Fotó: facebook.com/kubatovgabor

Kubatov: "Mindössze 5% az esély a szerződéskötésre a Gazprommal" - a Fradi-elnök szerint a focisták megérdemlik a fizetésüket, Dibusz helye veszélyben

A Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor adott hosszabb interjút az Index című műsorában Rónai Egonnak. Az FTC első embere elmondta, 5% esélyt lát arra, hogy lesz szerződés a Gazprommal, a focisták fizetése pedig azért nem nyilvános, mert a reakciók elfogadhatatlanok lennének.
Nyikes Zoltán 2024. július 4., csütörtök 21:32
Fotó: facebook.com/kubatovgabor
A Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor adott hosszabb interjút az Index című műsorában Rónai Egonnak. Az FTC első embere elmondta, 5% esélyt lát arra, hogy lesz szerződés a Gazprommal, a focisták fizetése pedig azért nem nyilvános, mert a reakciók elfogadhatatlanok lennének.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 4., csütörtök 21:32

A Gazpromról

– Volt kapcsolatfelvétel, sok évvel ezelőtt, de az embernek az az érzése, hogy nem véletlenül húzódik ilyen hosszú időn keresztül. Én nyitott lennék egy Gazprom-szerződésre, az az igazság – mondta az Index Konkrétan című műsorában Kubatov, majd a riporter azt a kérdést szegezte neki, hogy az most nem lenne-e kínos, utalva az orosz-ukrán háborúra. – A helyzet az, hogy a Gazprom csak egy cég Magyarországon, ami irdatlan hasznot húz belőlünk a gázszállításokkal. Úgy szeretném, ha lennének olyan cégek Magyarországon, amik az állami támogatások, kedvező adórendszer után részt vennének a társadalmi felelősségvállalásban, a sport pedig az. A sport nemcsak a győzelmekről szól, az oktatás és a kultúra része. Tudnak velünk jó üzletet kötni, az a hihetetlen.

A mi stadionunk például egy biztosítótársaságról van elnevezve, aminek az ismertsége 8% volt Magyarországon, amikor a szerződés elindult, most 80% felett van. Velünk tudnak jó üzletet kötni ezek a cégek. Az ajánlatok kimentek a Gazprom felé, de válasz nem érkezett rá. Ha esélyt kéne mondani, akkor úgy látom, hogy 5% az esélye mindössze a szerződéskötésnek.

Stankovic távozásáról

– Egy vigasz van, hogy jó pénzt kerestünk rajta, mert olyan szerződése volt, hogy neki és a stábjának is négy havi fizetést vissza kellett fizetnie, ez azért komoly pénz. A kollégáim meg voltak ijedve, de én azt mondtam, nem kell megijedni, mert mi ebből jobban fogunk kijönni. Semmit nem tudtam, nem láttam a piacon lévő edzőket, de szerintem jól döntöttünk. Azt gondolom, szerintem a pénz miatt ment el Stankovic. Elmenni egy olyan országba, ami háborúban áll, elmenni Moszkvába, ami egyébként egy fantasztikus város, de... Az egyetlen indok, ami megmarad, hogy a pénzért ment el, de ezért nem kell elítélni, mert egy edző pénzből él. A szerződésében vállaltakat megcsinálta, visszafizette a pénzt is.

Pascal Jansenről

– Az Alkmaarral nemzetközi kupában szerepelt, és nem is rosszul, ami nagy dolog, mert fiatal edző. Amikor kiderült, hogy edzőt kell váltanunk, beszéltünk olasz, horvát, két norvég, egy ír edzővel és Jansennel. Ezek nagyon izgalmas beszélgetések voltak, de amikor a holland edzőnkkel tárgyaltunk, akkor ott ült mellettem a barátom - mindig el szoktam vinni magammal egy független embert is, vele még együtt szurkoltunk a 2-es szektorban - és mondtam neki, hogy "ugye tudod, hogy ő a jó megoldás". De ott ült még Orosz Pál, Hajnal Tamás, Nyíri Zoltán. Amikor így leülünk tárgyalni, egy konszenzusnak ki kell alakulnia köztünk, hogy ne legyen vita a végén. Nem hozunk addig edzőt, amíg nincs mindenki benne, mert ez a mi közös döntésünk, ami a mi közös hibánk vagy sikerünk lesz.

