Fotó: soroksarsc.hu

Lipcsei totál kiborult a szezon egyik legnagyobb bírói bakiján: "Játékos- és edzői pályafutásom során sem láttam még ilyen 11-est" - videón a jelenet

Lipcsei Péter nem akart hinni a szemének, amikor befújták ellenük a tizenegyest, még a félidőben sem tudta megnyugtatni a játékosait.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 30., hétfő 15:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 30., hétfő 15:49

Feszült hangulatban zajlott le vasárnap a Budafoki MTE-Soroksár (2-1) találkozó, miután a 30. percben egy ajándéktizenegyeshez jutott a hazai csapat. Történt ekkor, hogy egy szögletnél egy kiöklözött labdát követően ütközött össze Sztojka Dominikkal Holczer Ádám, a játékvezető azonban úgy látta, hogy a kapus nem talált labdát és szabálytalankodott.

A Soroksár hivatalos oldalára felkerült összefoglalóban már a kommentátor is élesen bírálta a játékvezetőt ("a következő jelenetet csak erős idegzetűeknek ajánljuk, vagy olyanoknak, akik szeretik a tragikomédiát"), de a Soroksár vezetőedzője, Lipcsei Péter sem hagyta szó nélkül Pillók Ádám döntését a lefújást követően.

– Elsősorban gratulálnom kell a Budafoknak, hiszen megnyerték a mérkőzést és övék a három pont.

De ezen továbblépve, játékos- és edzői pályafutásom során sem láttam még ekkora játékvezetői hibát, ilyen tizenegyest még nem láttam, ez egy óriási hiba volt. Ez megpecsételte a mérkőzés sorsát, 1-0-ra vezettünk, nagyon jól játszott a csapat. 1-1-nél jöttünk be a félidőre, nagyon demoralizáló volt, nem tudtam nyugtatni a játékosokat, mindenki tudta, hogy ilyen tizenegyes a világon nincs.

Természetesen ez nem mentség arra, hogy a második félidőben le kellett volna rendeznünk a mérkőzést, hiszen jobbak voltunk. Addig, amíg ez a tizenegyes nem jött, maximálisan elégedett voltam a csapattal, hiszen helyzeteket alakítottunk ki. Utána a félidőben nagyon feszült volt a légkör, a hangulat, nyugtatnom kellett a játékosokat – nyilatkozta Lipcsei a sajtótájékoztatón.

A Fradi-legendával nem értett egyet a találkozó után a Budafoki MTE ideiglenes edzője, Nikházi Márk.

– Amilyen szögben álltam, onnan azt láttam, hogy Doma elfejelte a labdát, a kapus meg eltalálta a fejét. Ha nincs is ott a labda, ez akkor is tizenegyes, de itt még a labda is ott volt. Biztos, hogy fordított esetben én is reklamálnék, bosszantó lehet nekik, mert nem egy ziccer után jött a tizenegyes, talán az lehet a bosszantóbb. Viszont az nekünk jól jött, mert utána újra lendületet kaptak a srácok és felbátorodtunk még jobban a támadószekcióban is – mondta Nikházi.

Az ominózus 11-es

Interjú: "Rebrov azt mondta, labdával Uzunitól is jobb vagyok" - a csodagyereknek kikiáltott magyar csatár szerint a DAC-ból könnyebb kiugrani, mint a Fradiból
Damir Redzic, a DAC fiatal magyar támadója, 14 évesen csatlakozott a Ferencvároshoz, ahol sérülések miatt nem tudott hosszú távon érvényesülni. A bosnyák felmenőkkel rendelkező futballista így is háromszoros magyar bajnok lett, jelenleg pedig remekül indította a szezont a szlovák élvonalban. Redzic a csakfoci.hu-nak nyilatkozott Hajnal és Rebrov hatalmas dicséretéről, és elmondta, hogy a DAC-nál látja a kiugrási lehetőséget, ahonnan reményei szerint magasabb szintre léphet a jövőben. Interjú.
Magyar kapus igazolt külföldre
Bánfalvi Dániel
A Vasas-nevelésű, legutóbb az NB III-as Komáromban védő Bánfalvi Dániel a német ötödosztályú BSV Rehden együtteséhez igazolt.
Ki lesz az új edző?
Feczkó Tamás távozása óta több edzővel is tárgyalt a Kisvárda, de egyelőre senkivel nem született megállapodás.