Fotó: Puskás Akadémia

KL-selejtező: Pécsi-védések és egy 89. perces csattanó hozta meg a Puskás győzelmét Örményországban - videó

A felcsútiak Soisalo 89. perces találatával verték az Ararat-Armenia együttesét. A 19 éves Pécsi Ármin több nagy védéssel járult hozzá a sikerhez.
Budai László 2024. augusztus 8., csütörtök 18:50
Szerző: Budai László 2024. augusztus 8., csütörtök 18:50

Bár egy nyert párharcon már túlvan, a pályán csak most, az örmény Ararar-Armenia ellen kezdte meg a Konferencia Liga-selejtezőket a Puskás Akadémia, amely a sorozat második köréből játék nélkül jutott tovább, miután a Dnyipro-1 nem tudott kiállni ellene. A felcsútiak idegenben, Jerevánban kezdték a harmadik körös párharcot.

Az első nagyobb védést Pécsinek kellett bemutatnia, aki Yenne távoli, megpattant, de így le is lassult szabadrúgását tolta ki a bal alsó elől a 16. percben. Nem sokkal később a Puskás is veszélyeztetett: Maceiras jobbról, jobb külsővel adott be, Colley hat méterről, szorongatott helyzetből fejelt mellé.

A csapatok ezután is felváltva próbáltak gólt szerezni: a 24. percben Harutyunyan hét méterről, jobbról lőtt nagyon veszélyesen, Pécsi azonban nagyot védett. Öt percre rá Colley lapos, elég gyenge kísérletét szedte fel az ellenfél kapusa.

Hasonlóan magabiztos volt a felcsútiak hálóőre is Hovhannisyan 14 méteres, ugyancsak lapos kísérleténél. A játékrészt pedig vendéglehetőség zárta: Soisalo hosszú oldalra ívelését Nagy Zs. tette kiszorított szögből kis híján kapura, de elcsorgott a labda keresztbe.

Ennek a játékrésznek is Pécsi-védés volt az első említésre méltó eseménye, a Puskás fiatal kapusa Serobyan 23 méteres, kellemetlen, igaz, középre tartó lövését ütötte oldalra a 60. percben.

Rögtön jött a vendégválasz rá: jó Colley-passz után Plsek tüzelt 11-ről, balról a jobb alsó felé, de Kucher szépen leért a labdára.

Aztán Yenne ijesztgette a Puskás-játékosokat: előbb 21-ről lőtt centikkel a bal alsó, majd a 11-es pontról fejelt kevéssel a jobb sarok mellé.

A 89. percben jött a csattanó: Levi kapott remek kiugratást, majd önzetlenül a mellette teljesen egyedül érkező Soisalóhoz passzolt, akinek csak az üres kapuba kellett továbbítania (0-1).

Majd kis híján jött egy újabb, keserűbb slusszpoén, de Pécsi megint nagyot fogott, ezúttal Gbomadu 11 méteres lövésénél.

A Puskás Akadémia így Pécsi bravúrjainak és Soisalo góljának köszönhetően 1-0-ra nyert az Ararat-Armenia ellen Örményországban.

KL-selejtezők, 3. kör, 1. mérkőzés

Ararat-Armenia - Puskás Akadémia 0-1 (Soisalo 89.)

Puskás A.: Pécsi - Maceiras, Szolnoki (Favorov, 63.), Stronati, Plsek, Golla - Brandon, Nissila (Levi, 78.), Nagy Zs. - Soisalo, Colley (Puljic, 87.).

Loki: Klubrekordért adták el az alapembert a francia élvonalba - hivatalos
A Ligue 1-ben tavaly hetedikként végzett, így a KL-playoffban is szereplő Lens vásárolta ki a középpályást szerződéséből.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.