Olyan filozófiai magasságokba és futballelemzésekbe mentünk bele, egy olyan jól sikerült beszélgetés volt, hogy éreztem, ő most a megoldás. Remélem, ez hosszútávon is így lesz. Kettő plusz egyéves szerződést kötöttünk vele.

Magyar és külföldi edző közötti különbség

– A kitűzött célok a különbség. Amikor leültem Jansennel, kérdeztem tőle, hol látja magát tíz év múlva, akkor azt mondta, hogy szeretne Premier League-edző lenni. Ő ezt a célt nézi.

Amikor leülök egy magyar edzővel, ő azt mondja, hogy magyar bajnokságot szeretne nyerni és szeretne jól szerepelni a nemzetközi kupában, de nem azt érzem rajta, hogy topbajnokságban akar edző lenni. Ez nem mindegy. Ha egy edző a topbajnokságot tűzi ki magának, akkor ahhoz a csapatnak is jó teljesítményt kell nyújtani. A második ok, hogy a magyar edzőkben nem látom a folyamatos útkeresést, a labdarúgás folyamatos elemzését és eszközkeresését, ez nagyon elkeserítő dolog. Máté Csabában megvan ez, de még mindig nem érzem, azt, hogy ő Premier League-edző akar lenni, nekem pedig egy ilyen ember kell.

A Fradi fölénye az NB I-ben

– A pénzügyi fölény sok évig nem volt igaz, mégis nyertünk bajnokságot, volt egy-két klub, amely nálunk nagyobb ráfordítással végzett mögöttünk. Nem mindig a pénzkérdés dönt, de most a nemzetközi bevételek miatt valóban sok pénzt keresünk, ami jó dolog. Jól is költjük el. A stadionavatónál a Chelsea sportigazgatója azt mondta nekem, hogy Budapest egy olyan fantasztikus hely, hogy a játékosok egy pillanat alatt váltanak át holiday üzemmódba. Sok mindent befolyásol az, hogy dominálod az NB I-et, hogy könnyedén nyersz, közben pedig van egy fantasztikus város. Akik nálunk játszanak, úgy néznek ki, mint a felnőttek, de ők gyerekek, huszonéves srácok, akiket gyorsan elkap az ékszíj, és ezt a város támogatja. Sok összetevője van ennek a dolognak, de azért nekünk vannak kihívásaink, például a nemzetközi kupában. Ahhoz, hogy a nemzetközi kupában jól szerepeljünk, minden meccsen topteljesítményt kell nyújtanunk. És arra kell gondolnod az NB I-ben, hogy "oké most a Kisvárdával vagy a Mezőkövesddel játszunk, de nekem itt úgy kell játszanom, mintha a Chelsea vagy az MU állna velem szemben."

Mit ígért Jansen?

– Nem ígért, hanem megállapodás van köztük, a magyar bajnokságot meg kell nyerni, ez az alap. Fradista vagyok, úgyhogy a Magyar Kupát is meg kell nyerni, azt nagyon fájlaltam, hogy az idén nem sikerült. Ami miatt mindenki kinevet: nekünk a cél mindig az, hogy a Bajnokok Ligáját meg kell nyerni, azt nézzük. Csak a Bajnokok Ligájáról beszélünk, más nemzetközi kupáról nem, mert ha elkezdünk beszélni az Európa Ligáról, hogy nekünk az is elég lenne, akkor abból EKL lesz. Nekünk a BL-t kell megcélozni – mondta az elnök, aki megkapta azt a kérdést, hogy van-e a BL-re pénze a Fradinak. – Nincs, de még az EKL-ben is mi voltunk a legkisebb költségvetésű csapat. Persze, ha itthonról nézzük, az ország költségvetéséhez képest fantasztikus a költségvetésünk, de ha kilépsz Európába, ott egy kis nyuszi vagy a többiekhez képest.

