt is, majd tíz méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a lövése egy paksi lábat is érintett (1-0).

Öt perccel később Abu Fani 23 méterről találta el a bal oldali kapufát, majd jött a második hazai találat is. A 19. percben a tunéziai Ben Romdan rosszul találta el ugyan a Varga Barnabás által visszafejelt labdát, de az épp így lett jó a magyar csatárnak, aki közelről a hálóba fejelt (2-0). A volt paksi futballista egyértelműen jelezte aztán, hogy nem akarja látványosan ünnepelni a gólját egykori csapata ellen.

Alig teltek el újabb percek, amikor Traoré megint megzörgette a paksi hálót, de a VAR szerint Varga előtte lesről indult. Bognár György csapata az újabb csapást viszont már nem úszta meg: a 29. percben Varga közelről pofozta a kapuba az estében gólpasszt adó Abu Fanitól kapott labdát (3-0).

A 35. percben a semmiből szépített a Paks és mint kiderült, ezzel megszerezte a becsületgólját is az Üllői úton. Haraszti szép passza után Kovács Krisztián jobból, kissé éles szögből lőtte ki a kapu jobb oldalát - ez volt a Győrből igazolt középpályás első NB I-es találata (3-1).

Sokáig azonban nem örülhettek a tolnaiak, a félidő hajrája valóságos rémálom lett a számukra. A 42. percben Varga remek indítást kapott Traorétól, majd a kapust és egy védőt is becsapva a hálóba lőtt (4-1) - mesterhármas a volt paksi gólkirálytól! A 48. percben Samy Mmaee használt ki egy nagy védelmi hibát, Abu Fani beadását követően (5-1), majd a hatperces hosszabbítás végén Abu Fani szögletét Tokmac vágta Szappanos kapujába, így 6-1-re állt a meccs a szünetben.

Nem véletlenül szólt a lelátóról a rég nem, legalábbis igen ritkán hallott rigmus: "Játszik a Fradi!".

A második játékrészt Pászka lövése és Szappanos bravúrja vezette fel, majd Traoré adott "gólpasszt" Tokmacnak, de a norvég támadó lövését blokkolták a paksiak.

Az iram nyilván visszább esett, az FTC sem az első félidőben látott elánnal vezette az akcióit, a Paks pedig kevés igazán veszélyes helyzetet tudott csak kidolgozni - egészen a hajráig.

A 68. percben két hazai cserejátékos majdnem összehozta a hetedik Fradi-gólt is, de Lisztes ívelése után Pesic a jobb oldali kapufát találta el kapásból.

A paksiak a végén megdolgoztatták még Dibuszt, aki Böde, Földi és Kovács lövésénél is a helyén volt, miatta pedig maradt az ötgólos különbség, a Ferencváros kiütéssel vette el a Paks veretlenségét az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 5. forduló

Ferencváros - Paksi FC 6-1 (Traoré 10., Varga B. 19., 29., 42., S, Mmaee 48., Tokmac 51., ill. Kovács K. 35.)

FTC: Dibusz - Makreckis, S. Mmaee, Cisse, Pászka - Esiti (Sigér, 46.), Abu Fani (Owusu, 60.) - Traore (Lisztes, 60.), Ben Romdhane (Abena, 74.), Nguen - Varga B. (Pesic, 60.)

Paks: Szappanos - Temesvári (Lenzsér, 46.), Windecker, Kinyik - Kovács K., Papp (Horváth K., 46.), Szabó B., Osváth, Silye (Balogh B., 46.) - Haraszti (Földi, 74.), Hahn (Böde, 60.)

DVSC - MTK Budapest 1-3

19:30: Fehérvár FC - Mezőkövesd

Komárominak magyar kérője is volt
A Puskás Akadémiától a Mariborhoz klubrekordot jelentő összegért szerződő Komáromi Györgynek "volt egy rendkívüli ajánlata" itthonról, de a PAFC nem akarta erősíteni egyik riválisát. (Nemzeti Sport)
Dragan Vukmir
Vukmir újra kispadot kapott
Dragan Vukmir vette át a szerb másodosztályú Radnički Sremska Mitrovica vezetőedzői posztját.
Sallai Roland
Sallai Roland klubot váltott, a magyar válogatott támadó a Galatasaray együtteséhez igazolt a Freiburgtól.