Fotó: dac1904.sk/hu

Légiósok: Újra játszott magyar válogatott futballista a Serie A-ban; gólpasszt adott a DAC 15 éves (!) magyarja - videó

A Parma 1-1-es döntetlent játszott a Fiorentinával, a DAC 3-0-ra nyert a Michalovce ellen.
Budai László 2024. augusztus 17., szombat 20:34
Szerző: Budai László 2024. augusztus 17., szombat 20:34

OLASZORSZÁG

Balogh Botond kezdőként lépett pályára a Parmában, amely a Fiorentinát fogadta a Serie A első fordulójában. A magyar válogatott védő csapata Man találatával a 22. percben vezetést szerzett és sokáig előnyben is volt, de Biraghi révén a 75. percben egyenlítettek a vendégek. A vége 1-1 lett, a 49. percben sárgát kapó Balogh végigjátszotta a meccset.

A másik 18.00-kor kezdődött Serie A-meccsen az Inter Thuram duplájával ugyan fordított a Genoa elleni idegenbeli bajnokin, de végül 2-2-es döntetlen lett a találkozó vége.

SZLOVÁKIA

A DAC Dimun, Trusa és a korábbi Fradi-játékos, Redzic Damir góljával 3-0-ra verte a Michalovce (Nagymihály) együttesét a szlovák élvonalban. A dunaszerdahelyi együttesben Vitális Milán végig a pályán volt, a gólszerző Redzic a 68., a mindössze 15 éves Bősze Levente a 79., míg Tuboly Máté a 85. percben állt be. Bősze ráadásul gólpasszt is jegyzett, Redzic találatát készítette elő. Szendrei Ákos nem kapott lehetőséget.

A harmadik gól a mérkőzés összefoglalójában

Légiósok: Ed Sheeran is a helyszínről figyelte, ahogy Szoboszlai passza után gólt lőtt Salah és győzelemmel kezdett a Liverpool - videó
Megnyerte első bajnokiját a Liverpool kispadján Arne Slot vezetőedző. Szoboszlai Dominik végig a pályán volt, ám egyelőre kérdéses, hogy beírnak-e a számára egy gólpasszt.
Komárominak magyar kérője is volt
A Puskás Akadémiától a Mariborhoz klubrekordot jelentő összegért szerződő Komáromi Györgynek "volt egy rendkívüli ajánlata" itthonról, de a PAFC nem akarta erősíteni egyik riválisát. (Nemzeti Sport)
Dragan Vukmir
Vukmir újra kispadot kapott
Dragan Vukmir vette át a szerb másodosztályú Radnički Sremska Mitrovica vezetőedzői posztját.
Sallai Roland
Sallai Roland klubot váltott, a magyar válogatott támadó a Galatasaray együtteséhez igazolt a Freiburgtól.