Lassan már szokásos lesz: A Paks hármat vágva vette el a Fradi 100 százalékos mérlegét - videó

A Paks 3-1-re legyőzte a Ferencvárost az OTP Bank Liga 9. fordulójának rangadóján.
Csakfoci.hu 2024. október 6., vasárnap 19:54
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 6., vasárnap 19:54

Szinte állva hagyta az előzmények (az utóbbi két paksi meccsüket 3-2-re nyerte a tolnai alakulat, amely aztán a tavaszi kupadöntőben is legyőzte esélyesebb ellenfelét) ellenére is favorit Ferencvárost a házigazda Paks.

Már a 2. percben megrezdült Dibusz hálója: Vécsei remek, ballábas kapáslövését még bravúrral védte a válogatott kapus, azonban Osváth megpattanó ismétlésénél már tehetetlen volt (1-0).

A 6. percben Vécsei majdnem élete gólját szerezte volt csapata ellen, ám ollózásánál a gólvonalon mentett Gartenmann. A Fradi nem tudott mit kezdeni a hazaiak agresszív letámadásával, Bödéék szinte úgy hozták zavarba a vendégvédelmet, ahogy akarták.

Az FTC lassan ébredt, de a kapuba bekerülő Kovácsikkal nem bírtak: a 21. percben Kady lövését csípte el a bal alsónál a korábbi magyar bajnok hálóőr, majd Varga Barna ziccerénél is remekül lépett ki a kapujából és zárta a szöget.

A 35. percben jött Böde: a ferencvárosi védekezés finoman szólva is hagyott maga után kívánnivalókat, amikor Osváth beadott és akkor is, amikor a rutinos csatár két vendégvédő között, felugrás nélkül fejelt a kapu bal oldalába (2-0). Böde sportszerűen feltette a kezeit, nem ünnepelte a volt csapata ellen szerzett gólját.

Alig bő egy perccel később a 37 éves támadó Szalait lebirkózva és lefutva lőtt éles szögből, de Dibusz ezt védeni tudta.
A másik oldalon Kovácsik védte Zachariassen közeli ballábas bombáját, majd a légiós a kipattanót a kapu mellé emelte. A 40. percben Varga fejesénél is a helyén volt a paksi kapus. Mint ahogy Dibusz is a túlsó térfélen, ahol megint Böde fejelhetett a hátvédek asszisztálása mellett, de ezúttal nem volt elég pontos.

A szünetben beállt a brazil Saldanha is a Fradiba, aki nem sokkal később be is találhatott volna, de hiába cselezte már ki Kovácsikot is, végül lövés helyett elbotlott. A támadó sikeretlenül próbálkozott aztán egy szabadrúgással is, ám utána remek passzot adott Kehindének, akinek a 12 méteres lövését védte Kovácsik.

A 64. percben a brazil is benne volt az FTC szépítő góljában: Saldanha villant, majd Varga sarkazott, hogy aztán Kady 7 méterről a kapuba lőjön (2-1).

Ám mielőtt vérszemet kaphatott volna a Ferencváros, a tolnaiak eldöntötték a mérkőzést. A 69. percben a csereként beállt Tóth Barna Osváth beadását fejelte öt méterről, Szalai mellől a hálóba (3-1).

A paksiak a folytatásban két távoli kísérlettel is jelentkeztek, ferencvárosi részről Rommens puskázott el egy kecsegtető lehetőséget, illetve Varga Barna fejese sem volt elég pontos a 81. percben.

A Paks így végül 3-1-re győzött, véget vetve a Fradi eddigi 100 százalékos menetelésének az NB I-ben, a bajnoki címvédő pedig zsinórban harmadik tolnai meccsét is három gólt kapva bukta el. Bognár György együttese ezzel újra harmadik a tabellán -  a Fradi maradt az első, azonos pontszámmal állva az egy meccsel többet játszott Puskás Akadémiával.

OTP Bank Liga, 9. forduló:

Paks – Ferencváros 3-1 (Osváth 2., Böde 35., Tóth B. 69., ill. Kady 64.)

Paks: Kovácsik - Osváth, Ötvös, Kinyik, Lenzsér, Silye (Vas, 87.) - Mezei (Varga R., 66.), Papp K., Vécsei - Windecker - Böde (Tóth B., 66.)

FTC: Dibusz - Gartenmann (Makreckis, 46.), Cissé, Szalai G. (Civic, 70.), Ramírez (Traoré, 79.) - Abu Fani, Kady, Maiga (Rommens, 46.) - Kehinde, Varga B., Zachariassen (Saldanha, 46.)

ZTE – Újpest 0-2

Böde a Fradi-verés után: "Meglepődtem, hogy kezdő voltam, betoltuk a buszt"
Böde Dániel szerint a jókor szerzett gólok és a védelem helytállása is kellett a Paks 3-1-s sikeréhez a Ferencváros ellen.
Vasas
Pintér marad
A Nemzeti Sport értesülései szerint hiába kezdett három vereséggel Pintér Attila a Vasas kispadján, a volt szövetségi kapitány folytathatja a munkát az NB II-es klubnál.