Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

KL-selejtező: Bombagólok meccsén 94. perces találattal jutott be a Puskás a playoffba - Nagy Zsolték játszhatnak a Fiorentinával

A Puskás Akadémia fordulatos mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszott az Ararat-Armenia elleni visszavágón, így egy gólt megőrzött előnyéből.
Budai László 2024. augusztus 15., csütörtök 22:54
Szerző: Budai László 2024. augusztus 15., csütörtök 22:54

A Puskás Akadémia egygólos előnyből fogadta az örmény Ararat-Armenia együttesét a Konferencia Liga harmadik selejtezőkörének visszavágóján. A győztes majd az olasz Fiorentinával mérkőzhet meg a playoff-körben.

Villámgyorsan vezetést szerzett a Puskás: a 8. percben egy jobb oldalon elvégzett nagy bedobást rosszul csúsztatott meg az egyik vendégvédő, így a labdára Nagy Zsolt csapott le, majd hét méterről, jobbról, a felső léc segítségével a kapuba bombázott (1-0). Videó itt.

Az első nagy örmény helyzetre 25 percet kellett várni, ekkor Yenne lövését blokkolták a védők, a labda Ambartsumyan elé került, aki közelről a rövid alsó felé lőtt, de az első lövésre is elvetődő Pécsi gyorsan felpattant és nagy bravúrral leért a kapuba tartó labdára.

Az ellentámadásból Nissila szerezhette volna meg a második felcsúti találatot, a nyolc méterről, balról leadott lapos kísérletét Kucher kifogta a bal alsó elől.

Aztán ismét az Ararat lőhetett volna gólt: Yenne lövését csak kiütni tudta Pécsi, a kipattanóra Rodriguez érkezett, de néhány méterről az üresen maradt kapu fölé lőtt.

Sajnos veszélyesen játszott az Ararat, és ez a 40. percben eredményre is vezetett: Serobyan tekert be szépen a bal felsőbe egy 21 méteres szabadrúgást, ezzel egyenlítettek a vendégek (1-1).

Sőt, az örmények a második góljukat is megszerezték még a szünet előtt: egy bal oldali kis szöglet után Harutyunyan tekert oldalról, védhetetlenül a hosszú felsőbe (1-2). Videó itt.

Úgy kezdődött a második félidő, mint az első, azaz Puskás-góllal: ezúttal Soisalo ment el a jobb oldalon, átrúgta a labdát a hosszúra, ott érkezett Nagy Zs., aki kiszorított szögből, becsúszva a kapura lőtte a labdát, Kucher pedig nem tudta kipiszkálni azt (2-2). Videó itt.

A 62. percben Szolnoki hadakozott Nondival, az Ararat játékosa többször is visszaütött az őt szorongató magyarnak, amiért kiállították az ellenfél középpályását.

Nem sokkal később úgy tűnt, a Puskás növelni tudja összetettben meglévő előnyét, miután Puljic közelről a kapuba fejelt, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

Ehelyett az Ararat lőtt újabb gólt, ezzel összesítésben kiegyenlített: Nissila adta el a labdát, Duarte pedig nem sokat gondolkodott és 30 méterről bezúdította a labdát a léc alá (2-3). Videó itt.

Hátravolt azonban még a slusszpoén: a 94. percben Favorov tekert egy 18 méteres szabadrúgást a jobb sarokba (3-3).

A Puskás tehát 3-3-as döntetlent játszott az Ararat-Armenia együttesével a visszavágón, így 4-3-as összesítéssel továbbjutott és játszhat majd a Fiorentinával.

Konferencia Liga, harmadik selejtezőkör, visszavágó

Puskás Akadémia - Ararat-Armenia 3-3 (Nagy Zs. 8., 47., Favorov 94., ill. Serobyan 40., Harutyunyan 45., Duarte 86.), összesítésben: 4-3 - kiállítva: Nondi 62. (Ararat)

Puskás A.: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Brandon - Szolnoki (Levi, 64.), Plsek (Favorov, 83.) - Soisalo (Komáromi, 64.), Nissila, Nagy Zs. - Colley (Puljic, 46.).

Légiósok: Bolla leheletfinom gólpasszal segítette csapatát az EL-továbbjutáshoz - videó
A Rapid a Trabzonspor oda-vissza való legyőzésével biztosította helyét az EL-playoffban, ahol akár Bolla korábbi csapatával is összefuthatnak.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.