A Fradi utánpótlása

– Mi nagyon magas szinten futballozunk, és nem mindenkiből lehet Fradi-szintű játékos. Van egy Lisztes Krisztiánunk, aki saját nevelés, és a legdrágábban eladott játékosunk, ezek jó értékmérők. Itt is fantasztikus teljesítményt nyújtott, lehet belőle jó futballista, mondtam is neki, hogy most tegyen bele egy évet, tanulja meg Németországban, hogyan kell dolgozni, utána pedig az egész élete rendben van. A mi utánpótlásunk komoly utánpótlás.

Van egy Varga nevű kapusunk, aki komoly kihívója Dibusznak. Az idei évben még Dénes bajban is lehet, pedig azt kimondhatjuk, hogy Magyarország egyik legjobb kapusáról beszélünk, de Varga dörömböl az ajtón, és nem úgy áll ott mint egy kisgyerek, ő első számú kapus akar lenni.

Őt kissrác kora óta mi neveljük, és az utánpótlás-válogatottban is sok játékosunk van, valamint most az edzőtáborba is komoly srácokat vittünk el, remélem, hogy megállják a helyüket. De amikor azt mondják neked, hogy egy Marquinhosnál kell jobbnak lenned, akkor azért az egy nehéz dolog, de motiváló. Az ajtó nyitva van.

Varga Barnabás sérüléséről

– Még az is lehet, hogy csak hetek kellenek a visszatéréséhez, nem elképzelhetetlen, hogy a sérüléstől számított hat héten belül visszatérhet a pályára. Ez óriási dolog, a csávót nem érdekli nagyon az a sérülés, nem egy ijedős típus, szeretne már edzeni. A tv előtt néztem a meccset, azt hittem, megbolondulok.

Miért nem nyilvánosak a fizetések a fociban?

– Mert a reakciók elfogadhatatlanok lennének. Jó lenne, ha nyilvánosak lennének a fizetések, de utána olyan reakciók lennének, amiket nagyon nehéz elviselni. Óriási különbség van egy futballista és egy átlagember fizetése között. Magyarországon az elmúlt 30 év egyik nagy hibája, hogy nem mondtuk el az embereknek, hogy egy fiú 14 éves korában beleáll a munkába, heti öt edzéssel és egy meccsel, van egy szabadnapja. Ennyi munka mellett a suli sem megy úgy, aztán 33 évesen új életet kell nekik kezdeniük.

A sportok közül jelenleg a labdarúgás a legnagyobb kihívás. A legtöbb időt, energiát veszi el egy gyerektől, vagy egy felnőttől. Ez a dolog pedig még nincs lejátszva az emberekkel, hogy a focisták megérdemlik ezt a fizetést és ha azt akarjuk, hogy versenyképes csapataink legyenek, akkor az európai mércéhez képest is versenyképes fizetéseket kell adnunk.

Az UEFA nem hagyja, hogy 30%-nál több államhoz köthető szponzoráció, vagy támogatás legyen, a 70% a piacról jön. 

Olvastad már?
Fradi: 3,5 millió eurós középpályás érkezhet Hollandiából az új edző kérésére - sajtóhír
Hollandiában azt írják, hogy a Fradi meg akarja szerezni Philippe Rommenst. A Csakfoci úgy tudja, a magyar csapat valóban érdeklődik a Go Ahead Eagles középpályása iránt.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Fehérvár
George Dobson
Az angol harmadik ligában szereplő Wrexham hivatalos felületén jelentette be, hogy szerződtette George Dobsont, aki pár napja visszamondta a Fehérvárral kötött előszerződését.
Empoli
Dragóner Áron
Honlapunk információi szerint Dragóner Áron távozhat az olasz Empolitól.
Fradi
Gojak távozhat
Az FTC nem számít a bosnyák válogatott középpályásra, aki így olyan csapatot kereshet magának, amely hajlandó megvenni őt.
Tovább az összes átigazoláshoz