Fotó: Fehérvár FC

KL-selejtező: A Vidi nem nyert, de így is kiharcolta a továbbjutást - súlyosnak tűnő sérülés keseríti az örömöt

A Vidi 0-0-s döntetlen után 2-1-es összesítéssel búcsúztatta az azeri Sumqayitot, így továbbjutott a Konferencia Liga harmadik selejtezőkörébe.
Budai László 2024. július 31., szerda 20:55
Szerző: Budai László 2024. július 31., szerda 20:55

A Fehérvár az idegenbeli 2-1-es győzelem után fogadta hazai pályán az azeri Sumqayit együttesét a Konferencia Liga-selejtezők második körében. A Vidiben először léphetett pályára kezdőként a korábbi magyar válogatott csatár, Kovács Zoltán fia, a mindössze 16 éves Kovács Patrik. A fiatal támadó Nejc Gradisart váltotta a kezdőben, emellett még két változás történt az odavágóhoz képest, Pető Milán helyett Nicolás Stefanelli, míg az agyrázkódást szenvedett Spandler Csaba helyett Huszti András játszhatott.

Az első félidőben abszolút a hazaiak akarata érvényesült, a Vidi több helyzetet is kialakított, igaz, nagy ziccerig nem jutott. Az első lehetőség Katona előtt adódott, aki balról, 13 méterről lőtt keményen, az ellenfél kapusa szögletre ütötte a labdát. Hat percre rá Bedi próbálkozott átlövéssel, 22 méteres kísérlete nem sokkal zúgott el a felső léc fölött.

Aztán ismét Katona pillanatai következtek: előbb gyengén lőtt kapura 18-ról (jobban járt volna, ha a bal oldalon fellépő Schönt választja), majd balról adott élesen középre, de a kapus végül rávetődött a labdára.

A játékrész végén még Stefanelli került nagyobb helyzetbe, de a 16-oson belülről, jobbról csúnyán mellé lőtt.

Az azerieknek három perc összejött, ami az első félidőben nem, azaz kaput találni: egy jobb oldali beadás után Vujnovic fejelte vissza a hosszúról középre a labdát, Abdullazade az ötösről, nagy helyzetben fejelt, Tóth Balázs azonban bravúrral védett.

Az ellentámadásból Christensen indult meg és harcolt ki jó pozícióban szabadrúgást, a sértett pedig kis híján be is lőtte azt, a Vidi-középpályás 18 méterről, balról, ballal a felső lécet találta el.

Aztán megint csak Christensen tüzelt, hasonló távolságról, mint előbb, de egy kevéssel célt tévesztett. A 62. percben Gradisar rúgott össze az ellenfél játékosával a 16-oson belül, és úgy tűnt, hogy inkább utóbbi rúgott előbbibe, de a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást (VAR pedig nincs a KL-selejtezőkben).

A Sumqayit ismét egy fejesből próbált gólt szerezni, de Vujnovic bal oldali beadás utáni fejese fölé szállt. A Vidi részéről továbbra is Christensen volt a legaktívabb, újabb átlövését Dzhenetov védte, majd a norvég középpályás 12 méterről lőtt kevéssel mellé.

Az utolsó percekre emberhátrányba került a Vidi, miután az utolsó csere, Ominger Gergő pályára lépése után azonnal megsérült, és hordágyon kellett őt levinni - sajnos súlyosnak is tűnt az eset.

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A Vidi végül lehozta gól nélkül a meccset, ez pedig továbbjutást ért (0-0, összesítésben 2-1) - a fehérváriak majd az Omonia-Torpedo Kutaisi (első meccs: 3-1, visszavágó csütörtökön) párharc győztesével találkoznak a harmadik körben.

KL-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Fehérvár-Sumqayit 0-0 (összesítésben: 2-1)

Fehérvár: Tóth B. - Melnyk, Huszti (Larsen, 68.), Serafimov, Schön - Csongvai - Katona (Kovács M., 58.), Christensen (Ominger, 82.), Bedi, Stefanelli (Pető, 46.) - Kovács P. (Gradisar, 46.)

Sumqayit: Dzhenetov - Muradov, Mustafayev (Mossi, 92.), Badalov, Radovic - Rezabala (Cahangirov, 92.), Medeiros, Abdullazade, Kehat - Vujnovic, Sadikhov.

Vidi: Angliából érdeklődnek a csapat magyar válogatott játékosa iránt - így áll a helyzete
A Csakfoci információi szerint valóban lehet esély Schön Szabolcs nyári klubváltására, a magyar válogatott támadót angol csapat (is) csábítja.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."