Fotó: x.com/eintracht_lz

Légiósok: Lisztesnek kis híján összejött a gól, végül vereséggel debütált Németországban

Lisztes Krisztián a Frankfurt negyedosztályú csapatában lépett pályára bajnoki mérkőzésen, kezdőként 64 perc jutott neki, míg Fenyő Noah 81 percet játszott.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 31., szombat 15:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 31., szombat 15:56

Szombat délután tétmeccsen is bemutatkozott Németországban Lisztes Krisztián, aki az Eintracht Frankfurt tartalékcsapatában lépett pályára az FC Villingen elleni idegenbeli, német negyedosztályú bajnokin. A Ferencvárostól szerződtetett támadó a kezdőben kapott helyet, de nem csak ő volt az egyedüli magyar a csapatában, ugyanis az U18-as válogatott Fenyő Noah is a pályán volt már az első percektől.

A Frankfurt hivatalos oldalának élő közvetítéséből kiderült, hogy sokat volt játékban Lisztes, a 19. percben például helyzetbe hozta csapattársát, Inanoglut, akinek a lövése fölé szállt. A 35. minutumban aztán a 19 éves magyar támadó előtt adódott nagy lehetőség, amikor is 3 a 2 ellen indított támadást az Eintracht, de Lisztest végül szerelték a 16-oson belül.

A korábbi Fradi-játékos aztán a 47. percben, 0-0-s állásnál kis híján gólt szerzett, de Hoxha bravúros reflexszel hárított. Lisztesnek ez volt az utolsó veszélyesebb megmozdulása, a 64. percben ugyanis lecserélték. A védekező középpályásként játszó Fenyő számára a közvetítés szerint kevésbé volt eseménydús a találkozó, de a 61. percben az ő hosszú indítását követően fejelhetett Aiden Harangi - aki egyébként amerikai-magyar kettős állampolgár, korábban az U16-os és U17-es magyar válogatottban is játszott, de legutóbb már az USA 19-es és U20-as válogatottjában szerepelt.

Fenyőt a 81. percben cserélték le. Az FC Vilingben végül az 53. és a 89. percben szerzett góllal 2-0-ra nyert.

Az Újpest is kooperációs szerződést kötött egy NB II-es csapattal: "Mindkét fél számára előnyös megállapodás született"
A szabályok értelmében egy fordulóban összesen legfeljebb öt újpesti labdarúgó szerepelhet majd az NB II-es BVSC-ben.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele hosszú távú megállapodásunk, és jól érzi magát, szerintem már nem is kellene mozognia."