Fotó: paksifc.hu

Loki-siker tartotta a Fradit az NB I élén - Dzsudzsákot az őrületbe kergette a Paks kapusa

Vajda Botond góljával győzte le a DVSC a Paksot az OTP Bank Liga 13. fordulójának zárómeccsén, véget vetve Bognár György csapata nyolc meccs óta tartó bajnoki veretlenségének.
Dudás Gábor 2023. november 12., vasárnap 20:28
Szerző: Dudás Gábor 2023. november 12., vasárnap 20:28

Letámadással próbálta meggátolni a debreceni akciókat a Paks, ami láthatóan nem ízlett a hazaiaknak, és sokáig kézben tartotta a történéseket a vendégcsapat. A 11. percben Lenzsér fejesénél Lagator blokkolt, a paksiak szerint kézzel, de a VAR nem látott 11-est.

A Loki szép lassan belendült azért, egyre veszélyesebb támadásai voltak, és az első félórát követően meg is szerezte a vezetést: Bárány előrevetődve fejelt a kapura az ötösről, Bódi beadását követően, de nagyot védett Szappanos, majd Szabó hátáról került a labda Vajda elé, aki és egy lépésről a bal alsóba lőtt (1-0).

Az NB  I második helyén álló tolnaiak igyekeztek rákapcsolni a fordulást követően, de emiatt kockáztatnia kellett, ami pedig debreceni helyzetekhez vezetett. Szappanos nagyot védett Bódi lövésénél, majd egy perccel rá Dreskovic fejesénél is.

A másik kapunál egy újabb 11-es gyanús szituáció miatt vizsgálódott a VAR, de a Lagator-Windecker találkozót sem követte paksi büntető. A 74. percben így is majdnem kiegyenlített a Paks, ám Megyeri óriásit védett Hahn ravasz fejesénél. A 82. percben Szabó Bálint 17 méteres tekerése kerülte el nem sokkal a debreceni kaput.

A vendégek portájánál aztán Szappanos nagy percei következtek. A 86. percben előbb Dzsudzsák 12 méteres lövését védte hatalmas bravúrral, majd a lefújást megelőzően ennél is jobban megbabonázta a magyar válogatott rekorderét.

Dzsusdzsák ugyanis 11-est lőhetett a 90. percben, Bévárdi buktatását követően, de a paksiak hálóőre a büntetőjét előbb a bal kapufára ütötte, majd a kipattanóra is odaért és védte a Loki-középpályás ismétlését. Ennek a vendégek, a győzelemnek viszont a DVSC örülhetett, amely ezzel ellépett kicsit a kiesőzónától. A Paks viszont megint nem tudta megelőzni az éllovas Ferencvárost.

OTP Bank Liga, 13. forduló:

DVSC – Paksi FC 1-0 (Vajda 39.)

DVSC: Megyeri - Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi - Loncar, Manrique (Romancsuk, 67.) - Vajda (Bévárdi, 67.), Dzsudzsák (Domingues, 91.), Bódi (Oliveira, 76.) - Bárány (Majdevac, 91.)

Paks: Szappanos - Lenzsér, Kinyik, Szabó J. - Osváth (Beke, 85.), Papp K., Windecker, Mezei (Szabó B., 68.), Silye (Kovács K., 40.) - Horváth K. (Skribek, 68.), Pesti (Hahn, 68.)

Kisvárda Kecskemét 1-2

Ferencváros – Fehérvár FC 0-1

Stankovic: "Lisztes lenyűgöző játékos, de nem azt kaptam tőle, amit elvártam" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Kisvárdán, a Groupama Arénában, illetve Debrecenben. Edzői értékelések.
Komárominak magyar kérője is volt
A Puskás Akadémiától a Mariborhoz klubrekordot jelentő összegért szerződő Komáromi Györgynek "volt egy rendkívüli ajánlata" itthonról, de a PAFC nem akarta erősíteni egyik riválisát. (Nemzeti Sport)
Dragan Vukmir
Vukmir újra kispadot kapott
Dragan Vukmir vette át a szerb másodosztályú Radnički Sremska Mitrovica vezetőedzői posztját.
Sallai Roland
Sallai Roland klubot váltott, a magyar válogatott támadó a Galatasaray együtteséhez igazolt a Freiburgtól.