Légiósok: Koszta parádéja döntötte el a feszült görög bajnokit; a szlovák bajnokságban is magyar gól hozta a három pontot

Koszta Márk előbb gólpasszt adott, majd két percre rá ő maga is betalált, így hamar megfordította és eldöntötte a Volosz bajnokiját.⎥A Kassában Bokros Szilárd volt eredményes.
Budai László 2024. október 5., szombat 20:01
Szerző: Budai László 2024. október 5., szombat 20:01

Görög élvonal

Kovács Dániellel és Koszta Márkkal állt fel a görög élvonalbeli Volosz az Atromitosz elleni idegenbeli bajnokin. A mérkőzésen ugyan a hazaiak szereztek vezetést a 41. percben, de még a szünet előtt emberhátrányba kerültek.

Ezt pedig a második játékrészben kihasználták a vendégek: Koszta a 66. percben kiosztott egy gólpasszt, majd a 68.-ban maga is betalált, így néhány perc alatt megfordította a meccset. Később a Volosz is 10 emberre fogyatkozott, de a két magyar légiós együttese már megtartotta előnyét (1-2).

A mérkőzésen összesen hét sárgát és két pirosat osztott ki a bíró.

Szlovák élvonal

A Kassa (Kosice) Bokros Szilárddal állt fel a Ruzomberok elleni szlovák bajnokira, és a magyar játékos gólja kellett hozzá, hogy a hazaiak 2-1-re megnyerjék a találkozót.

Remekeltek légiósaink: Schön meglőtte első bajnoki gólját, Németh gólpasszt adott, Szűcsék drámai meccsen győztek
Ugyan egyedül Szűcs Kornél együttese, a Plymouth nyert (ráadásul egy 97. perces góllal), de Schön Szabolcs és Németh András mögött is jó meccs van.