Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Magyar Kupa: Horváth-dupla és Fiola-gól is kellett az Újpest-gálához, hatig jutott a Győr, négyig a ZTE - eredmények

Az Újpesthez nemrégiben érkező két magyar válogatott játékos, Horváth Krisztofer és Fiola Attila is betalált Dunavarsányban. Polievka is megszerezte első gólját az MTK-ban, Kovács Zoltán fia ismét eredményes volt a Vidiben.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 17:09
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 14., szombat 17:09

A MOL Magyar Kupa harmadik fordulójának szombati játéknapján igazi meccsdömping vette kezdetét délután 15 órakor, 5 NB I-es és 7 NB II-es csapat lépett ekkor pályára.

Az élvonalbeli együttesek közül a ZTE és az Újpest döntötte el legkorábban a továbbjutás sorsát, előbbi gárda három, utóbbi pedig öt gólt rámolt be már az első félidőben az alsóbb osztályú ellenfele hálójába. A lila-fehéreknél ebben a játékrészben betalált két nemrégiben érkező magyar válogatott játékos, Horváth Krisztofer és Fiola Attila is - a zalaiak négy, a negyedik kerületiek hétig jutottak.

Az MTK Budapest rengeteg helyzetet kidolgozott a Hódmezővásárhely otthonában, ebből egyet kihasznált az első etapban a szlovák válogatott támadó, Róbert Polievka, aki első gólját szerezte Magyarországon. A 28 éves játékos Molnár Ádin passza után lőtt 13 méterről, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki - írja az MTK hivatalos oldala. A fővárosi kék-fehérek aztán a találkozó hosszabbításában biztosították be a győzelmet, a 93. percben egy labdaszerzés után Kosznovszky ugratta ki Molnár Rajmundot, aki egy jó csel után a jobb alsóba helyezett.

A Győr a szünet után rázta meg magát, az első 45 percet követően 1-0-ra vezetett az élvonalbeli csapat, majd a fordulást követően további öt gólt rámolt be, miközben kettőt kapott, így 6-2-re nyert Putnokon.

A Vidi a fiatalok góljaival jutott tovább, az első játékrészben az újpesti ikon, a jelenleg az Újpesten főtanácsadóként dolgozó Kovács Zoltán fia, Kovács Patrik volt eredményes - a 17 éves csatár szezonbeli harmadik találatát jegyezte -, majd a 91. percben a 20 éves középpályás, Kovács Bence állította be a végeredményt.

MOL Magyar Kupa, 3. forduló, a 32 közé jutásért

Az NB I-es és az NB II-es csapatok eredményei

FC Hatvan (NB III)-Zalaegerszegi TE FC 0-4 (Mim 5., Ipalibo 11., Fucak 40., Sajbán 65.)
Fémalk-Dunavarsány (megyei I.) - Újpest FC 0-7 (Ljujic 17., Nunes 28., Geiger 40., Horváth 10., 60., Fiola 34., Baranyai 87.)
Putnok FC (NB III)-ETO FC Győr 2-6 (Lőrincz 65., 73., ill. Sahli 15., Stefulj 46., 90. Benbouali 53., Gavric 75., Krivokapic 83.)
Hódmezővásárhelyi FC (NB III)-MTK Budapest 0-2 (Polievka 9., Molnár 93.)
Monor SE (NB III)-Fehérvár FC 0-2 (Kovács P. 42., Kovács B., 91.)
FC Nagykanizsa (NB III)-FC Ajka (NB II) 2-3 (László 15., Lőrincz 42., ill. Tar 28., Doncsecz 35., 97.) - hosszabbítás után
III. Kerületi TVE (NB III)-Kisvárda Master Good (NB II) 0-0 - 11-esekkel 2-4
Eger SE (NB III)-Soroksár SC (NB II) 0-4 (Dobos 30., Köböl 45., Lovrencsics 50., 57.)
Füzesabony SC Erőss út (NB III) - Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 1-2 (Ambrus 67., ill. Haris 43., Sarr 72.)
DEAC (NB III) - BVSC-Zugló (NB II) 0-2 (Nwachukwu 95., Kelemen 115. - öngól) - hosszabbítás után
Kelen SC (NB III)-Budapest Honvéd FC (NB II) 1-5 (Remili 43. - 11-esből, ill. Kámi 16. - öngól, Medgyes 20., Pauljevic 33., Farkas B. 37., Ihrig-Farkas 83.)
Testvériség-Újpalota SE (megyei I.) - Opus Tigáz Tatabánya (NB III) 0-2 (Szegleti 5., Kocsis 20.)

Magyar Kupa: Meccs nélkül jutott tovább a Paks - ez áll a háttérben
Már most víz alatt van a játéktér egy része Mezőörsön, vasárnapra pedig még rosszabb lesz a helyzet, így a pályát védve a halasztás mellett döntött a megyei első osztályú csapat. A Versenybizottság nem fogadta az október 9-i új dátumot, a Paksi FC számára pedig más időpont nem volt megfelelő, így az NB I-es együttes meccs nélkül jutott tovább.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov arról beszélt, hogy volt egy francia ajánlat Dibuszért: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát." - mondta az elnök.