Fotó: dvtk.eu

Magyar Kupa: A DVTK hosszabbítás után jutott túl NB II-es ellenfelén, és készülhet a Vidire - videó

A Diósgyőr hosszabbítás után győzött Kazincbarcikán, így továbbjutott a Magyar Kupában.
Póczik Dávid 2024. szeptember 16., hétfő 21:29
Szerző: Póczik Dávid 2024. szeptember 16., hétfő 21:29

A MOL Magyar Kupa 3. fordulójában a DVTK Kazincbarcikán lépett pályára hétfőn este, az pedig már korábban eldőlt, hogy a párharc győztese a Fehérvár FC ellen játszik a MOL Magyar Kupa 4. fordulójában.

A találkozó első félidejében a vendégek kerültek előnybe, miután a 31. percben Saničanin balról pontosan tekert középre, a lendületből érkező Jurek Gábor pedig a védőket megelőzve, szép mozdulattal fejelt a rövid felső sarokba (0-1).

Nem tartott azonban sokáig a diósgyőri vezetés: a 39. percben Gera és Jurek között Kártik szerezte meg a labdát a tizenhatoson belül. Visszagurított a második hullámban érkező Szabó Máténak, aki kapásból a diósgyőri kapu bal sarkába tekert, így 1-1 volt az állás a félidőben.

A fordulást követően aztán magához ragadta a vezetést a KBSC: Varga ugratta ki a félpályánál meglóduló Szabó Mátét, aki Lund mellett elhúzott, a kimozduló Sentic mellett pedig elhúzta a labdát, majd a keresztléc alá belsőzött (2-1).

A DVTK is vissza tudott jönni a meccsbe újra: egy balról érkezett beadás a hosszú sarok irányába, Varga Zétény mellel levette, és bár kissé alá került a labda, de így is közelről a bal salsóba talált (2-2).

A rendes játékidő 2-2 vel zárult, így 2-15 perc hosszabbítás következhetett. A 95. percben pedig ismét a vendégek jutottak előnyhöz, miután egy baloldali diósgyőri szöglet átszállt a hosszú oldalra, Kampetsis visszarúgta a jobb sarok irányába, amibe a kapu előtt Marko Rakonjac még beleért, a labda így jutott a hazai hálóba (2-3). A továbbjutás végül a 109. percben dőlt el, amikor Gera jóütemű kiugratásával Rakonjac lépett ki, majd a kilépő Fadgyas mellett laposan a hálóba gurított, ezzel pedig második gólját szerezte, és beállította a mérkőzés végeredményét.

A Diósgyőrre tehát a Vidi vár a folytatásban, a találkozó hivatalos játéknapja október 30. lesz.

Magyar Kupa, 3. forduló

Kazincbarcika-DVTK 2-4 (Szabó M. 39., 55., ill. Jurek 31., Varga Z., 71., Rakonjac 95., 109.)

MK-sorsolás: Fővárosi ellenfelet kapott az Újpest, a Fradira és az ETO-ra is NB III-as csapat vár - itt vannak a párosítások
A legjobb 32 között a Ferencváros a Tiszafüreddel, az Újpest a BVSC-Zuglóval, míg a DVSC a Mezőkövesddel találkozik a Magyar Kupában.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."