Fotó: Fehérvár FC

KL-selejtező: A Vidi csak majdnem mindent úszott meg Langék ellen, de egy látványos góllal kikapott - videó

Számos nagy helyzetet kidolgozott az Omonia a Vidi ellen, de a ciprusiak végül csak egygólos előnyt harcoltak ki. A Fehérvárnak így lehet esélye a hazai továbbjutásra, de ehhez sokkal jobb játékra lesz szükség.
Budai László 2024. augusztus 8., csütörtök 20:56
Szerző: Budai László 2024. augusztus 8., csütörtök 20:56

Az azeri Sumqayit kiejtése után a Fehérvár a ciprusi Omonia ellen, idegenben folytatta a Konferencia Ligát, a sorozat harmadik fordulójának első mérkőzésén. A hazaiaknál a kispadon kapott helyet a 70-szeres magyar válogatott, korábbi Vidi-játékos Lang Ádám.

Alaposan nekiesett az Omonia a Vidinek a meccs első tíz percében: előbb egy hazai szöglet után Panagiotou lábáról pattant veszélyesen, egy kevéssel mellé a labda, majd Semedo közeli ziccerét fogta Tóth Balázs (igaz, később lest fújtak), végül egy remek Semedo-beadás után Stepinski két méterről kapura továbbított labdáját hárította nagy bravúrral a Vidi kapusa.

A 17. percben a Fehérvár is vezetést szerezhetett volna: Kovács Mátyás kapott nagyszerű labdát Christensentől, de hét méterről, ziccerben csúnyán fölé lőtt.

Ezt követően azonban ismét sorra jöttek a ciprusi lehetőségek, sőt, egyre nagyobb ziccerek. Stepinski a 35. percben Khammas beadását fejelte nagyon kevéssel a kapu mellé, pár percre rá ismét a lengyel támadó veszélyeztetett, közeli fejesét követően ezúttal a kapufán csattant a labda, majd megint csak Diounkou adott középre, ismét Stepinski érkezett, de négy méterről, senkitől sem zavartatva csúnyán fölé  fejelt.

A félidőt Semedo helyzete zárta, ő négy méterről, kiszorított szögből célozta meg rövidet, Tóth viszont védett.

Nem csoda, hogy a szünetben kettőt is változtatott a Vidi: a tegnap igazolt Milicevic érkezett Spandler helyére, Pető pedig Kovácsot váltotta.

Így is ciprusi helyzettel kezdődött a játékrész: Khammas azonban hiába kapott jól visszakészített labdát, 14 méterről, kapásból rosszul találta el a labdát. Aztán Tóth mentette meg a Vidit a kapott góltól: Simic 11 méteres lövésénél is nagyot védett, a kipattanót pedig Semedo tüzelte egyből kapura balról, a fehérváriak kapusa erre is odaért.

A Vidi is próbálkozott: Christensen 18 méteres, ballábas kísérletét Fabiano hárította.

A ciprusi fölény azonban góllá érett: a 60. percben megint Dionkou adott be kiválóan jobbról, Stepinski pedig ezúttal látványos, félollós mozdulattal a bal sarokba lőtt (1-0).

Nem sokkal később a Vidi egyenlíthetett volna, Fabiano azonban nagyot védett Gradisar életerős, 16-os vonaláról leadott lövésénél. Időközben a szintén friss igazolás Holender Filip is pályára lépett a Vidiben, míg az Omonia a 81. percben Lang Ádámmal frissített.

Az állás azonban már nem változott, a Vidi így egygólos vereséget szenvedett idegenben az Omoniától, és megvan az esélye, hogy a visszavágón kiharcolja a továbbjutást - igaz, ehhez a mainál sokkal jobb játékra lesz szüksége.

KL-selejtezők, 3. kör, 1. mérkőzés

Omonia-Fehérvár 1-0 (Stepinski 60.)

Omonia: Fabiano - Dionkou (Lang, 81.), Coulibaly, Panagiotou, Khammas - Maris, Ewandro (Charalampous, 71.), Erakovic (Kousoulos, 88.) - Simic (Atzili, 88.), Stepinski (Kakoulli, 81.), Semedo.

Fehévár: Tóth B. - Melnyk, Serafimov, Larsen, Spandler (Milicevic, 46.) - Katona (Holender, 66.), Csongvai, Bedi (Huszti, 61.), Kovács M. (Pető, 46.) - Christensen - Gradisar (Babos, 76.).

KL-selejtező: Pécsi-védések és egy 89. perces csattanó hozta meg a Puskás győzelmét Örményországban - videó
A felcsútiak Soisalo 89. perces találatával verték az Ararat-Armenia együttesét. A 19 éves Pécsi Ármin több nagy védéssel járult hozzá a sikerhez.
A Vasasból Portugáliába
A Kubala Akadémián nevelkedett Almeida Milán Attila már a CD Feirense játékosa.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."