Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Magabiztos siker az Eb-főpróbán: A magyar válogatott parádés első félidő után győzte le Izraelt - videó

A magyar válogatott felkészülési mérkőzésen 3-0-ra győzött Izrael ellen.
Csakfoci.hu 2024. június 8., szombat 19:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 8., szombat 19:52

Egy héttel a Svájc elleni Európa-bajnoki csoportmérkőzés előtt a magyar válogatott Debrecenben játszott felkészülési meccset Izrael csapatával.

A mérkőzés első helyzete a mieink előtt adódott, Szoboszlai beadása után Varga nagyszerű, ollózós mozdulattal találta telibe a keresztlécet. Közel járt a gólhoz a Fradi csatára, aki később már aktív részese volt a magyarok első találatának: a 11. perc legelején Bolla jobbról tekert középre, Varga B. mindenkinél magasabbra ugrott, majd Sallai elé bólintott, aki érkezett és néhány méterről a jobb alsóba pöckölte a labdát (1-0). A folytatásban a gól is összejött Vargának: Bolla és Szoboszlai játszott össze a jobbszélen, majd előbbi szépen tett középre Varga irányába, aki közvetlen közelről a kapuba passzolt, (2-0). Három perccel később már 3-0 volt ide: ismét a jobboldalon bontottuk meg az izraeliek védelmét, Sallai kanyarított középre, ahol az érkező Varga a bal sarokba fejelt (3-0).

A 30. percben, az ivószünet után Izrael kettőt is cserélt: Nachmias, Gordana és Safuri érkezett Arad, Shamir és Hofmayster helyett. A vendégek formációt váltottak, és némileg paprikásabbak is lettek; a 33. percben Gulácsit is próbára tették egy jobbról leadott lövés után. A félidő hajrájáa Stylesról szólt: a magyarok középpályása előbb a kapu fölé lőtt egy lepattanót, majd a 41. percben megsérült, a helyén Kleinheisler folytatta. A ráadásban még Bolla ballábas tekerése ment jócskán a kapu fölé, így 3-0-ra vezetett a Rossi-csapat a szünetben.

A fordulást követően előbb Peretz lövése ment kapu mellé, majd Varga éles szögből leadott próbálkozása kötött ki Glazernél. Az 56. percben Szoboszlai cserét kért, a 23 éves játékos a combját fájlalva hagyta el a játékteret, a helyén Csoboth folytatta. Shlomo távolról tette próbára Gulácsit, a magyar kapus azonban könnyen ölbe vette a labdát. A túloldalon Csoboth lekészítése után Ádám ballal, nagy erővel próbálkozott, lövése pont középre ment, így a kapus védeni tudta.

Safuri kísérletet ütötte oldalra Gulácsi, majd Kleinheisler ballábas löketét fogta az izraeli hálóőr. Gazdag kapott ajándékba egy labdát a 77. percben, ám nem tudott gólt szerezni a helyzetből, csúnyán elkapkodta a lehetőséget. Később a csereként beállt Nagy Zs. tekerése után próbálkozott fejjel Csoboth, bólintása nem hordozott magában nagyobb veszélyt.

A 84. percben láthattuk a második félidő legnagyobb magyar helyzetét: Fiola nagyszerűen indította Nagy Zsolt, aki ballal a bal kapufára emelte a labdát. Ádám újfent próbálkozott, ezúttal is Csoboth passza után lőtt kapura, viszont most sem járt sikerrel. A találkozó több helyzetet nem hozott, a magyar válogatott remek első félidő után győzött Izrael ellen, így várja a jövő szombati, Svájc elleni Eb-csoportkörös mérkőzést.

Felkészülési mérkőzés, Debrecen

Magyarország-Izrael 3-0 (Sallai 11., Varga 19., 22.)

Magyarország: Gulácsi - Lang (Fiola, a szünetben), Orbán, Szalai A. - Bolla, Nagy Á., Styles (Kleinheisler, 41.) Kerkez (Nagy Zs., 78.) - Sallai (Gazdag, a szünetben), Szoboszlai (Csoboth, 57.) - Varga B. (Ádám, 57.)

(cserék: Dibusz, Szappanos, Balogh, Fiola, Nego, Ádám, Schäfer, Kleinheisler, Gazdag, Nagy Zs., Botka, Csoboth, Dárdai, Kata)

Izrael: O. Glazer – Dasa, Hofmayster (Safuri, 30.), Shlomo, Arad (Nachmias, 30.), Gropper – Shamir (Gordana, 30.), Lavi, Kinda (Peretz, a szünetben) – Biton (Altman, 91.), Baribo (Melamed, 69,)

(cserék: Keuof, Gerafi, D. Glazer, Safuri, Gordana, Altman, Melamed, Kanaan, Layous, Peretz, Dahan, Nachmias, Naor)

Rossi az Eb-főpróba 3-0-s győzelme után: „A következő mérkőzésen még jobbak leszünk“
A magyar válogatott szövetségi kapitánya Callum Styles sérüléséről is beszélt.
DVTK
Huszár Marcell
A 19 éves Huszár Marcell a következő idényben az ETO FC Győr játékosaként kölcsönben játszik Diósgyőrben. Az U19-es válogatott támadó a felső-ausztriai edzőtáborban csatlakozott új társaihoz.